Kete kohe smund te takohemi, i kujtoj te gjitha qastet që ishim afer njerit tjetrit, do beje qe... | Histori Të Jetës
takohemi

Kete kohe smund te takohemi, i kujtoj te gjitha qastet që ishim afer njerit tjetrit, do beje qe…

Kete kohe smund te takohemi, i kujtoj te gjitha qastet që ishim afer njerit tjetrit, do beje qe… – Pershendetje për gjith ju lexues dhe komentues ,kto fjal qe po i shkruaj nga thellsia e zemrës i dedikohen të vetmit person që egziton në zemren time Nuk e di ç`më shtyri të të shkruaj në këtë natë të gjatë. Nuk jam poete,por më beso se këto fjalë nuk dalin nga koka ime,por nga zemra.Dalin nga thellësia e zemrës,aty ku je vendosur edhe ti .Edi qe shum lexues do të thon ,shkruaja dhe thuaja ati ,po ska asgjë më të bukur nëse dikush lexon rreshta qe i kushtohen ati . Pra nëse ti shpirt ndihesh mir duke i lexu ,un nuk hezitoj met shkru nga zemra ,e cila është e mbushur me ndjenjën më të bukur ,me dashuri të sinqert për ty ylli im , edin ti se je mashkulli më i kompletuar për mua ,edin ti se posedon gjitha tiparet e ni mashkulli përfekt , nëse ke pak dyshim ta them me plot sinqeritet që ti je gjysma ime ,pa ty nuk isha e plot dhe ti më plotsove,është kaq e bukur ndenja qe e perjetoj me ty , je një diamant qe ndriqon jeten time .Në jetë ton janë tashme mijra momente qe ndame bashke , jane mijera fjale qe kemi thene njëri tjetrit!Ndoshta nuk do ndalim kurre se theni qe duhemi , qe shpresojme , dashuria eshte e tille qe kurre nuk lodhet . Une dua qe të vazhdoj keshtu sepse ne çdo fjale , ne çdo rrokje , ne çdo tingull qe del nga goja jote dridhem nga dashuria per ty, sa here qe te kthehem dhe te dashuroj edhe 100 here me shume. Zeri jot eshte zeri me i embel qe kam degjuar dhe i vetmi ze te cilin dua te degjoj per reston e jetes sime.Kur nuk je te degjoj, kur je te admiroj , kur nuk je te ndiej , kur je dua te perqafoj .Dua te me thuash mendimet e tua , shpresat e tua , çfare ti pret nga une , çfare enderron me mua , dua te me vendosesh ne endrrat e tua , ne mendimet e tua , dua te jem gjithkund brenda teje ashtu si dhe ti je brenda tek une. Dua te te degjoj pafund , te mbledh tingujt e tu , te ruaj fjalet e tua ne ndjenjat e mia . Dua te te degjoj pafund sepse kur te degjoj harroj boten , harroj dhe veten . Edhe pse ta kam thënë , duhet ta ripërsëris, sepse nëqoftëse fjalët nuk mbarojnë, aq më pak mbarojnë ndjenjat e mia. Para teje nuk besoja se ka ekzistuar dashuria , nuk kanë ekzistuar ndjenjat , nuk kisha iluzione dmth se para teje nuk kam pasur asgjë , dhe pas teje kam gjithçka. Dua të të them që ke zënë mendjen time, që je zotrues i mendimeve të mia, dua të të them që të kam borxh çdo sekondë dhe sdi si paguaj kët që ti bën për mua , por ta them qe borgji i dashuris kthehet me dashuri , at e bëj u për ty . Dua të të them shumë gjëra, por gjithçka mblidhte në atë që të dua, dhe që mund të besosh në mua dhe që gjithmonë , gjithmonë do jem bashkë me ty. Edhe pse ket koh smundemi me u taku un i kujtoj takimet tona qe i kishim ,i kujtoj gjitha qastet që ishim afer njerit tjetrit ,ta ndjej frymarrjen ,edi shijen e puthjeve dhe pergdheljeve tua ,sjemi taku qe disa muaj por jemi bashk ç’do sekond ! E di se i kemi kaluar çaste të mira dhe të këqija së bashku. Sepse nuk ka dashuri pa zënka e hidhrime !Po pra edhe ne ndonjëher bëhemi nervoz dhe zihemi me njëri-tjetrin, por kjo nuk do të thotë se nuk të dua. Zënkat kanë të mirën e tyre, sepse pas çdo zënke kuptojmë sa dashuri të fortë kemi ,dhe e kuptojm se ne smundemi pa njeri tjetrin ! Dita ime nis duke menduar për ty dhe e përfundon duke të të parë në ëndrrat e mia. Thonë se një foto tregon 1,000 fjalë, por kur shikoj foton tënde shoh vetëm 3 fjalë: Të…..dua…..shumë ty je kapitulli ma i bukur i imi një të vërtet : Dashuria jote më ka mësuar se si të ëndërroj edhe kur jam zgjuar. E adhuroj faktin se sa të sinkronizuar jemi me njëri-tjetrin! Askush nuk më kupton sikur ti. Nuk më intereson se çfarë thonë njerëzit, përsa kohë jam me ty un jam femna ma e lumtur në bot . Sepse nëse dashuria vleresohet tamam si dashuri asnje ne kete bote nuk mund ta ndaloj… Për momentin jem larg njëri tjetrit ,si shum njerz tjer ,por ajo qe mund te bejme eshte ti leme kohe kohes.Largesia eshte prova me e madhe per dashurine e nje lidheje.Nqoftëse eshte e vertete dhe solide,kete e tregon koha.Kemi te drejte te dashurojme ne largesi pasi ,vetem se duhet te dashurojme me ndergjegjen se cdo gje mund te ndodhe,te pregatisim veten se cdo gje eshte e mundshme dhe te jemi te afte te perballojme gjitha .Nese lindin keqkuptime dhe sqarohen ne kohen e duhur,atehere besoj se dhimbja venitet. Shpirti im në fund të them Te mendojme per lumturinë tone, pasi Askush perveç nesh nuk do ishte ne gjendje ta bente ket ne vendin tone! Po kush eshte lumturia dhe a mundemi te harrojme forcen me te cilen kemi dashuruar?! Un them qe ne kemi forc dhe dashuri qe do i mundim të gjitha vetem e vetem që me kohen të jemi pran njëri tjetrit si dy të dashuruar të pa fajshëm !Po e perfundoj me fjalën të kam dasht ,të dua dhe do të dua gjith jetës ! Nese dy njerez duhen aq fort do bejn te pamunduren te afrohen. Do të durojn shumë do të duroj sepse e di që i duruari është i fituari.Ju falenderoj nga zemra ju qe ndat pak koh për ti lexuar kta rreshta ,ndoshta dikuj i duken të bezdisshëm ,por e di që dikush ndjehet mir !! Ju falenderoj të gjjth ju që lexoni ,nëse ju duket qe sja vlen me e lexu ju kërkoj falje ,por e kisha të nevojshe tja shpreh kto fjal mashkullit që më bëri për vete me gjitha cilsit që ai ka !!!