Me tregoj qe gjat mardhanjeve me Burrin e vet, kishte paramendu se Une isha ne vendin e tij dhe... | Histori Të Jetës

paramendu

Me tregoj qe gjat mardhanjeve me Burrin e vet, kishte paramendu se Une isha ne vendin e tij dhe…

Me tregoj qe gjat mardhanjeve me Burrin e vet, kishte paramendu se Une isha ne vendin e tij dhe… – U njoftuam ne Fb, njeherit si miq te mir dhe me ne fund perfunduam ne nje hotel te Prishtines. Pershendetje dhe ju pergezoj per punen qe e beni. Un dua te tregoj historin time, po ju lutna anonym. Faleminderit per mirekuptim. Une e dhash mendimin tim ne nje koment dhe asaj i kish pelqy komenti im dhe keshtu filluam te shkruajm me njeri tjetrin. Ajo ishte nje grua e martuar me dy femi te vegjel, ajo ishte 15 vite me e re se un dhe ishte martuar hert me deshiren e asaj. Ne fillim e kuptuam se e kemi te njejten gjuh te perbashket dhe u pershtateshim gati ne gjdo aspekt. Te them te drejten mua me pelqejke te komunikoj me nje femer si ajo sepse bisedojshim per xhdo teme. Une dua ta ceki se jam i ndar pra single por asaj nuk i pengojke te komunikoj me mu dhe te bisedoj me mua. Me koh e fituam besimin mes njerin tjetrin dhe filluam te bisedojm edhe per jeten private, ajo me tregojke se si burri i vet nuk po i perkushton asaj prej si i kan lindur femit dhe koxha vyke ajo. Ajo me tregoj se burri i saj ishte intim me ato 1 apo me se shumti 2 her ne muaj. Un i tregova arsyjen pse jam ndar prej ish gruas time dhe si ishte jeta me ato gjat marteses ne gjdo aspekti. Une nuk mujsha ta kuptoj se si osht e mundur aj burr mos me fjeten me gruan e vet, un mendojsha se aj po e tradheton me dikend tjeter por nuk i thojsha asaj se nuk doja ta boj te dyshimt, ose mendojsha pas lindjen e femivi ajo nuk e ka trupin e mir dhe vendosa ta pyes a pranon me i nderru fotografit se deri ate dit nuk e dishmi per njerin tjetrin vetem shkrujshmi. Ajo me tha po mare po ta dergoj foton un besoj ne ty tani me tha un po te tregoj se si po kam mardhenje me burrin e foton nuk po ta dergoj. Dhe keshtu ndodhi ne i derguam njeri tjetrit fotografit. Kur e pash foton ishte nje Grua me te vertet e bukur dhe e lezetshme edhe pse ishte ne foto me nje karrik e ulur por u shifke se edhe trupin e kishte te mir dhe un mbeta i habitur si osht e mundur aj burri vet me e pas gjdo nat ne shtrat dhe mos me qen intim se ishte puna ajo kishte nevoj cka eshte shum normale qe te kesh mardhenje dhe ta kerkon trupi si te mashkulli ashtu edhe te femra. Prej keti momenti mezi pritesha te bisedoj me ato sepse tash e pata pa ne foto sa e bukur ishte, dhe e ndihesha veten me te vertet shum mir kur komunikojsha me ato. Edhe asaj une i kisha pelqy teper shum dhe tani filluam me se shumti te bisedojm per mua se sa per ato. Asaj i interesojke per jeten time si po ja kaloj dhe cfar plane kam ne te ardhmen. Ajo e dike historin time te kaluaren. Me thojke nuk po te besoj se si nuk e ke gjet fatin mbasi je nda prej gruas, thojke pse nuk je aktiv ne ket aspekt se ajo tani e dike se cka punoj si jetoj ne mergim dhe si i kam kushtet une. Me thojke hej ti qenke i bukur kushtet per jetes i paske pse nuk po mundesh me e gjet fatin tond. Un i tregova se kam pasur kontakte me femra shqipetare por nuk ka qen asnjera per mua, i thojsha un tash i kam bo do vite dhe veshtir e kam me e vendosen. Ajo me tha un menjeher te kisha maren se tash nje koh te gjat po bisedojm dhe po njihemi mir, une ja ktheva ty te kisha maren menjeher. Kjo ishte fjala magjike mes nesh dhe prej ati momenti filluam te bisedojm ndryshe, filluam te bisedojm mes nesh. Bojshmi hajgare po te ishim ne bashk cka kishmi bo dhe keshtu me radhe. Ja