I dashuri m'tha " Nuk mund te martohemi sepse ende nuk kam shtepin time" Une kam vendosur qe... | Histori Të Jetës

shtepin time

I dashuri m’tha ” Nuk mund te martohemi sepse ende nuk kam shtepin time” Une kam vendosur qe…

I dashuri m’tha ” Nuk mund te martohemi sepse ende nuk kam shtepin time” Une kam vendosur qe… – Pershendetje mirmbrema histori te jetes a mundeni me postu privat ju lutem jom ni vajz 22 vjeqare Kam pas shum sprova ne jet te semundjes time jam e semur nga nje semundje dhe ende kam por vazhdoj te heci perpara me shpres se nje dit do te sherohem me Ndimen e Allahut historia ime asht kjo me nje djal jom njoft prej 2013 dmth kemi fol si shok deri von dhe aj djal asht teper djal i mir i fal 5 vakte krejt asht i perkushtum mas fes vet shum edhe krejt e njohin si djal mat mirin ne katun tina edhe ka pyt ni familjar i jemi(tezaki) per at djal ekan livdu shum edhe na 3 vite tu dal me to qishty po vijke puna i thejsha se duhet me vendos diqka se gjith tu dal kshty sban se me na pa dikush na merr per sy tkeq aj djali i ka 30 vjet po aj thot un tdu tpranoj qysh je po kty ks smartohna se as skam shpi tem as sen temen dmth jetojn bashk hala sjan ndam me vllazni kty punon po si del rroga as me shku pun e ka rrogen 350 po thot se baba i tina ja nimon me penxije tina me shku ne pun se si dalin aj duhet me ble harq krejt per shpi edhe pse asht me vlla bashk ni vlla tjeter e ka jasht aj eka maru shpijen ka bo mas shumti vllau qe asht jasht i madhi edhe ky thot kur jam kan ekam nal buken e gojes veq mej qu paret nks shpi meju nimu me ba diqka e tash kur jam kthy sem nimon as vllau as kerkush edhe apet duhet mej jep paret nshpi e po ma ban mu veq jasht nese dal baj diqka se kty as sfejohna as smartohna e me dal spo ka qysh qdo nat po thot du me ra depresion se jom lodh shum spo muj ma spo ec ma jam ka shkatrrohna skom as imyd me prit ma se bahet mir jam merzit jam lodh prej gjithqka sjom ka muj mu rahatu kerkun duhet me lan edhe ket pun edhe me nejt ndhom qaty se spo muj ma spo kam vullnet per sen ky punon shumm un spo di qka me ba po munohna mej fol me ba fort po kurqysh ma zi edhe vet jam tu u merzit shum se dyt e dojm njani tjetrin edhe spo dim qysh me ja ba me pas najsen me shum edhe un jam lodh shumm boll mka lodh smundja edhe me ket gajle ju lutna a kishit mujt mema jep naj kshill se qka me ba nese din dikush me dal zezen a kishem mujt me ba diqka se du mu tranu jom met as anej as knej ky po tho 30 vjet i bana hala sbana sen per veti shokt e mi ikan fmin neper shkolla sdi hiqq qka me ba qka mej tha qysh me vepru ma jam lodh spo du me hup kta se kurr ni fjal keqe kto vjet sja di as sma ka prish qefin kurr veq qekjo puna me ba ma shum diqka po bahet qishty qdo nat pa disponim asnjani me falni se e zgjata shum ju pershendes gjithve nga zemra ishalla jeni krejt ju qka e lexoni ket histori te lumtur me familjet e juaja me personat se jav do zemra ata qa smunden mu bashku kshty si un inshallah Allahu ju bashkon ma shpejt jav jep Zoti krejt tmirat.