fbpx

Kam nevoj te ndegjoj ndonje fjale te bukur nga goja e burrit, para familjes se tije me ben sikur une nuk vlej asgje...

Kam nevoj te ndegjoj ndonje fjale te bukur nga goja e burrit, para familjes se tije me ben sikur une nuk vlej asgje…


Kam nevoj te ndegjoj ndonje fjale te bukur nga goja e burrit, para familjes se tije me ben sikur une nuk vlej asgje…-Anonim ju lutem mirmbrema uroi te keni nje nate sa me te qete me familjet tuaja.ne fakt un nuk e kam nje gje te tille dhe jo vetem sonte por gati 5 vjet.jam shume e lodhur dhe e lendure shpirterish ndjehem shume e pa force…sepse ofendohem cdo minut cdo dite nuk me vlersohet as gje nuk eshte se dua te me vlersoj se fundja detyrat e mia si femer po bej por kam shum nevoje te degjoj nga goja e tij dicka te bukur.jo vetem ti nuk din asgje ti je kot ti nuk din te edukosh femije ti nuk gatuan ti je idiote etj etj.kure ne fakt une po bej me dhe me shume se keto por prap un mbetem ajo shtepiskia e deshtuar.ne fakt dhe ai punon mbaron 8 oreshin dhe kthehet ne shtepi dhe si cdo here e betmja pune qe ben eshte te lahet shtrihet dhe deri sa te vij momenti per tu zgjuar te nesermen vetem rrin ne telefon as nuk te pyet ca bere sot ca ben femia me cfar u moren ato nuk ti nderron as nje fjale .mundohem ta bind qe tu kushtoje pak vemendje fmive se ato i rrine ne preher kur ai vjen por prap tel nuk e heq nga dora. i them dalim me femit ne park jo thote jam lodhur ne pune dil ti ca bere gjith diten e lusin femia hajde me ne jo thot ikni me mamin.e keshtu si cdo dite.i vetmi moment qe ai me afrohet eshte vetem kur ai ka nevojat e veta si burre.gje qe tashme mu ka neveritur se dhe kur ka pushim e njejta gje ndodh.tel se hap kur i bie un dhe sikurse un te kem nje hall ai se di se i bie telefonit pas 3 oresh.nuk ka fare komunikim nuk din te bashkebisedoje per nje problem por api te mendojme bashke per nje plan.sinqerisht jam shum keq sepse dhe sonte pikerisht ne naten e madhe te kurban bajrramit ai nuk eshte ulur ne tavolin me ne por hengri dicka tjeter diku vetem .rrin i heshtur sikur une te kem ndoje faj apo ku di un .mundohet gjithmone te me ofendoje para familjes se tij sikur un nuk vlej asgje sbej asgje thjesht rri kot.e vetmja gje qe din te me thote eshte …une jam burre un vendos un nuk merrem me femijet e shume te tjera qe nuk ja vlen ti permendesh .dhe kjo gje eshetw bere pjese e diteve te mia qe une ne fakt nuk jam e lumtur ne ket jete vetem qesh qe mos ta kuptojne te gjith situaten time .ndjehem shume e dobët se nuk ka degjuar nga gaja e tij se si te bejme kete apo si te veprojme.bravo per dicka apo te lumte kurre nuk din ti xjerre keto fjalle por vetem negativitet përcjell kaq shume saqe pyes Zotin ku gabova sepse edhte e veshtire te rrishe ne nje shtepi dhe mos te ndashe nje mendim apo mos te te flasi apo te pysi per dicka.por uroi dhe shpresoi qe nje dite ta kuptoj se dhe fmit dhe gruaja kane nevoje per te jo vetem telefoni dhe shoqnia.se ne fakt nje burre imire eshte nje mbeshtetje dhe nje frymëzim per gruan por dhe per femite.por kjo eshte jeta jo te gjithe jetojnë te lumtur…..