fbpx
Kam zgjedh shum e sot jam e vetme, nana po me thot une ti dha rrobat edhe parat vetem dil ne takim dhe tregohu e...

Kam zgjedh shum e sot jam e vetme, nana po me thot une ti dha rrobat edhe parat vetem dil ne takim dhe tregohu e…


Kam zgjedh shum e sot jam e vetme, nana po me thot une ti dha rrobat edhe parat vetem dil ne takim dhe tregohu e…-Pershendetje anonim ju lutem jam nje femer 30 vjeqare nga Prishtina beqare dua te ndaj me ju anonim historin time se qka me brengos nga mosha 20 vjeqare kam pas shanca per martes boll po jam kan si budallic qe skam dit me vendos per fatin tem zgjidhsha shum jo katune tlarta jo jo gurbet merzitna se larg familjes jo ky sqenka i bukur ne pamje jo ky qenka pa pune ende zgjidhsha shum e tash kam met vet e vetmume 30 vjet i kam bo te nana e ende beqare shum her me kap depresjoni merzitem… (vazhdon historia me poshte…)

sepse aktualisht kam met pa pun edhe me punu spo kam vullnet ma fakulltetin e kam kry edhe puna qfardo trana spom punohet nam te do familjar daj moter kunata endem por ne shpirt me ka kap doza e monotonis andaj po ju shkruaj me zemer te thyer ndoshta dikush e sprovuar si un a po intiligjent din mema dhan naj keshill se qka po merzitna mos po jes vejushk pa martu ton jeten e ska kush me kqyr nana sme rnon gjith tjeter kush sme mer obligim mem kqyr se sum kan borgj po apet nje an tham nashta po baj gabim qe po merzitna se nashta ato shanca qe kam pas per martes skan qen fati im kismeti im nuk kan qen nashta ma run zoti edhe mu nje nafak edhe pse me ka shtyre martesa pom mungon koha sa isha ne kurse e ne fakulltet kisha shoqe me dal me pi kafe me nda naj muhabet bashk tash krejt shoqet me kan martu vetem un jo e skam shoqe me dal me hjek merzin me pi kafe po apet tash nana pom keshillon pom thot shoqet sta dojn tmiren edhe gjith i ki pas xheloze per fat tkan shiku si rivale kundershtare me… (vazhdon historia me poshte…)

kan pas zili pse i kerkon lej i kan obligimet e veta jeten me fmi ma smujn me dal edhe qka du me nda me ju eshte se e kam dasht ish te dashurin shum por mka rejt mas 1 viti mka tregu qe eshte i martum ende e vuj por duhet me harru 2 shanca tjera qe i kam njo prishtin spo i besoj aq se me ka paraqit nje aplikacion qe eshte per martes por tha kam veq snap facebook skam instagram skam numeri me ka blloku e nana mtha mos i beso dej tban numer mos dil se met vertet edhe un menoj njojt spo doket tip i besushem si edhe kam nje shanc gjermani eh gyrbet ki mem tret nese je kismet po ishalla je i hajrit ky gjermani kam dal vetem nje takim pas vitit te ri por takim dyt kur me tha me ker me dal nje restoran me larg me te qet i thash un ker edhe me larg spe shoh arsyshme me dal ende heret o ka koh ajo pun por tash pasi e kam fshir nga facebooku e kam regjistru prap e me foli me ndez nje fije shprese hajr ishalla duhet me zor edhe un pasi bukurin e kam te mbaj veten se me ka lshu vullneti me rregullu si dikur por fola dhe me mbretreshen e zemres nanen tha mos ki dert per tesha edhe un tdho pare kur dilsh veshu si zoj e foli mir bonu e dashne e serjoze nashta o fati yt qka me kishi keshillu a kam rujtne edhe un naj fat pasi keq nuk sillna por vetem nga naiviteti kam zgjedh ne keto 30 vjet shanca anonim ju lutem