Ishim 10 vite bashk, mua s'me deshti se e rujta si syt, po i deshti letrat e paret e Asaj, sma bajti ftyra me...! | Histori Të Jetës

10 vite bashk

Ishim 10 vite bashk, mua s’me deshti se e rujta si syt, po i deshti letrat e paret e Asaj, sma bajti ftyra me…!

Ishim 10 vite bashk, mua s’me deshti se e rujta si syt, po i deshti letrat e paret e Asaj, sma bajti ftyra me…! – Pershendetje ju kishna lut anonim.pata deshir vetem ta shpalosi edhe une nje rrefim te jetes time ktu.jam nje vajz 24vjeqe historija ime filloj ne shkoll te mesme u dashurova nje djal dita dites me shum ishim 10vite bashk jam mundu me mish e me shpirt mi dal hakun per gjithqka e kam ndegju qdo fjal ti i kam fal shum gabime vetem qe mos ta humbi edhe aj djali ka bo shum mas meje te gjith ne shkoll ne rrug na ka pas lakmi na thonin vetm ju dy jeni qe sa e sa vite bash por ky djal mu ka dhimt shum baben ja kan lendu ne luft mbeti jetim ishte me nenen ktu dhe nje vlla me te vogel ka pas rast as buk ska pas me honger une qka kam pregadit shpi teme i kam qu ose ka ardh me mor ni tesh trupit tem se kam ble veq mi kursy paret mi ble ati nu veq kush mka fal tesha me vesh gati kurr shkoll skam honger buk vetem ky net ngihet se jetim.nena eti ka qen spital tanat i kam lan kam shku mbas saj me kqyr sahat dekes nanes ti kam qen une mas vdekjses ksaj edhe ma shum i kam qu me tana tmirat veq ky net ka bile barkun buk me ngi.nuk jam pishmane per gjera se ndoshta dikush thot po i permend jo po vetem me ju tregu qka kam ba mbas ti dhe ne fund ja arriti qellimin motra e ti e madhja na ka hy ne mes mbas 10viteve ktu kosov ski jet shko martohu jasht ky kurr se ndegjojke i ka than moter i di punt e mija se per mu i ka than ksaj kurr hakut smuj i dal qka ka hek e ka vujt e munim qka ka bo mas meje.por erdhi nje dit i kam ndegju do biseda ajo u kon te dikush ne gjakov edhe na ka bo mu mda edhe ja arriti qellimit shkoj nje koh u shku ne zvicerr ka ndejt 5muj u kthy une se kam dit se ky ish martu atje kish bo kunor e krejt e me mu mbajke kontakte mos e ki dert se une kurr nuk te la edhe kur e mora vesh mu nxi jeta me tha une jam kthy pse kam ba kunor du mu nda me to edhe do jem me ty si gjith edhe une nga dashurija dhe kohen qe ma humbi per 10vite i thash ok pranova.prap ishim ne kontakte veq kqyrshim me mor ni banes dikun mu rahtu te pakten ktshtu me tha kur 10 dit pa i dal letrat me thirri folem me tha nese do me prit ok deri ti boj letrat mir qe sdon ok dhe une i thash te prita qe 10vite edhe sa me prit rinin shfrytezo me dikan e dikur hajde tek une se meritoj se nje far mnyre jem rrit bashk e i thash a me mir nje dashni e paster pa rrena hakikat qe veq ty tkam pas gjithqka njet apo dikan qe u kan e martume 3here edhe e mer e ban gru ti.une i thash kurr asgje ste kam lyp veq te jem bashk ner ni therr rri me ty sdu lluks sdu asgja vetem ty.aj me maltretuu me beri per spital vetem se nuk pranova une me prit ato per letra nuk e meritova se kam hek shum mas ti e aj me perbuzi mu vetem se e deshta me krejt shpirt dhe sot me erdh nje lajm nga nje qik e kojshive kti djalit aj u shku i te tjerta u martu me to e ajo qe u martu edhe une e njof ka qen 3here e martume nu sme dashti se e rujta si syt po e dashti letrat e paret e saj mu sma ban ftyra me ba qmos per letra kur sma don zemra kur skam me kon me kalu jeten.desha te them gjitha vajzave une humba rinin mbas ti humba shkollen humba punen dhe te gjitha i humba vetem se me mashtroj dhe si i erdhi shanca iku me la me zemer te kallne me lot ne sy.e ju vajza nese dashuroni po edhe aj personi ju dashuron mos e zgjat po te baba net vjen met kerku e jo me ju besu fantazive e trillimeve.i lutna zotit vetm qe hakun tim ta pagun me jet.