Kur më tha djali se nusja smë ka dal çikë,nuses veq nje fjal ja kam thene"meri plaqkat edhe ik",e perzura sepse nuk dua nuse qe... | Histori Të Jetës
Kur më tha djali se nusja smë ka dal çikë,nuses veq nje fjal ja kam thene"meri plaqkat edhe ik",e perzura sepse nuk dua nuse qe...

Kur më tha djali se nusja smë ka dal çikë,nuses veq nje fjal ja kam thene”meri plaqkat edhe ik”,e perzura sepse nuk dua nuse qe…

Kur më tha djali se nusja smë ka dal çikë,nuses veq nje fjal ja kam thene”meri plaqkat edhe ik”,e perzura sepse nuk dua nuse qe…-Pershendetje dhe mirmrama krejt juve qe e lexoni i kam do fjal per nuset e reja qe pe hapin gojn e skan respekt per burr ato per mu jan k*** edhe nuk po lajn sen te zez pa be e kur po martohen po menojn qe bohen shefa ne shpi te huj e po shkojn te burri po munohen mu shit melaqe po nrealitet me veti e kan ni bagazh te keq.Kan than mshoj hekrit sa osht i nxet,52 vjet i bona kurr sjam munu me dal jasht rregullave te burrit ose ma mir me than kunder burri tem e kto te sodit po dalin valla turp ju qoft se po lexoj historia te shumta ktu kunder vjehrrave po hajt,se ju vjen dita shpejt edhe juve keni me u bo vjehrra e tani keni me pa se qka do me than me pas nusen koftlarg nshpi.Une i kam tre djem edhe dy vajza.Vajzat jan ma te mdhaja edhe i kam martu qe shum vite tash jam edhe gjyshe.Para se mu martu,ju kam mledh bet seciles se qysh me u kujdes me burrin edhe familjet e tyre.Sot e asaj dite kurr ni problem ose ni fjal ndaj familjes te burrit nuk ma kan then e as nuk kan pas probleme me burr.Se njeri duhet me dit qysh mu sill nuk je shef ti aty po je nuse.Dy djemt e mdhaj i kam ngurbet e tvoglin ktu.Ata te dy jan martu edhe jam shum e knaqne me nuset e tynev,nuk shkon dit pa me thirr e me mvet qysh jam edhe a kam nevoj per naj sen.Zemren ma knaqin,per djaline vogel u pata be merak se nuk gjajke nuse per qefi e ma propozoj ni shoqe e jemja diken te familjes te saj.Menxi e binda me dal me te se ky osht djal i qytetit priton me dal ne ksi takime se i kan dal per hunsh femnat.Po dul me te u qudita kur me tha me pelqej mam po menoj diqka ma serioze me pas me at qik.Dulem edhe na me u taku me at qiken,ish vesh mir edhe u doke qe osht e mir.Po mas ni jave i thot djalit nuk du me jetu me prindt e tu.Djali ja mshel gojen me te paren ja kthen nese ti nuk don me kon me ta ateher as me mu jo se un jam ma i vogli dhe nuk i le vet.Aty u pajtu nusja,u fejun kan nejt te fejum per 8 muaj.Ato 8 muaj nusja te na ka ardhur vetem 2 her,njeher me familje e njeher vetum.Me arsyen se nuk po du pa u martu.I besojsha edhe pse as ne tel nuk me telefonojke.Djali u doke i lumtur me ate vajz.Erdhi dita e dasmes,e kemi be ne muajin e shtatorit pak ma pak nejrerz edhe na konvenojke te gjitheve.Para se me u martu i kam then djalit se qka do qe te genjen nusja te lutem ma thuj mu,se un jam femer dhe mundem me dit per afersisht se qka ka ne at genjeshter edhe e kam djalin per qefi esht shum i limaltretim mas meje.Krejt i jep per me mpa te lumtun,ate nat qe u martuan shkun nalt per te fjet dhe te nesermen e shoh qe djali po rrin shum i mrrolun edhe nusja nuk jepke qehre hiq.E pyta djalin se qka keni thot Mam kjo mu sme ka dal virgjine.Sa jemi kan te fejum,e kam pyt me ka then nuk du me fjet pa u martu e tash kur u martum kjo mtregoj se nuk e ka vir gjerin.Edhe qka esht ma e keqja e ksaj pune esht e e ka ber me nje kojshi te vetin,ne rast se un e dergoj te familja e vet kurr rehat skam me mujt me nejt e kjo ndjnje do te me percjell gjat gjithe jetes.Ju ktheva Nuses dhe i kam then vetem nje pyetje e kam per ty a esht e vertet kjo se qfar po thot djali thot po i them meri plaqkat dhe ik prej ktuhit.Nuk kam djal un qe te mar nuse pa virgjintet keto qe skan virgjinitet pa arsye qe skan qen te fejuara apo diqka tjeteer nuk kan vend ne shtepin time.Mu lut e duke qajt me fal se nuk e kam ditur se djalin tend e pengon kjo gje,i thash po edhe mos ta pengoft djalin tim atehr me pengun mua.Nuk te lejoj te qendrosh me djalin tim ne asnje menyr.Meri rrobat dhe ik,djali tentoj te me zbut duke me then se ndoshta do ta tejklaojme ket faz na duhet pak koh.Por nuk i ndegjova sepse ajo vajz pa virgjinitt per mua esht ku**,te pakten ti kishte tregu me kohen ndoshta do ishin zbut gjonat por jo ne naten e marteses.Ajo ka provu deri ate nat se ndostha ky nuk e kupton ose edhe kur e mer vesh nuk e ben te madhe sepse keshtu po ja bejn shum ku**a si puna e nuses time por qe me mua nuk i doli ashtu siq e mendoj dhe u ndajten,kur ju spjeguam familjreve te vet arsyen ate e perzuren nga shtepija dhe neve na kerkuan falje per shpenzimet qe i kemi ber per darsmen.Djali ka vuajt shum per disa muaj,por qe i kaloj dhe ne fund me tha faleminderit Mam se kesh per pak duke e bo gabimin e jetes.Kjo historia jon perfundoj keshtu,e ju nuset e reja qe po shiteni te drejta e viktima mos i akuzoni vjehhrrat.Sepse gjdo vjeherr ja don te miren djalit te vet po ashtu edhe Nuses.Jam shume e lumtur qe djali e leshoj nusen dhe tash jam rahat.Naten te gjithe ju qe e lexoni.