Une dhe gruaja nuk jemi per njeri tjetrin po vazhdoj te jetoj me grinde dhe zenka, gruaja e axhes te saj me thot kur te duash eja dhe me dergon foto provokuese... | Histori Të Jetës
Une dhe gruaja nuk jemi per njeri tjetrin po vazhdoj te jetoj me grinde dhe zenka, gruaja e axhes te saj me thot kur te duash eja dhe me dergon foto provokuese...

Une dhe gruaja nuk jemi per njeri tjetrin po vazhdoj te jetoj me grinde dhe zenka, gruaja e axhes te saj me thot kur te duash eja dhe me dergon foto provokuese…


Une dhe gruaja nuk jemi per njeri tjetrin po vazhdoj te jetoj me grinde dhe zenka, gruaja e axhes te saj me thot kur te duash eja dhe me dergon foto provokuese…-Pershendetje, historia eshte shum e gjat dhe akoma vazhdon , po dua ta ndaj me publikun per shum arsye.Ather jam nji burr 45 vjeq i martuar si shumica per letra ne zvicer po pasi erdha ne mergim njoha gruen qe nuk jemi per njeri tjetrin mirpo nga skamja durova dhe krijova familje dhe po vazhdoi te jetoi ashtu me grindje dhe zenka te shpeshta.Para dy vite vajza e axhes gruas kishte vendosur te shperngulet ne zvicer nga 1 shtet tjeter europjan, pasi qe un jam shum i integruar ketu , kam shum shok qe kan firma te veta i ndihmova te filloi pun dhe kishte mundsi te mar edhe burrin me 3 femij, ajo akoma si ka mbush 30 dhe ka krejt jeten perpara bashk me femijet , sapo ju kishte lind djal pas 2 vajzave dhe ishin shum te lumtur mendova unë, por me pas kuptova se nuk ishte ashtu.Nje dit ndegjova se gruaja e re pasi qe u akomodua me familjen e vet i kishte then burrit qe kam njohur 1 person ne internet dhe du ti ndihmoi ta marim ne zvicer, te bejm ndarjen me burrin dhe te vi te jetoi ne banesn ton, ishte merzit burri , me thirri mua, kur ndigjova se qka ndodh u nervozova shum dhe i thash gruas se do ta kthej prap nga kishte ardh, dola per 1 kafe me burrin, kur me tregon se ajo gjith mbremjeve po fol me dike dhe ai nuk guxon ta dije me cilin fol dhe per qka po fol .Aty u dorzova dhe thash le te bejn qka duan, por pas 1 jave me mer gruja ne telefon per te me kerkuar falje, thash seshte nevoja ju e dini ma mir se qka beni per femijet e tuaj.Po telefonatat u shepshtuan dhe u hapen gjitha plaget edhe te mijat edhe te asaj, tash folim haptas, me tregon per jeten se ka ardh per te qen e lir, te takoi ke don vet, te kenaqet si don vet dhe jo te rrij veq me 1 burr gjith jeten pasi e ka takuar qe 16 vejq, si per shembull mer vllezrit dhe motarat e veta , te gjith jan ndar dhe kan marr burra dhe gra tjera kan provuar me disa kurse kjo tevrrij veq me nje, nuk shkon ashtu thot.Thot he si thua te rrij veq me nje eksperienc, pastaj thot si tja bej me zvicran apo me ty si eshte ma mir .Indirekt me thot qe kur te duash hajde, sdi si tja boi!!!!Ka filluar te me dergoi fotografi me filtra extem te bukura po ashtu edhe foto provokuse me tesha te holla, nuk e di sa do zgjas deri sa te plas edhe un, nuk e kisha menduar kurr nji gje te till se ketu ne zvicer qdo kend e ke nga nji shanc 100 fr dhe gati po sme ka pelqyer ne ate menyr po kjo menyr me ndonji qe e njef qenka shum e rahatshme, dalim per kafe , folim , pershendetemi, shterngoim doren njeri tjetrit , perqafoemi diten e mire dhe nji dit kur edhe te ndodh, ose me mua ose me zvicranin, me te vertet me ka treguar edhe per nje zvicran qe e ka fiksim, i ndihmova ta gjej emrin dhe adresen ne fb po shyqyr zotit ai sja vari, sdi pse po i tha ta le rahat, me tregonte se si i kish shkruar eshte qmenduri, beso ne mua ja kishte nisur,… nejse bomba do plas ose me mua ose me dike tjeter.Nga njiher mendoi edhe nese e kenaq un ajo sdo rri veq me mua dhe per ate me vjen shum inat, me duket siku me trathton mua e jo burrin e vet, po me e keqja eshte se edhe un do trathtoi , po e kam hak me duket nganjiher se nuk shkoi mir me gruan , po edhe ajo ndoshta e ka hak po te mjaftoi me mua jo me zvicran te tjer 1,2,3,4… nuk duroi ateher,Hitstoria vazhdon po kesaj radhe ta lem ketu.Shpresoi per mirkiptim dhe pa ofendime veq komente kreative qe te me udhzoi ne rrug te mbar.Kohrat paskan ndryshuar edhe ne dueht te ndryshoim.Mbase jam gbim.Gjith te mirat.