Kam qen i martuar me nje vajz ne gurbet,Me perzuri nga banesa edhe pse qaja si femij... | Histori Të Jetës
Kam qen i martuar me nje vajz ne gurbet,Me perzuri nga banesa edhe pse qaja si femij

Kam qen i martuar me nje vajz ne gurbet,Me perzuri nga banesa edhe pse qaja si femij…

Kam qen i martuar me nje vajz ne gurbet,Me perzuri nga banesa edhe pse qaja si femij…-Pershendetje Anonim ju lutem jom nje djale 24 vjet vi nga Kosova,tash qe nje vit jetoj ne Germany ,qe fati me dajti dhe nuk ishte kysmet dhe u ndam,ju qe thoni djemte Kosoves veq per letra ,nuk jon te till te gjithë,edhe fermrat diaspor nuk jon te gjitha zemer keqe ka edhe femra familjeve te mira.Un njoftova rsastesisht ne Ks me te filluam kontakti shum mir deri mengjes flisnim per te ardhmen si dy te ri.Po erdhi vera erdh ajo dhe lam të takoheshim live me njeri tjetrin.Takoheshim sdisa her dhe te vendoseshim per fatin ton ke kysmet fejum bene dasem.Erdhem ktu Germany ,un shisha nuk eshte kjo fermer njohja Kosov qe ja fala dashnin sinqert nje djali doja shum,ajo me disa fjal ofenduse nfaj mej me ni fjalor qe un ne familjen time kurr se kam ndegjuar .Asnje siq jemi mar vesh ks fjalet saj i shkelke ,i duroja fjalet saj ishte ron e doja shum .Them o Zot kam respektu per ket nuk jom pizhmon qysh duhet nje femer nje njeri që respekton familjen vet din sillet edhe ndaj gruas me respekt .Tash jemi tëndar nje vit e do muj jeta per mu ishte më keqja ktu pse them ket ,sepse dashurova nje vajze si ajo qe u shtir me mu kinse vajz me sjellje mira.ajo ka tregu ftyren familjes se vet un timen.se nje femer qe mban msheftesira nga burri dhe kur ta pytesh ku po shkon ?ta kthen shkoj ku du aty ska kurgja ma.Jeta im gjithnje vinte me shum nje tepozse e vreja nuk me don ,ma bej nuk jemi njojt .Nje dit thash ulu bisedojm nuk ishte kurr gjendje bisedonte thash pse me more deri sa me more desh të lan mendet .Dikur edhe un nuk mujsha ne zemer disa fjal mi mbajt pa ja then .Ti si un nuk do te gjesh djal ka respektu te ka fol me buzqeahje te ka puth ballin te ka desht,ti koke kan femer lakmitare vetem ne mu si djal sinqert edhe bukurun zoti ma ka fal.mu pergjigj kur dush hec thash po vjen dita dot heci mos ke gajle kon me mar vesh edhe familja jot po ata thash edin qfar qike kon un kom ju tregu e muren vesh edhe ata .Erdhi dita me perzuri nga banesa me tha dil mos te shoh me dola lotet mi su ndalshin e doj nuk dija ka te shkoja,me tha nje fjal at fjal duhet folesh ne fund jo ne fillim vetem per (letra)meri kto letra ruj ti ngusht nuk jom dola zemra ime dinte ishte veshtir po mendova ndjenjat ishin aq nuk dija kat shkoja ,njeriun drej Zoti se humb pritsha banhof vjen nje shqiptar dhe ju afrohna nga dal pys jeni ju shqiptar mu pergjigj po qka mund ndihmoj me vrejti ne sy nuk isha mir nuk muja ti tregoja nje njeriu per jeten time nuk njihja nuk di kut shkoj eja te un me priti mir ishte kan njeri edhe un gjeta forcen zemres time ti tregoja qfar me ndodhi ,me letsoike dhimbjet qe kisha me kshillonte vrejke tek un nnje djal sinqert me lot ne sy per nje vajz qe kam dashur shum,un ju ktheva du shkoj kosov ,ma beri ai pse sme duhen letrat saj .Qyre kom met nimu vetem pse me tregove djal sinqert per ata dhe zotin .Ma gjet nje pun filloje jeten nga para me pritshin aq mir sukur kisha të familjes filloja punoj ktu e gjeta banesen time tash jom ktu me pun qe dhjet muj me letra plota ,edhe qe filloja punoja gjithnje rrinte perpara me vrejshin edhe puntoret si shiptaret qysh ju inteereson qysh ke ardh tek ke ardh ,un ju pergjiqesha si ju edhe un kom ardh ktu.ndonjher me lendoishin shoqeria leshojshin dj fjal po un qdo dit bejsha me fort dhe asee si nuk dojsha tju tregoja ludhur me jeten tim se nje mashkull vertet nuk tregon askuj plagen qe ka njerzit aty godasin .x personit edhe qe me ja lendu edhe qe nuk jemi bash i uroj qdo te mir ne jet nuk mbaj inat nuk i hakmerrem ,sepse kam dasht e kjo ndergjegje nuk me len edukata ime per viz (LETRA) vetem zoti qysh ka qkru un nuk dot ndalem dot punoj dot filloj jeten tim se (letrat nuk te bejn njeri duhet jesh njeri vet)ju kisha lut gjith rinis e more nje person mos permeni kto letra kjo shum te vret kur te thot ,e pranove ne jet duhet perpara ecesh. ju falimderi te gjithve per mir kuptim.