Fati i jetimes gjith me percolli, tani dua te ndahem nga ky mashtrues por femiju im do te jete si un... | Histori Të Jetës

Fati i jetimes gjith me percolli, tani dua te ndahem nga ky mashtrues por femiju im do te jete si un…

Fati i jetimes gjith me percolli, tani dua te ndahem nga ky mashtrues por femiju im do te jete si un… – Mirmbrema te gjith juve edhe un si qdo njeriu u bellafaqova me nje ngjarje qe kurr se besoja qe vinte kjo dit qe nga mosha 2 vjeqare u rrita jetime pa askend te familjes time mbeta e vetmuar ne nje mosh aq e vogel qe nuk e kam dite kurr se qka eshte me pas dashurin e prinderve.. u rrita me munde te medha po sikurse qdo jetim edhe mua ashtu dit e nat mendoja se qfare kishe ndodh keshtu me mua pse nuk rritem me prind po rritem te nje familje tjeter po mbas nje kohe mbase u rrita pak erdhi nje dit qe qdo e vertet doli ne shesh qe nga ajo dit mallkoj veten pse linda pse jam e gjall pse jetoj sot isha vetem 18 vjeqare kur u njoftova me nje djal i cili ishte 24 vjeqar un jetoja jashte kosoves kurse ai jetonte ne Gilan filluam biseden normale shoqerisht kaluam dit e nat se bashku me bisedat tona mbas nje kohe ishte ai qe me thonte jam dashuruar ne ty edhe pse edhe un isha e dashuruar ne te nuk i tregoja i thosha jo nuk mundem te jem me ty sepse me vijke turp edhe nuk e dijsha qe kjo ndjenje qe jam tu e perjetu eshte dashuri.. prandaj mund te jem vetem shok edhe pse e doja me gjith zemer po nuk doja ti tregoja sepse isha e lenduar me disa problemet e mija ne jete. Por nje nat iu shpreha edhe un per dashurin qe kisha per te dhe aty filloj lidhja jon per mua ishte dashuria ime e par mbas fjalve te tij mendoja qe do kem ni familje te lumtur te cillen e enderoja gjithmon sepse nuk doja qe edhe femia im te kete te njejten situate si un, dojsha fmija im mi pas te gjitha tmira… Filluam bisedat ton qdo gje shkonte mir e doja dhe sipas tij me donte un i besoja qdo fjal qe e thonte mbas nje kohe ai doli edhe ai dhe erdhi jo larg meje mund te them dy ore diference u takuam kaluam mir edhe gjat takimit kaluam mir po ne at nat kuptova qe diqka nuk eshte ne rregull mirpo kaloj edhe ajo nat Kur ishim te lir dilnim te pinim nga nje kafe mbase e doja me donte sipas fjalve te tij Por sa ishte ne kosov un doja qe ti tregoja familjes te cillet me rriten me shum mundime asnjher ky nuk ishte dakord qe te tregoj per lidhjen ton gjithmon me thonte kur un vi atje ateher do ti tregojm sepse familja jote nuk do besojn qe te dua Por ata mendojn qe per letra te dua por asnjeher nuk me lejoj qe te tregoj per lidhjen ton qe kishim erdhi koha qe te tregoj lidhjen ton sepse nuk doja qe shteti ta kthente ne kosov mbasi me gjith at mundim ja arriti qe te vinte ishim shum te lumtur ne fillim por mua me pengonte pse nuk me lejonte qe te tregoj familjes kur je dit e pyetA pse sme lejon qe te tregoj per lidhjen ton me thonte prit prit ka koh mbase e doja me gjith zemer edhe nuk doja tA humbja besoja qdo fjal tij po nje dit ra dalord qe te tregonim lidhjen ton i tregova familjes edhe pse jo familje biologjike i tregova sepse keta me rriten deri ne ket dit kur te gjith ishin dakord donin ta takonin kush eshte ky nga vjen asesi nuk pranoj qe ta prezantoj tek familja koh mbas kohe mbeta shtatezen me te me thonte do e rrisim femiun si qdo familje tjeter do kemi familje te lumtur po aty kur kuptuam qe mbeta shtatezen pranoj qe ta prezantoj te familja ime qdo gje ishte ne rregull mbas nje kohe donim ta benim martesen U martuam mbas nje kohe martese mbaze letrav te mia i fitoj edhe ai mirpo me kalimin e kohes gjithmon te bente sende ndaj meje edhe gjithmone me bente te ndjehem fajtore per gjithqka,.. te keqija me ofendonte me bertiste me thonte nuk te dua e dua dike tjeter largohu nga un nuk je pjes zemres time me ofendon kohen e fundit me kercenon do ta mar femiun dhe do largohem nga ti Derisa sa ishe ne zor per letra ishte melaqe po kur i fitoj letrat ska len fjale pa me thene Kam frik me mer femiun edhe ikun larg Me kercenon nese ti lajmrohesh diku edhe mi prish letrat do behet gjaku mes neve kam friken e femiut nuk dua ta humbas sepse un u kujdesa per te un vet isha nene e babe per te atij as nuk i interesonte qe ka familje dikund Ju lutem pa ofendime te dorzohem diku edhe tja prishi letrat ta kthej ne kosov ta mbroj veten edhe femijun apo te duroj kshtu sepse kam frik me kercenon shume rend nuk di si t ja bej jam me hall te madhe Nuk e di a te gjith djemt e Gilanit jan kesi lloji apo vetem ky Faliminderit