Kam qesh dhe i thash "Kurr Grun nuk e la per nje ku** si ti", Ajo m'tha "Me qet ku** ke kalu nje koh edhe i ke lyp me..."! | Histori Të Jetës

Kam qesh

Kam qesh dhe i thash “Kurr Grun nuk e la per nje ku** si ti”, Ajo m’tha “Me qet ku** ke kalu nje koh edhe i ke lyp me…”!

Kam qesh dhe i thash “Kurr Grun nuk e la per nje ku** si ti”, Ajo m’tha “Me qet ku** ke kalu nje koh edhe i ke lyp me…”! – Ju lutem te jam anonym jam nje djal 34 vjeqar jam qe 10 vite i martun kam 3 Femi. Kur isha ne moshen 24 vjet kam njoftu gruen time ajo ka lind edhe urrit ne Gjermani jem njoftu ne KS jem dashuru por kem pas Probleme me Familjen e grus nuk kan pash qef mu martu vajza tynve me mu se une kam pas shum femra per para se me njoftu gruen edhe bab i grues ka ni per mu edhe nuk ka desht me ma dhan qiken se edhe Familja jem ikem pas kushtet e kqija kem pas shpien veq dy sob nuk kem pas kurgjo thojshin veq per Letra pe merr. por mas ni kohe hina une dhe vllau me 3 djemt e vet ne pun edhe ufejuem grues nuk ikan intersu kto sene qat koh sa jem kan te Fejun qika vllaut ka pas me shku nuse e fejunja jem me ka qu pare me ja kry kret shka duet per qiken e vllaut se vllavi thajke nuk kam pare edhe mas ni 1 vite ishte Martesa jon kerkush prej Familjes tem nuk ma ka dhan as 50 cent per darsem kur ikam pregu grujes ajo ka hi Kredit ne Gjermani edhe mi ka qu paret ekam nreq shpien kret komplet edhe dukat fustan kret shka duen per Nuse mi ble. Nana jem ka kajt kur ka nie se ka qu Pare edhe se nusja po ju kryn kret shka duet mi kry Familja e burrit por kerkush nuk ekan desht gruen time perveq Nane edhe motrat e mija. Sa her qe ke ardh gruja ne pushim gruja vllaut me qikat e djemt e veta ja kan vjedh do dukat e teshat ja kan kontrollu kret senet e Soben po gruja jem kurr nuk ka fol mas ni kohe une me gruen blem trull me Qytet ne Ks per veti edhe per vlla edhe ja kem maru shpien vllaut kurr gruja nuk ka dit me than ni her ne jet te vete jo. edhe se kan fol shum per ta keq edhe kur ishem kret familja tuj nejt ne aksham qikat edhe djemt e vllaut shkas ithojshin grues tem une veq kam kqyr veq Nana jem idilke zot grues kur shkojsha ne sob e shishna tuj kajt edhe me thojke qfar burri je kur gruen nuk e mbron une bertitshna ithojsh ti nuk po ma don Familjen pshele gojen edhe ka kan shku se kan fol per ta keq por kret kojshit e dajt ekan dit qfar grue kam edhe kur me shishin me thojshin pse pore po fol keq per ta po ju buk nuk kini pas me hanger e kret qit pasuni gruja ju ka ba une tuj ngu familjen e vllaut um thojshin burri munet me ba shka don e gruja jo edhe djemt e vllaut me thojshi nuk duet me ngu gruen duet me dal edhe vetem mu knaq jo me kqyr shka thot gruja kur shkojshem ne pushim kur dilsha me gru imerrsha djemt edhe qikat e vllaut gruja me thojne pse pi merr po du edhe une me dal me burr vetem mu knaq une ubash nervoz edhe kur shkojshem shpi elishna gruen e dilshna me djemt e vllaut deri 3 ora nuk vishem ne shpi kur visha gruja qut tuj kajt um pritke e Nana jem um bertitke um thojke tash je martu ke femin duet mi lan kafete mos ingo kta se nuk pot dojn si axh po per interes se kur po shkoni ne gjermani shkas po folin per ty o djali jem dhe kta jam pa martu por gruja kurr nuk um ka fol veq thojke pe ngon familjen e vllaut po hajt se zoti kret ishe edhe ju kthen juve shka pom bani se edhe ne gjermani Familjen tem kaj her e lishna pa buk tuju qu Pare djemve tvllaut e qikve tvllaut te martune gruja um bertitke thojke ato ja te martune per shka meju qu pare edhe djemt e vllaut pse nuk punojn ape din se jem Kredit dikure nuk kajn me dit se te kajn axh kur nuk ju qon pare ata veq per pare po te dojn une nuk ibesojsh grue um thojke ti pe len gruen e fmijen keq per ta dikure ki me marr vesh se qfar jan ata. por Problemi osht se kret qet heki shka ka hek gruja prej Familjes tem nuk ja kam dit Vleften mas ni kohe jam lidh me ish e Dashura kem fol edhe kem shkru kur um shike gruja me vetke me kon po shkrun ithojsh me ni Mes e jona se jeton ne Itali um besoj po ma von mi pa fotot e kuptoj se ishte femra se kam pas perpra edhe um ka bertit edhe nuk me ka fol 2 jav edhe qat koh kur nuk kam fol me gru mu k dok shum keq ekam lan biseden ja kam blloku numrin po mas 1 vite me shkrujti me Facebook ish e Dashura kem fol apet edhe ajo osht e martune ka 2 femij edhe tuj shkru me ta nu