Jam ne hall, i dashuri i mbeses time eshte duke i'a mar te gjitha, nuk e di si ta bindi ate qe nuk eshte si... | Histori Të Jetës

i dashuri

Jam ne hall, i dashuri i mbeses time eshte duke i’a mar te gjitha, nuk e di si ta bindi ate qe nuk eshte si…

Jam ne hall, i dashuri i mbeses time eshte duke i’a mar te gjitha, nuk e di si ta bindi ate qe nuk eshte si… – Mirembrama anonim nese mund te mbetem Pershendetje te gjitheve halli im eshte ndoshta pak ma ndryshe nga te gjitha ketu. Jam grua qe luftoje shume per te drejten e femrave dhe gjithmone kam fituar por ketu me duket se me ka hasur sharra ne gozhde qe thone nje fjale e urte popullore. Dua te rrefehem per nje histori qe nuk di as vete si do perfundoje.Vajza e motres sime eshte tashme 37 vjeqare e pa martuar por eshte ne lidhje me nje djale. Mbesa ime si vajze eshte shume e sjellshme e moralshme dhe shume punetore por bukuri nuk ka sa duhet,para dy viteve u takua me nje djale ne dukje i sjellshem i kujdeshem dhe me autoritet.Ai para mbeses sime ishte ne lidhje me nje vajze diku 6 vite dhe pse jane nda nuk kam asnje ide,por se eshte i bukur ska diskutim. Une kam lexuar histori ketu shume por brenga ime eshte se kam zbulu qe i dashuri mbeses sime bene jete te shfrenuar mos te them te dyfisht me mire do i shkonte per shtati shumfisht. Mbesa eshte teper e mire e sjellshme dhe e don shume ai po e shfrytezon sepse kjo ka rrogen banesen shkollen punen te gjitha,une e di qe ai eshte mashkull ku**,bile dyshoje se ka mardhenje dhe me meshkuj,por pytja ime eshte a ti tregoje mbeses dhe si ti tregoje se ajo sdo besoje kurr sepse para saj ai eshte nje engjull e detyroje me taktikat e tije ta prish dhe me familje dmth te manipuloje me lehte me te.Ju drejtohem juve te nderuar ma ipni nje ide si ti tregoje ta parandaloje nje lidhje te deshtuar apo ti le te vazhdojne kam fakte kam foto kam biseda por se di sa do te besoje mbesa ai dikur ja ka shperlar trurin ju lutem me ndihmoni si te veproj ti tregoje motres burrit te saj apo si tja beje.