Ne 4 te mengjesit zgjohem per me i gatu buket,sapo i qel syt burri ja ngjeshi kembet,njeher nuk jam zgju heret ma ka bere ftryen dhe trupin e zi nga... | Histori Të Jetës
Ne 4 te mengjesit zgjohem per me i gatu buket,sapo i qel syt burri ja ngjeshi kembet,njeher nuk jam zgju heret ma ka bere ftryen dhe trupin e zi nga...

Ne 4 te mengjesit zgjohem per me i gatu buket,sapo i qel syt burri ja ngjeshi kembet,njeher nuk jam zgju heret ma ka bere ftryen dhe trupin e zi nga…

Ne 4 te mengjesit zgjohem per me i gatu buket,sapo i qel syt burri ja ngjeshi kembet,njeher nuk jam zgju heret ma ka bere ftryen dhe trupin e zi nga…-Pershendetje te gjitheve po du me tregu historin edhe rastin tem e berllogin qe e kam nshpi po qa me ba dikujt duhet me ja qel zemren se kup njeri mos me fol me kerkon osht edhe ma keq per shendetin e njerit. Po prezantona maspari ama mos ma qitni ermin se kam shume akraballak qe e percjellin faqen e juv veq ishalla se din kerkush se kush jam se mdoket prej krejtve veq une heki qishtu. Du me ja nis me kallzu qe jam ni gru e moralshme e martume me tana tmirat vallahin jam pa behane di me gati di me shti buk di me fshi di me ly shpin me krejt senet ma tmira tmundshme jam po qa me ba kur sta din burri sta din badihava kan than grat ktyne her burrit veq mos i ardht rreth musteqeve se tana tmira nkant berllogut ti gjun ska lidhje a jeni tmartum qe 10 – 15 vjet hiq sja nin. Une e kam ni vlla qe vallahin syt grus tvet ja kqyr a un e shkreta qa heki prej burrit tem vallahin as nkohen e bungut qishtu skann pas hek hee… rrafsh qe 16 vjet jam e martume edhe kurr bre si nditen e par si nditen e fundit burri su shpreh me than oj gru mire po dokesh ose oj gru i paske shti flokt nllokme qe mi diktu o kurrrr veq si tqohet bismilah lyp yzmet edhe me ba mos mu qu para tij kukuuuuu per veti ma mire mos tflas hiq se vallahin mkthen te baba edhe mkthen krejt e qivitavt e maviiiiii qe me dal ngat naj far majmuni ma e zez dokna un se majmuni vet .. paramendo o popull a keni nij najher mu qu gruja n4 tsabahit me i shti bukt mi lan me pushu dej ka n6 qather kur trriten bahen per marak mi poq edhe me qu burri prej gjumit tu ja ngjesh durt e kamt se e ka nifar smuje qe i ajen durt edhe kamt qe tyben tmijat spo i nij ma shume se qe i nij edhe me ja lan kafen gati, han buk pos mu kan pashallar pasha nanen. Me pa ti qa maroj per ta a vo a suxhuk a speca me maz a long tftoft tkatunit buk tnxeta a kifle a xhevreka o as serial turku as birmilet vallahin se veq lluksin te buka qe e kem boll tybe qa ka dit aj nalt me naj qu hee. Ni hovi kur se kam harru isha smut prej kreje edhe rrafsh e bara bart syt sun i qelsha se di a mra tensioni a qa veq thojshe ti pika ntru o ka don mem ra edhe qat dit sja qita kafen as sja ngjesha durt ooo po shum e dajakun e kam hanger ma bajke dajaku u dal prej xheneti me tdhan men e me tkfjell vallahin edhe tensionin ma pruni nven a zaher qaq shume msjellke nkry se niva ma dhimten e kres veq a muj me dal nara me prashit e me punu. Kur po i nij do qika treja jo vjehrra kshtu jo vjehrra ashtu vallahin kisha dasht ni her mi pru te une me ju kallzu se qa o me pas ni vjeherr tshtir qe ta mson burrin prap e ti me hek prej burrit qaq shum sa qe prej 2006tes mdoket skam ba najfar muhabet me burrin tem veq na dy qata edhe Zoti e sheh edhe thot hej ma kadale gru e ki po qa me ba. Vallahin veq per qita ju shkruva se ka plot qe folin e thojn jo burri kshtu jo burri ashtu i jemi tmaltretu e stlen me kajt a ke nij najher edhe plus pom duhet me pi cigaren tinza se kukuuuu ma nuk kryt ma shtin nb*** mfal shprehje se tybe ma shume ndetaje du me hi qe me ju than juve qikave o qelni syt se tulifar rasti ka qe vallahin metni pa men sikur qikjo e jemja. E kam me orar edhe me shku nopqin veq 3 her nvjet e kam edhe ata ka 2 dite pa fmi se fmija mu paten smu nihere thojke burri spo i kqyr kur po shkon te tut se mas kunates po bahesh krejt lop kshtu qe mi ka nal sjan kan fmija mij te dajt qe men se maaj yha me vjet edhe pse vllau i shkreti fort ma don djalin e vogel po ska qka se spe len aj beteri me ardh te dajt. Spo di tybe qa me than ma shume nashta qikjo ju kallzon qe ka hala edhe prej atynev qe i majn adetet e ktyne hershit e ja majn vetit hala… mos u ankoni ju qika qe e lexoni qita per sene tvogla se jeni qu n12/1 boll tash ska ma nana po burrit duhet me ju pershtat si une bara me knusinn mu qu bile dal kaniher jasht e nali se thom qohet burri e na tranon…