Jam mbet me nje burr qe se dua,por nuk e braktisa me vinte gjynah nga familja e tij qe e shkaterruan tani femija mua me kan lan te shkret... | Histori Të Jetës

Jam mbet me nje burr qe se dua,por nuk e braktisa me vinte gjynah nga familja e tij qe e shkaterruan tani femija mua me kan lan te shkret…

Jam mbet me nje burr qe se dua,por nuk e braktisa me vinte gjynah nga familja e tij qe e shkaterruan tani femija mua me kan lan te shkret… – ju Lutem a mundi mema postu Anonimjam shikuse e rregullt e kesaj faqeje shof lloj lloj hisorish.por kjo e jemja ka te baj krejt tjeter dhe do te mundona sa ma shkurt.Se nje Liber shkruhet prej vujtje te mija .ju lutem Anonim. jom Nje Nan e cila humba jeten vetum per dy Femit e mi ne fund me shkatrruan Njerzit se jo zoti se jom shum Besimtare dhe Lutna qedo dit por ket se me ka ndodhur mua vetum Njerzit me shkatrruan.. Burrin ma ka gjet Baba dhe pa deshir me ka martu keshtu ka qen koha perpara jom pajtu me krejt keto 30 vite martes me ka shku tuj than e lash sod e Lash neser.kur u martum nuk kishim kushte per jetes mas 2 vitev ma fali zoti vajzen me ndryshoj jeta komplet mas 1 viti me lindi vajza dyt me jetoj vetu ni vit me vdiq u shem Bota per mua mas 5 vitev me Lindi Djali familja Burrit na qiten pi shpijes ish koh lufte ne kosov dulem perendim tani me vike zor edhe me Lan Burrin se thojsh gjuna nuk e desht Familja edhe une me lan me vike gjuna .tani mas 10 vitev i fitum Letrat me shum vujtje i kemi fitu fmija veq e pan nje Bot ndryshe .por pi ati mometi se fillum me shku ks mas 15 vitv ma shkatrrun jetn burri as qe nuk din se me ka gru edhe pse tegjitha ja kry une veq vet e kom perkujdesin e tegjitha qka lypet nje shpi por e ndryshun edhe ma keq por nuk e kisha dert i kisha femin u merrsha me ta i edukva si asht mas mirti e kan pa vujtjet e mija e kuptun jeten time krejt kur e shishin baben e tyne tum rre u rriten ja ndalun mem maltretu ishin ne gjendje gjithqka me ba per mu Mami vetfm ty te kemi nuk isha si Nan me femi por isha si Bab Nan moter Vella me ta edhe shum her me thojshin ti je heroj se e ki majt ket person Babin para 5 vitev e pata problem shum te madh me te e nxuna tum tradhtu edhe jav tregova Fmivet gjitha se i nxuna u qmenden thash nuk muj ma te shty me ta edhe me than femija dyt Mam po te betomi sa te jemi gjall nuk kemi me te lan mos u ndaj se ky nuk asht ka din qka po ban te lutem mam falja ja fala por problemet qe mi bajke nuk i ndaloj por prap thojsha ndasht per hir te femivet kom me majt fmija qdo sen asht kan ne rregull jom kan Nana ma me fat se i kom pas nata as dita nuk na ka nda vajza mu martu djali tuj stduju me gjitha kur u martu vajza mur banes afer meje edhe pse e kom la token me lot se ish zor te martojsh vajzen por e disha qe e kom afer prap u pajtojsh me falni se po jav zgjas por kom shum bre ohh zot me ndimoni se keq jom aty ku mu martu vajza Burrin e kish mir se vet e zgjodhi por familja i ra ashtu si e pata fatin une as ket nuk e deshtn por tuj mundu me i than se ti rrespektoj duj ata per veti e kan.edhe kalojke kjo ish ne banes te vet ata ishin shum ma Larg pi nesh e tash se nuk po rahatohet kjo zemer e imja dhe jom shum keq ket vit se dot jet vit i pa harrum per mua se po bahen 5 muj dit veq lot kom dhe i Lutna zotit qka kom gabu te ti Djali dul ne banes te vet qika mur banes 60 km larg mej dhe mua me Lan si nje Nan te shkret me nje Bab te tyne se e kom humb krejt jeten vetem per ta e ket e kom vetum pi robit qe thuhet se jo prej zotit qka asht ma e keqja se mu me ka ra ne shok kjo se dulfn dhe u largun te dyt per 3 muj tash as qe po muj flas me ta se me kan Lendu se kush jav kthej mendjen te me Lajn po ashtu edhe fjalt qe pome Lendojn ohh zot kurr ne jet nuk jav kom ndegju ju lutem me tregon se jom shum keq me shpirt a mujti dikush te ma ban edhe ketahen se une po ju tham nuk keni dit qka ken ba me mu se ma kgni jap fjalen se kurr nuk do te lem ty tash as qe e qojn mendejen me dit se Nana qohet me Lot e Bjen me Lot a din dikush te me ndimon ju kerkoj falje se e zgjata