Babi m'tha "Me fal bija ime" i thash "Nuk ka rendesi falja nuk ka redesi as jeta, ai qe deshta tani ka 3 femij"! | Histori Të Jetës

Me fal

Babi m’tha “Me fal bija ime” i thash “Nuk ka rendesi falja nuk ka redesi as jeta, ai qe deshta tani ka 3 femij”!

Babi m’tha “Me fal bija ime” i thash “Nuk ka rendesi falja nuk ka redesi as jeta, ai qe deshta tani ka 3 femij”! – Pershendetje edhe unë si gjithë që kanë histori te jetes deshta me tregu Historin që kam pas jam nje femer 43 vjece, kur ishe 18 vjece u njofta më nje djal ai ishte 8vite me i vjeter se unë u dashurova qmendurisht në te edhe ai me donte shumë. Shkuan disa vite ashtu bashk edhe pse ai me donte me shumë kurr nuk i shkoj mendja te kishim mardhenje intime bashk problemi ishte se ishim te ni fisit dhe Babi imë nuk pranoj qe të fejohem ditet kalonin dhe unë isha cdo ditë e me keq 5 vite me priti ai djali mos po ndryshon diqka por jo u takuam prap bashk me ja dhan lamtumiren njeri tjetrit se nuk kish sgjidhje tjeter mbizotroj heshtja ne nuk e dimin qka te flisnim ishim dyt te merzitur une nuk doja te ikja nga familja isha rrit ne skamje te mjerushme dhe tash me ja kthy shpinden Families u merzita shumë vetem qaja ai djali Nënën e kishte smut Baba i kishte vdek ni moter te hastretit e ka por ajo ishte e Martume nuk kishte kush te kujdeset per Nënë dhe vëllezerit shetpin e tej dhe pa tjeter ju inpunu te martohet kaluan vitet unë nuk pranojsha të martohem me askend me hupen shpresat per jete . Kush me propozojke dike veq jo ju thojsha Babi e kuptuj që unë e kam dasht shumë ate djal mbas lufte me kerkoj falje me fal bija ime une kam dasht per hire te rrethit mos me pas paragjykime se vajza e filanit u martu me një djal të nje fisi unë ia ktheva nuk ka rendesi tash falja Babi imë per mua nuk ka redesi as jeta mora vesh që ai djali ish martu ka 3 fëmi . Ndoshta fati ka qenë kështu i shkruar mos me u ba bashk unë i bere 32 vjet akoma nuk po mendoj mu martu jam kujdes per Nenen dhe babin shumë nuk kishte kush te kujdeset motrat ishin martu po ashtu edhe vellezrit u martun nje dit permes nje te aferme u takuam me nje djal e që tash eshtë edhe burri imë ky jeton ne perendim eshtë nje djal shumë i mirë por edhe me sjellje ka nje Familie shumë me Kultur dhe te Respektushme 6 muaj vetem folem vike nga perendimi veq mu pa edhe u dashuru ne mua me propozoj fejese u fejuam mbas nje viti u martum 6 vite nuk patem femi unë u merzita shumë nje dit kur erdhi nga puna u ulem dhe i thash zoti nuk po don me pas na femi kqyr martov pergjigjien ma kthev jo jo jo nese zoti e ka shkru mos me pas femi na e kemi njeri tjetrin deri ne vdekje keshtu do te jetojm bashk edhe pse kem shpenzu 14€ neper mjek ne kosovë ktu ku jetojm mirë na thojshin te dyve veq hekne shtresin . Mas 6 vite martes mbeta shtatezan linda djal mas dy viteve prap linda vajz cdo sekond minut orë dit e falemderoj zotin qe e kam nje jete të mire nje burr qe kurr nuk me ka shku mendja me tradhu zot mos e banë kam pas rastin me tradhtu me ish te dashurin por jooo ai e ka jeten e vet dhe unë timen edhe pse na bjen mu pa sebet që jemi akraba me tezet e ti por kurr nuk do te ndodh jam betu që ne fillim kur jam njoft me burrin që kam gjitha te mirat per ju lexues.