Jam krenar qe kam mbaru nje lidhje ku Ti gjith je mburr para te tjerve se mund t'besh me mu cfar te dush! | Histori Të Jetës

Jam krenar

Jam krenar qe kam mbaru nje lidhje ku Ti gjith je mburr para te tjerve se mund t’besh me mu cfar te dush!

Jam krenar qe kam mbaru nje lidhje ku Ti gjith je mburr para te tjerve se mund t’besh me mu cfar te dush! – Pershendetje juve te stafit te adminave per punen qka beni! Une sot kam vendos me then nje lamtumir siq ndonjeher shprehet qetu dashuria un do e bej me ndryshe do them lamtumir! Kete nat po perpiqem, qe per ty dy fjal ti shkruaj, edhe ndoshta, eshte hera e par qe nuk po merem me poezin time dedikuar ty ndoshta se poezi sdi te shkruaj! Eshte hera par qe po mundohem te shkruaj,jo per ndjenjat e mia dhe deshiren per te te patur pran! Ndoshta eshte hera e par qe kjo gje nuk po ndodh por, ndryshe nga cdo her, sonte ne keto ore te vona po mundohem te shkruaj dhe te nxjer ne fjal te gjith terin e zi, qe po me pushton zemren kur e di se me nuk do jesh ty! Thone larg syve larg zemres, por edhe ne keto momente nuk esht aspak e vertet kjo gje per mua! Ndoshta shpresoj miljet qe na ndajn dhe mos pamja jote me do te mund te te haroj! Prandaj ket nat mendova mendova shum duke thurur qeto fjal me dhimbje duke lotu syri por mendova shum! Erdha ne nje perfundim te dhimbshem por me duhet patjeter ta pranoj patjeter ti jap fund, keti ankthi qe zgjat me muj e me dit te tera. Nuk e ke prit je mesuar gjithmon kam trokit ne deren tende pas qdo grindje, por ket radh e jona mbaroj me at qka ma pan syt! E jona qetu mbaron qetu duhet te iki nga kjo bote! Se ke haru per dashuri duhen dy persona qe te kompletojn ket fjal,qe te shendrit ne nje veper te vecant qe ka emrin dashuri! Dhe ne kete tonen me duket se isha i vetmi qe u mundova,edhe se mendoj i vetmi qe dashurova..!krejt bara e kujdesit per lidhjen ton ka qen ne mua.!po ty ku ishe ty.?me thoje te dua.?sikur te me thoje jam e uritur..me vjen te mendoj se ndoshta me thoje sa per te ma ber qejfin..qe e verteta doli me qato qe pash edhe se kisha dishime.!por serish doja te besoj te besoj pse se dashuroja.!se di esht gabim te dashurosh.?po tash mem pyet them esht gabim.!provokimet tua tere ato,e un si i mare u beja sikurse te mos ndodhte asgje edhe se grindeshim serish te nesermen filloja me ty nga fillimi..!cdo veper e imja ka qen dedikim per ty.!Doja qe ty te ishe krenare per mua dhe per dashurin qe kam ndaj teje.!Nuk di sa ja kam aritur,nuk di me asgje..!e gjitha qe di ishte se dashuria jon ka humbur pasionin qe kishte me par e nuk ishe qajo qka ishe! Me vjen rend qe tash duke shkrujt momentet tona fjalet i kujtoj me nostalgji! Sepse me duket sikur te kishin ndodhur para nje shekulli epo edhe me shum! Ti vdes un vdes pas teje! Per mua e kan te njejten pesh dhe vler,sikur kur i kemi ber premtim njeri tjetrit me zemer.!se nuk mund te jetojm pa njeri tjetrin se deri ne perjetsi dot jemi bashk.!un nuk mund ti them kto fjal ne sy jo..e di pse.?nese ti them keto te gjitha dhe te kem perball do me thuash se jam gabim dhe se me don me shum si askend tjeter siq ma ke then siq kam besu gjithmon! Por edhe qesaj i erdh fundi.!kam hapur syt tash, nuk dua me kete lidhje ku gjithmon je mburr para te tjerve se je ajo qe mund te besh me mua cfar te dush, vetem duke e ditur qe te DUA. A mendon pash Zotin e madh ndonjeher sa her me ke lenduar ne cfar menyrash.?a mendon pash Zotin njeher pse nuk e shtine veten ne vendin tim e te ndjeje se cka ndjej un.?por un nuk pendohem e di qka kam ndjer dashuri, per te cilen gjithmon kam dyshuar se egziston..me ty kam kaluar momente te mira te jetes time.!por me ty kam kaluar njekohsisht edhe me te hidhurat qe mbaj mend qe kur nuk do i haroj.!edhe se jeta me par me ka sprovuar me sprova qe shum njerez as qe nuk mundem mi paramendu. Per mua serish koha me ty do jet me e mira dhe me e hidhura! Ne keto momente ne ersir me lot e dhimbje po shkruaj. Te kujtohet te kam then se ty je shpresa se jetoj se vetem per ty jetoj! E kam menduar vertet cdo fjal. Tash qe di se sdo jesh me jam gati te shkoj. Gjithmon i mbaj premtimet e mia dhe nuk dot zhgenjej as ket her! Do iki me shpirt e me zemer duke u lutur per ty, do iki per te lindur ne nje bot tjeter. Aty ku dot pres aty ku mendoj se vetem atje mund te jemi BASHK. E jo ne ket tok genjeshtare ne ket tok tradhtare! Tash hik duke me dhuruar dhimbjen si kujtim! Kaq nga budalla kaq nga njeri jo normal kaq nga njeriu qe duhet te bahet kaq nga njeriu smut kaq nga njeriu qe sesht mir! Por ki jam jav vetevetja ki jam ki do ngeli ki kam me mbet! Ne fund un ty humbe dike qe te deshti pa fund qe do jepte edhe jeten per ty! Une humba nje aktore qe skish aspak dashuri! Pastaj habitemi themi dashuria nuk egziston jo mor njerez jo aspak sjam me ket gje.!se vet dikur kam then se dashuria nuk egziston as qe kam besuar.!por jo dashuria egziston por njerzilleku nuk egziston.!sot egziston genjeshtra tradhtia imoraliteti interesi e kur dalen gjith keto e permbusyn e lendusen e shkelin e shembin dashurin! Sado njeriu qe te dashuroj sado njeriu qe te luftoj ta mbroj dashurin serish e keqja fiton! Per fund dashuroni me zemer nese jo mos lendoni mos tradhtoni se asgje nuk fitoni! Mos jep shpres nese mendon me lendu dike! Dashuro vertet ose hiq mos nis.! ×per × flm gjithve.