Jam perseri ajo "Qe tradhtoj burrin me nje njeri ne mosh te babin tim", nuk krenohem por ju lexues me... | Histori Të Jetës
tradhtoj burrin

Jam perseri ajo “Qe tradhtoj burrin me nje njeri ne mosh te babin tim”, nuk krenohem por ju lexues me…

Jam perseri ajo “Qe tradhtoj burrin me nje njeri ne mosh te babin tim”, nuk krenohem por ju lexues me… – Pershendetje perseri. Asnje nuk me kupton te gjithe me gjykojne por me besoni edhe une nuk e kam te lehte te tradhtoj burrin sepse ai me te vertet eshte nje burre i mire nje baba i mire nje bashkeshort i mire qe gjithmone ka bere cmos qe une e lumtur te jem .per ket e kam te veshtire ti tregoj sepse e di qe do e lendoj shume do ja thyej zemren dhe e di qe reagimi i tij karshi meje mund te sjell ndonje tragjedi …nuk e di as vete si rashe ne dashuri me kete te huajin qe ka moshen e babait tim 55 vjet …kurse une jam vetem 33 ..ndoshta vetmia dhe perkrahja qe ai me jepte me beri te bej kete gabim …..nuk e di as vete nese e dashuroj aq shume kolegun sa te shkateroj familjen ….kjo eshte hera e pare per mua qe tradhetoj burrin tim …dhe kjo me lendon sepse e tradhetova me dike qe eshte shume here me i madh se une ne moshe …me dike te huaj qe se kane konceptin e familjes ashtu sic e kemi ne te shenjte sepse familja eshte e shenjte ..gjithone pyes veten nese sdo isha larguar bga vendi im kjo skishte per te ndodhur …dua shume te ndahem nga i dashuri dhe te jem ivetem per familjen time por nuk mundem …sa here qe jam shkeputur nga ai jam ndier tmeresisht keq dhe perseri jam kthyer tek ai ….ai ka shume difekte …ne fillim te lidhjes dhe ai me mashtroi duke me then qe ishte beqar …dhe me vone zbulova qe ai ishte i martuar …por me tha qe per gurua e tij skishte dashuri dhe ae do bente divorc…dhe ai e beri divorcin ai u largu nga gruaja e tij .. ..kurse bashkeshorti kur sme ka genjyer apo tradhetuar …dua te shkeputem por se bej dot …me vjen keq sepse njerzit te gjykojne pa e ditur se cfare ke perjetuar ti …kerkova keshilla dhe mora vetem fyerje sikur une po krenohesh me ate qe bera por kjo eshte realiteti ne shqiper .nuk te ndihmojne te te keshillojne te te japin kurajo per te vazhuar perpara per re te ndihmuar te shkeputesj ng nje gabim qe ti je koshient qe po vepron dhe kerjon ndihme te shkeputesh nga ky gabim qe po ben sepae vete nuk mundesh por jo njerzit te gjykojne te kryqyzojne dhe te mallkojne …