Jam ma e bukura se krejt , kur dal n'qytet djemt i la flejt... | Histori Të Jetës
Jam ma e bukura se krejt , kur dal n'qytet djemt i la flejt...

Jam ma e bukura se krejt , kur dal n’qytet djemt i la flejt…

Jam ma e bukura se krejt , kur dal n’qytet djemt i la flejt…- Mirmama dhe pershendetje te gjitheve.Secili njeri ka problemet e veta por problemi jem esht bukuria ime trupi jem qe e kom teper te mire dhe pastertia jem se gjith saher i foli dikujna i laj durt,po ashtu dhe presioni qe ma bejn djemt osht teper i madh sa qe kaniher nuk dal veq pse skom qysh i largoj djemt prej vetes.Une jam nga ferizaji edhe i kam 24 vjet ne shkoll jam kon e sukseshme gjithmone familja jem me mu osht bo krenare kado qe jom shku i kom bo mu ni krenar se vet jom qasi tipi i femres qe nuk e formati kerkan perpos familjes tem.Diqysh jom rrit me kulturen e Mamit se edhe mamin tem e kom zoj te madhe sepse saher i fol dikujnai laj durt e edhe une jom qasi e kom ves teper te madh pastertin.Para dy viteve e kam pas ni lidhje te dashnis e cila mka zgjat veq 3 muj edhe pse une at djalin e kam dasht teper shum sa qe kur jom nda prej tij mu hidhke me kcy prej ballkonit ama me ni an kur u kthejsha e mendojsha se cfar xhelozie te madhe ka pas ndaj meje ma hajke kryt saher dilsha dikun edhe ska pas faj se krejt i thojshin e ke femrren ma te bukur te ferizajit ne dor e tani saher dilsha ne qytet ma bojke qoma lokacionin edhe lema telefonin qel se po du me dit me kan je aty.Besomni qe dikur mu lodh shpirti prej tij edhe per qita tash jom ma shlir qe jom nda prej tijna.Dashnija herdo kurdo besoj qe harrohet se kom ndegju qe keto shkojn krejt me kohen edhe tash po knaqna ma shum se po dal shoqet e mija po pijna kaafe po bojna llaf po knaqum shlir pa mpengu kerkush po edhe me kto spo e qoj bash mir se po mxhelozojn teper bree , une veshi ni fustan ma bojn bajat une veshi pantola ma bojn bajat , une i ndreqi flokt mi bojn bajat a din diqysh gjdo sen ju pengon e kom vrejt qe po mxhelozojn .Jena kater shoqe qe rrina bashk non stop edhe njana ni dit mtha o po tte thojn qishtu se krejt po te xhelozojne a pe sheh veten qfar bukurie te mire e ki normal qe te gjelozojne e une u qudita seriozisht se jom shum njeri pa sherr nuk ja du te keqen kerkujna krejt kom qef me i pa mire po ato mu jo e qajo tani mu po mpengon jasht.Ama me ni an skan faj bre se nashta kur e ki bukurin te xhelozojn edhe kur dal me to veq mu mngucin djemt asniher nuk i nguxin ato mu qaq mkqyrin kur te dal ne kafe sa qe flejt bre i la i trulloj me bukurin tem ani kaniher kur du me u bo shum provokuse me u vesh pak ngusht e me u ly nuk muj me shku ne shpi tu mu fluk djemt permas e me shlojn fore tulifare njani ni dit bile me tha o per ty gjithqka kisha bo edhe shpin e kisha shit veq me tpas une ty e me te majt si princesh qaj djali kogja mi shtini flutrat ne bark se e pash qe pernime ka djem qe te vlersojn realisht edhe nuk kqyrin me ta shtru zullumin si shumica e burrave shqiptar.Ama nuk e kam menen me u ngut me gjet burrin niher se ka koh edhe pak se plot fjal kom ni masi jan martu kan than o sdi pse u guta se martesa nuk koka qysh e kena menu paska gajle paska probleme paska pergjegjesi e qito fjalve po ju tutna shum po pa i bo 30 vjet se kom nplan me u menu , more amerikant nuk jan budall qe nuk martohen deri sa ti bojn 30.Ata e jetojn jeten knaqen tani nfund martohen e jo si do femra te na hala pa i qel syt mir kishe po martohum e po ja lidhin kamt vetes pusajkat.Une ma mir me shku me jetu dikun jasht se sme ka met tjeter rrug bile atje nashta nuk me flugen njerzija me mpercjell deri te shpija se edhe ni nat kom pas probleme me baben tem se une tu ardh ne kam te shpija mu lshu njani permas hiq bre nuk merke vesh veq thojke ama numerin, ,e ish kan baba jasht tani e ka ni qka mka than bile nja 2 jav mka denu sum ka lan me dal me pi kafe edhe pse e dijke aj qe une skam faj sen se une kurgja sbajsha ama i vike inati shum pse i ka ni qato fjal.Nashta disave ju kom shku nerva e mendojn qe jam livdu po historia jeme nuk ka te boj me tradhtina po veq me bukurin tem kjo osht realiteti dhe dashta me nda me juve se cfar me kishit propozu me bo.