Drejtoreshen e kam refuzuar te bej dashuri me te,e dua gruan time dhe nuk e tradhetoj per asgje ne bote... | Histori Të Jetës
Drejtoreshen e kam refuzuar te bej dashuri me te,e dua gruan time dhe nuk e tradhetoj per asgje ne bote...

Drejtoreshen e kam refuzuar te bej dashuri me te,e dua gruan time dhe nuk e tradhetoj per asgje ne bote…

Drejtoreshen e kam refuzuar te bej dashuri me te,e dua gruan time dhe nuk e tradhetoj per asgje ne bote…-Pershendetje jam nje burre 39 vjeqar ju lutem anonim… po jau tregoj historine time qe e kam pas ne pune… Une jam i martuar qe 12 vite dhe kam 3 femije…kalojm me gruan shume mire pershtatemi shume… om respekton e respektoj om beson edje i besoj e krejt tmirat i kemi nmesin tone…mezi nuk pres me u kthy nga puna e me pa e me nejt me to te une nuk egziston miti qe grate nuk durohen folin shume kane kerkesa shume….spo di nashta gruja jem osht ndryshe ama jam shum falemnderues ndaj saj per gjithqka se cdo dite om dhuron veq tmira Zoti osht i madhe nuk muj me ja hup tmirat….Une kam punuar deri para 1 muaji ne nje kompani nKosove kogjo e njoftun…kam qene puntor qe 14 vite ne ate kompani e kam dhan maksimumin tem npune qdo dite por doren nzemer edhe ma kan shperbly…kam qene ne pozite menjeher mas drejtorit kom pas shume kontakt me drejtorin per gjithqka kemi qene ekip shume e mire… e kemi ngrit kompanine ne nje nivel shume ma tlarte e qdo dite shkojsha me vullnet npune se kishim rezultate tmira besa besa edhe kushtet na u bene kogjo tmiraa….por gjithqka ndryshoj kur para 9 muajsh na u ndrru drejtori dhe erdhi nje drejtoreshe…une me vullnetin e njejt vazhdova punen edhe pse u merzita shume per drejtorin se ishim bo si familje por secili per interesa tvetat ndryshon kompani…drejtoresha e re mundohej me sjell ndryshime por edhe dukej e afert sidomos me mua…por me kohe fillova te dyshoj sepse me ftonte qdo dite ne takime bile shumicen e tyre mundohej me i mbajt veq na 2…por une vazhdoja ta kryeja punen me perpikmeri si me pare…me ftonte ne dreka kinse pune por une refuzoja se me ftonte vetem mua por une nxirresha ne kuptim qe ma mire nuk dalim pa i ftuar edhe koleget e tjere krijojm konflikt…une mbas pune e kom pas rregull qe mos me marre telefonata per pune edhe mos me u marre me pune deshiroj me ju kushtu kohe familjes por drejtoresha e re me telefononte kinse per pune pak bisedonte per pune nfillim mandej dilke ntema krejt tjera…kur filloi edhe te sillej me inat shkaku qe une nuk i jepsha mundsi…nje dite om thirri ne takim vetem une edhe ajo kur ma boni kemi udhtim ne Turqi une edhe ti….une e pyeta per qellimin e takimit me tha pak per pune e ma shume per qef buzqeshi e ma preku doren…ne ate moment kur e pashe se drejtoresha po me ngacmon sek sualisht direkt jepa doreheqje t menjehershme dhe u largova shume shpejt me shkuan posht krejt kontributi nkompani..ata muaj i kam pasur shume t sikletshem prej kur erdhe drejtoresha e re por une e dua shum gruan time e familjen time….nuk om largon e as mashtron askush…nuk e tradhetoj gruan time per asnje person nket bote edhee per asnje pasuri t botes…e kam vazhdu jeten teper i lumtur skam ma siklet si ata muaj..menjehere kam gjetur pune ne kompani tjeter me kushte shume me te mira…Zoti t shperblen edhe ma mire nese je i drejte e besnik…burrave ju them duajeni gruan tuaj respektojeni e lartesojeni se jane personi i jetes tone personi qe na qendron afer gjithmone….