Jetoj me nje familje ku nusja eshte sherbetore,nuk kam te drejte te dal askund,une jetoj si ne kohen e gurit... | Histori Të Jetës
Ka një vit që bëjë dashuri me shokun e burrit,isha duke u qmend pa e bërë qe 13 vite,burrin e kam por ai nuk...

Jetoj me nje familje ku nusja eshte sherbetore,nuk kam te drejte te dal askund,une jetoj si ne kohen e gurit…

Jetoj me nje familje ku nusja eshte sherbetore,nuk kam te drejte te dal askund,une jetoj si ne kohen e gurit…-Përshëndetje faqja ma e mir! Po ju shkruj në keto oret e vona pasi qe sot isha shum e mrzitum e trishtuar! Kisha pasur shume deshire qe historia ime te postohet ne faqen e juaj dhe besoj qe do te mar keshilla te mjaftushme sepse me te vertet kam shume nevoj per toe.I kom dy femij që po ma kallin shpirtin, me burrin kom shumm shumm probleme! Ndoshta pak prej te kalueres time qe nuk isha aq e qet sa duhet te jet nje femer qe gjdo kush do ta deshironte! Por burri e dinte qysh ne fillim historin e jetes time, por zenkat e forta grindjet vazhduan tash e sa vite!! Besomni se jom lodh jetoj me nje familje ku reja apo nusja e shtepis osht thjesht sherbetore!! Vjehrit ikom shum te keq në shpirt ekstrem! Sa qe shpesh her zihemi prej intervenimeve te tyre, sa jeten ma kan ba ferr Ata bashk me djalin e tyre! Un kam te drejt te shkoj vetem ne familjen time dhe tek kojshiket por edhe per tek ato em bojn fjal shum her! un nuk kam te drejt te dal me familjen time as ne darka as per kafe, as mej mar femijen dhe ti derg. Dikund te argetohen ne kto vendet e femijeve! Un nuk kam te drejt as me kunatat te dal, pos kur dal me vjehrit edhe ateher ka shum raste kur me shan! Burri me shan me ofendon me fjalet ma te renda qe egzisojn! Ikom perballu shkaku i femijeve se ma kallen zemren spo muj mej lan mejav kthy shpinden eh ku mej lan kush mej rrit! kan kan me thirr mam shpirtin ma kallen Jom as ne tok as ne qiell nuk di qka me ba asht njeri I smut psiqikisht! Un I boj krejt punet e shtepis, qysh gjdo femer I bon bile shumicen e kohes gatuaj edhe buk! Edhe pse kta jon shumm shumm te pasur, un jetoj si te isha ne kohen e gurit.Shum her kom provu te ik nga ajo shtepi, asniher nuk kom mujt Jom bo kurban per femijet si ka than populli! Shum her kom dasht ta vr.as veten, prap skom mujt! nganjeher mendojsha me veten! Po edhe keta femij Jan te qatij prindi skan ku ngjajn me larg! Qka nese neser rriten marin rruget e veta ku jeta ime?! Ku rinia ime ku vitet ne ferr qe sot poj kaloj! Si do tme vije e ardhmja per mua keto pyetje me qmendin! Por prap se prap nuk mundem me u largu prej femijeve edhe pse un po jetoj ne ferr po kta po ma kallin shpirtin!Kjo ishte pak nga vuajtjet e mija shpresoj shum qe te me keni kuptu dhe te me kshilloni.Ju uroje nje jave te mbare dhe te shendetshme.