E urrej burrin tim, me ka shkaterruar jeten dhe nuk vjen ne shtepi me jave, dua te hakmerrem... | Histori Të Jetës

E urrej burrin tim, me ka shkaterruar jeten dhe nuk vjen ne shtepi me jave, dua te hakmerrem…

E urrej burrin tim, me ka shkaterruar jeten dhe nuk vjen ne shtepi me jave, dua te hakmerrem… – Pershendetje jam nje Nene me tre femije po pas 20vite martes nuk po di cfar me bo me burrin ta lej ta fus ne burg apo ta lendus. Me kan martu te shpi me shkes qysh 15 vjec tani jam 38 vjec kam tre femije gjith jeten ka luj bixhoz me ka len vetem per festa dilte per qef thoshte mua me ka burgos nga 20 vjet nuk dal do as ne dyqan as te shkolla e femijeve po nuk ishte ai me mua. As kun nuk me len per vete nuk vjen tre net ne shpi kam vuajt aq shum sa historia ime shkruan nje liber tani e 4 vjet ka fillu drogen merr lek borxh gjoja kam gruan semur kam kalamjt rrena nga me te ndryshme tani per momentin jam shum keq ka tre net qe nuk vjen ne shpi ka marr mbi 1 miljon lek borxh me duket se ka shit dhe makinen se para nje muaj e shiti po makina eshte ne emrin tim dhe shkova dhe e mora Mu lut djali i dy fale babin dhe kete her se nuk bo mo i gjeta leket te njerzit e mi dhe e mora makinen e kish shit 500 mijlek sa nuk bon aq shkova i thash vjerrit dhe vjerres ca ka bo cuni juj me than fute ne burg shkaterroj shpin dhe hajde te mbaj un ai jeton ne fshat dhe eshte 100 vjet prapa e ekonomin Jo se un jam me mir se jam me gjysma e shpis eshte me barake dy dhoma kam Ku te rrin un ketu i thash ca te ha Ku te flej Ku te flej un flej dhe ti tha ca te haj un ha dhe ti mora kalamajt dhe erdha ne shpi nuk kishte poshtrim ma te madh per mua kam qa nje muaj dit e nat I gjeta leket e mora burrin dhe shkuam te makina se atje Ku e kish shit e gjeti cuni dhe i tham atij burrit mos e prek makin se eshte e vjedhme dhe do lajmeroj policin se kish pas dash me e shit per pjes e mora makinen e fala shkuam ne nje qender tregtare i bleva rroba i thash dhe dark me lek borxh se un nuk punoj se nuk me len se un cmesheh syri ma bon Dora cdo gje dmth e fala tani prap e ka bo ate gabim nuk po di ca te bej kishte dy muaj qe nuk pinte dhe kur pin ka dor e kam kerrcenuar nuk bon gjoti se un dal per dy ore se kam shok ju lutem anonim se ai nuk e di se kam fb pres keshillat e juaja nuk kam Ku te shkoj in vetem Zotin kam shpresat te ai i kam kam 20 vjet qe e nim femijet e mij jan ma mir jetima sa jetima me bab gjall e lendufte Zoti ishalla I kam tho ju lutem ndoshta nuk jam shpre mir po mos me gjykoni po me keshillon