Kisha telefonata te vazhdueshme, pas kesaj ishte shoqja ime, deshi te me ndaj nga familja! | Histori Të Jetës
shoqja ime

Kisha telefonata te vazhdueshme, pas kesaj ishte shoqja ime, deshi te me ndaj nga familja!

Kisha telefonata te vazhdueshme, pas kesaj ishte shoqja ime, deshi te me ndaj nga familja! – Pershendetje! Ju pershendes lexues te kesaj faqeje, une qe po ju shkruaj jam nje anonime 31 vjece, jam e martuar. Historia ime vazhdon keshtu: Nje dite me mer ne tl nje nr. dhe i pergjigjem, ishte mashkull, me pershendeti dhe e pershendeta, e pyeta ndjese po kush jeni se spo ju njoh, ai u pergjigj e me tha ju nuk me njihni por une ju njoh nga nje foto dhe mkeni pelqyer shume me tha ndaj dhe dua te flas me ju, me vjen shum keq i thash por keni ngaterruar nr, jo me tha sepse a jeni filanja ju? dinte emrin tim, po i thash une jam, por ju lutem mos me merni me ne tl sepse jam e martuar dhe ja mbylla tl, ai mori serisht dhe une i bera bllok, pas kesaj dite me merte me nr te ndryshem dhe une gjithmone i beja bllok dhe nuk i flisja, kete shqetesim desha tja tregoj dhe bashkeshortit por nuk doja ta shqetesoja sepse mendova me vete le ti bjeri sa te doje ai tl une do i bej bllok, kushedi sa nr.kam bere bllok sepse e kuptoja qe ishte ai sepse dergonte dhe sms, thonte je ketu, je atje, dhe dinte cdo levizje timen, une nuk i kthdja pergjigje fare por i beja bllok ne tl, me ishte kthyer jeta ne mankth sepse cdo person qe mund te shihja ne rruge mendoja mos valle eshte ai maniaku. Kaluan ditet dhe siduket nga heshtja ime ai u lodh dhe nuk shkuajti me. Pas nje heshtje me shkruan ne whatsap nje nr. normal me foto dhe me thote pershendetje si jeni? Meqenese jam mesuese mendova mos ishte ndonje prind i ndonje nxenesi, dhe pa te keq i pergjigjem, mire flm por me falni nuk po ju njoh? Ai me tha kam ngaterruar nr tuaj me te njd puntori duke regjistruar nr e puntorit kam ngaterruar numrat dhe kur e regjistrova tha me doli fotoja juaj dhe u habita, pyeta punetorin tha kush eshte kjo vajza? Se njoh i kishte thene ai, po a eshte nr jot ky? Jo i kishte thene ai e ke ngaterruar. Ok i thash ne rregull por mos me shkruani me se jam familjare, edhe une familjar jam me tha, mos me shkruaj me i thash ose do te te bej bllok. Nuk shkruajti per rreth dy jave,nje dite me vjen nje sms, ku shkruante: pershendetje me falni per shqetesimin por jam ai personi qe ngaterrova nr ne whatsap para dy javesh, (per momentin nuk po e kujtoja), te kerkoj ndjese kishte shkruajtur por doja tju thoja dicka me rendesi , ju lutem me merni vetem dy sek, bera gabim por e mora, ai me tha para ca kohesh te ka mgacmuar nje person ne tl, po i thash, te ka perndjekur me tha, po i thash po ti nga i di? sepse dhe mua me tha .e ka futur i njejti person per te te shkruajt, bezdis dhe bere keq, por duke e pare me tha qe ti qenke vajze tamam dhe pasi te shkruajta une me tha ti nuk ktheve pergjigje ashtu sic e kisha imagjinuar une me tha por me fole si njeri, me erdhi keq dhe doja te te paralajmeroja. Per cfare i thash? Ate person me tha e ka futur nje shoqja jote qe te te beje keq ty,dhe me tha emrin e shoqes qe kisha pas ne klase ne shkolle te mesme,nderkaq u kujtova dhe bera lidhjet qe kur me shkruante ai tipi sms qe je ketu e je atje, une rastesisht kam takuar dhe shoqen time dhe ajo e paska lajmeruar ate per levizjet e mia, shoqja jote te urren me tha por ki kujdes nga ajo, kujdesu per familjen tende me tha e per vete. Flm i thash e vleresoj kete qe me the.Klm i thash, gjithashtu me tha. Nuk i kisha bere kurre keq asaj qe te me bente kete gje, as asaj e as askujt, kam pare punet e mia dhe jeten time, nuk e kuptoj kete dashakeqesi te asaj pleres, shoqe klase ne gjimnaz dhe kurre skam bere fjale me te qe te ma bente keshtu. Une sja kam thene akoma asaj kete histori dhe pse ma ke bete keshtu apo ti kerkoj llogari sepse e di qe sdo e pranoje apo do stresohem dhe me shume , thjesht i kam lene Zotin asaj dhe une kam besim se Zoti vonon por kurre nuk harron. Isha me te drejte dhe te drejten me solli, nderrova numrin dhe tani jam e qete dhe e lumtur me familjen time, motoja ime eshte “bej mire te gjesh mire” dhe lus Zotin vetem te kemi shendet por qente le te lehin, karvani shkon perpara. Ju pershendes miq dhe ju uroj me te mirat e botes ju dhe familjeve tuaja!