kujtua se qysh kem kalu kur jem kam bashk edhe ekem lan Pushimin Veres ne te njeten koh edhe ekem ba se kur te shkon gruja te familja vet per vizit une me dal me te Dashuren ne Hotel per me ba S…. edhe e caktuem ne qfar veni mu taku per mes me marr vesh kerkush se ithash se tash ikam 3 femi edhe gruen e me Marr vesh gruja nuk po du apet Probleme se idua shum um tha se kurr nuk ka me Marr vesh gruja veq ta kryna ni her S… po ajo kisht pas shpresa mese pe tradhtoj gruen ndoshta une nuk edu gruen tem edhe ekan gjetur Gruen tem ne FB edhe ika shkrujt ajo Kuder ika than se mos ibeso burrit tand aj pot tradhton edhe kret shka kem shkru me ato ja ka qu grues tem edhe gruja kur ika lexu eka pa se une ikam lyp veq ni nat me ba me ta S… edhe kur kam ardh prej pune Gruja tuj Kajt mi ka qit kre per para syve mesazhat edhe une nuk e pranojsh se jam fajtor edhe thojsha se ka hi dikush ne FB temin edhe ka shkrujt me ta gruja um tha apo don men ba budallic mue kush editi kur ekem pushimin na kerkush per veq ti edhe une mos um rrej se nuk osht hera par se po shkrun me ta une e pranova ja nisi me Kajt gruja edhe nuk um ka fol hiq edhe fmija me thojshin ik se ti je Ikeq se pi bertet Mamit pe shtin me Kajt hup me thojshi por gruja ju bertitke femive ju thojke se vet po kaj babi nuk me ka ba kurgjo babi osht imir mos folni ashtu se nuk duet fmija nuk folen kurgjo ma edhe me perqafen edhe me thaen babi na fal. edhe te nesrit kur kam ardh prej pune Gruja kish shku me 3 femit te Familja vet ju kish than se vet per vizit kam ardh edhe 1 muj nuk um ka ardh edhe ne Telefon nuk me folke besoni ne Zot se qaty ekam kuptu Mungesen e grus edhe Femive se qfar Gabimi paskna ba une se kurr vetit nuk ka me ja fal edhe nuk ekam besu se qysh ajo kuder me ma ba kto mi tregu grues edhe kur ekam thirr me ka than se Kam medu se nuk je ilumtur me gru edhe ikam trego se kam pas shpresa mos po kthesh te une une kam qesh me ta i kam than se kurr gruen nuk e laj per nje ku** edhe ajo me ka than se me qet ku** ke kalu nje koh edhe ti me lype mue mardhanie e jo une ty tash kallxo kush osht ketu i keqi i kam bertit i kam than ti ma ke shkatrru jeten ma ke prish Familjen ajo me tha jo une por ti e ki prish jeten tone edhe eja kam hap syt Grues tane se qfar burri ka se gruen shum te bukur ekish ja kam pshel Telefonin edhe prej asaj dite gruja e thirr Nanen tem edhe ika tregu kret per mu edhe Nan me ka than Kurr Hallall mos te koft gjini nanes se ta kam than se ja ke ba Qito grues prej asaj dite gruja krt nryshe po sillet me mu edhe me ka than bone itregon dikuj tvllavit tan se shka ke ba se ata veq po presin me ndodh diqka mem pa keq me ty edhe qaty ja kam nis me kajt se qysh kam mujt me ja ba kto Fmiljes tem ju kam lut grues po ka than se deri sat jem Gjall kur nuk ka met ta Fal gabimin. Kur shkuem ne pushim vendosa me kqyr gruen e femit kerku nuk dilshna 3 jam kem nejt ne pushim te vllavi se na ala shpien tone nuk ekem ba edhe kem nejt ne pushim kan ardh qikat e vllaut me femiet e vet me nejt edhe lypshin me dal si per para me mue edhe me ble fustana se Axha ju pagun po une ju thosha nuk due edhe djemt e vllaut kur lypshim me dal per kafe ju thojsha kem kafe ne shpi dilshna me gruen edhe ata lypshin me ardh jo ju thojsha po besoni se qysh ndryshuen kret kur ni dit ata nuk ekan dit se jem te shpia kan menu se kam dal edhe ikam ndegju se po dojn men dajt pi vllaut edhe Nanes pi thoj vllaut tem tash thui net ja nis shpien e vet edhe mo mos te vjen ne pushim te na Nana jem tuju than pse po ja bani kshtu Djalit edhe Nuses akini zot ju ardini se shka kan ba ata per juve po tash me kan ra nermend se gruja ekish pas me dret ata tum marr mue pare edhe sod nuk pom me folin kerkush. Edhe familja vllut e vetshin gruen se qysh po kalon me burr se tash eki ba Burrin per vet nuk pe don familjen e vet nuk po del kerku veq me ty po del gruja nuk folke kurgjo edhe ju tha se osht shum e lumtur me Burr e Femij e falenderoj zotit per Familjen qe ka e mue me shkon mendja se shka ikam ba une edhe zemra me djeg se qysh erdhi puna deri qitu. Shka me ba per me ma Fal gruja gabimin edhe qysh me fitu Besimin abet nuk po di shka me ba. Mem fal se kam shkru nashti shum po. Jam prej FB te ni shokit veq edi se kam ba gabime te madh edhe ipranoj krt komenten prej juve po shka kishit ba ne vendin temi ju flm shum