S'dua qe femija im te din se babai na braktisi,gjdo telefonat me ish burrin do ta shkepus dhe... | Histori Të Jetës
biznisi

S’dua qe femija im te din se babai na braktisi,gjdo telefonat me ish burrin do ta shkepus dhe…

S’dua qe femija im te din se babai na braktisi,gjdo telefonat me ish burrin do ta shkepus dhe…-Pershendetje vllezer dhe motra dua kshilla te sinqert jam nje Nene 30 vjeqare kam nje djal gati ne moshen 6 vjeqre . Burri iku per nje jet me te mir dhe mbeta me djalin por pas 5 muajsh kerkoi te shkorizohem dhe e bera sepse me genjeu Duke me the se shefi I’m me tha se mundem te bej letrat me moter te vet per 3 vjet qe punoj per shefin dhe u divorcova per shkak se I besova por pas nje Kohe shum te shkurt me nuk thrriste ne telefon as mua dhe as djalin per te pytur se si osht ishte shum I vogel djali im 5 muajsh dhe qe nga ajo koh sot u mbushen 6 vite se djali I’m se pa as Niher babain e vet gjithash tu as une dashurin e jetes time ai ishte gjithqka per mua I besova as Niher nuk dashta ta lendoj . shum her I them se ty nuk te interson per mua dhe djali . mu pergjigjet ti ka te gjesh me mir shko . pare po te dergoj qka te duhet me shum . ama ai nuk e kupton se parat qe I dergon ai mua nuk me dalin as per qira shum her mundohem te I them pse me lendove me dhe besen se nuk do martohesh dhej nuk do me tradhetosh por se di nuk dalin keto fjal nga goja ime . nje dite I thash se me shkoj jeta duke te pritur ty tha kush te ta te me presesh I thash ne rregull me nuk do te pres. une kam kuptuar se ai njeri nuk esht I intersuar as per mua dhe as per femijun. ne qdo foto qe shoh duke pir alkuol duke shkuar ne disko tatu e gjera qe nuk na bejn mir sa do qe mundohem ta harroj me kujtoen prentimet ditet e lumtura te Varfur por te lumtur … Nuk edi se si mundem ta harroj 5 e gjysem pa e par me sy por prap se prap e dua . une e di se as Niher nuk mundem te jemi si me par dhe edi se asniher nuk lejoj te jet burri I’m prap por me digjet zemra dhe mbaj ne vete per se me genjeu per disa dukumenta te shkatrrohet jets ime dhe djalit tim . djali qdo her me pyte mami a ter jeten kemi jetu vetem une dhe ti se di se si te jep pergjigje me pyt se aka baba une sedi as si ti them per shkak se sdua qe femija te din se babai na braktisi per pasuri . mundohem qdo her te largoj nga kjo tem per babain e ti . jeta osht shum e ambel edhe pse vuajm te gjith kemi nga nje Breng por as njeri te njejt . tash ma kam vendosur te jetoj vetem per nje arsyrje ne ket jet per djalin tim te jem deri ne frymen e fundit nen dhe baba per djalin tim dhe djalin e vendosa ne mbiemrin tim dhe kam vendosur te shkepus qdo telefonat nga ish burri per shka te mos lendona prap dhe te mos me genjen prap . keshtu we vllezer dhe motra mos lejoni qe femiju juaj te jet pa baba ose pa nen . dhe si do qoft . me mir te jesh I varfur dhe te jesh I lumtur me familje dhe rrethin sesa te shkatrrohesh per gjithjeten . mos besoni shum tek dashurija dhe nga lumtur sepse per nje qast egjitha po shendrrohet ne urrejtje . … une kam qen shum e dashuruar dhe jemi betuar se as Niher sdo ndahemi as Niher sdo me tradheton do jet vetem I imi deri ne vdekje por jo egjitha ishte vetem nje genjeshtr ,me falni ndashta e zgjata shum ju kerkoj ndjes nese kam ber ndonje gabim faliminderit per mirkuptim