filluam te bisedojm tema te nzehta ajo me tregojke tani ne detaje si kishte mardhenje me burrin e vet dhe cka i pelqen me se shumti etj etj. Keshtu shkoj nje koh te gjat dhe un e hetove se isha dashuru ne ato por e disha se ajo ishte nje Molle e ndaluar ajo ishte me familje dhe nuk dojsha tja prishi jeten asaj. Mbas nje dite ajo me tregoj se kishte fjetur me burrin e vet dhe gjat procedures me kishte paramendu se un isha ne vendin e burrit te vet dhe se i kishte ardhur shum mir gjat aktit. Mua me nje on me erdh mir ne tjetren ane u merzita se ku do te shkoje kjo lidhja jon se e disha kurr nuk e lejoj me ja prish familjen asaj. Ajo me ne fund me tregoj se edhe ajo ishte dashuruar ne mua dhe me luti kur te vi ne Kosove qe te takohemi. Un ju pergjigja se me gjith qef do te takohesha me ty por ti je nje moll e ndaluar per mu dhe nuk do te pranoj kurr qe ta prishi jeten tonde. Ajo mu betu se me mu eshte hapur dhe ka bisedu shum ma shum se me burrin e vet dhe se ajo kurr nuk e kishte tradhtuar burrin e vet por me mu mundet me e paramendu me e tradhtu. Un mbeta i habitur me keto fjale, me nje ane me pelqeu shum qe ka ndjenje ndaj meje por ne anen tjeter kisha frige. Me ne fund e lam qe te takohemi sa ma shpejt ajo tha po e nderc punen me burrin kinse po shkon dikund tjeter dhe me tregon. Mbas 3 diteve me tha tash mundesh me ardhen, une isha gati menjeher dhe nderkoh e kshyra online se kisha aeroplan te nesermen. I thash ok neser po vi dhe do te takohemi por me nje kusht, ajo ishte e rrethit te Prishtines por e martume ne prishtin ne qytet. I thash ok po vi neser me tregon ku me te maren dhe po shkojm dikund jashte qytetit me nje restorant dhe e kshyrmi tani si po ja bojm, nuk pranova me shku drejt ne Hotel jo se nuk dojsha por vete vetes ju tutsha se nuk do ta kem veten nen kontroll. Keshtu e bonem, mrrina dhe shkova e mora afer Spitalit te Prishtines, dhe nuk mundesha ti besoj vetes se jam me ato, se me ne fund u takuam dhe shkuam me nje qytet jasht prishtines. shkuam me nje restorant per rreth magjistrales, aty afer kishte edhe hotele. U ulum ne restourant dhe porositem me pi dicka, shkuan disa minuta mund te them minimum 20 minuta nuk kemi folur asgje por vetem jemi shiqu ne sy dhe kjo ka mjaftu. Ja ledhatojsha doren asaj dhe e hetova se kishte dridhje ishte ne nje lloj stresi. Me tha cka po bojm tash, i thash cka te thuash un e rrespektoj vendimin tend si te jet jam me ty. I thash po dridhesh, pse, me tha po te tregoj te drejten se pa dyshim prej gezimit dhe te kam tregu se jam dashuru ne ty shum por edhe se fakti kurr nuk e kam tradhtu burrin dhe nuk kam qen ne ket situat e kam frige se po na shef dikush edhe cka po i boj burrit dhe femive te mi por un te pruna prej gjermanis dhe po me dhimesh. Un i thash po te kuptoj plotesisht dhe nuk osht kurefar problemi. I thash se do te rri 4 dit ne kosove do ta vizitoj familjen time dhe ti shko te familja jote, ne do te jemi prap ne kontakt nga ana jeme nuk nderron asgje sa i perket per lidhjen ton. I thash ti qe nuk po e tradhton burrin ky osht karakteri dhe morali yt i fort per ket pune te pergezoj ty shum. E pitem nga nje kafe dhe u zgjuam e cova ne afersi te prishtines, gjat tan kohes dhe tu u kthy gati nuk folem asgje por vetem u kshyrshmy ne sy me mes njerit tjetrit. Te nesmern me shkrujti dhe me tregoj se tan naten nuk mund me fjeten tu me ndu per rastin e djehit dhe mu lut qe sam a shpejt me u taku prap se osht shum e sigurt qe po don me fjeten me mu. Une u gezova shum dhe natyrisht qe pranova. Me tregoj se i kish thonen burrit te vet se do te dale neser me nje shoqe mbas dite ne shetitje. Edhe keshtu u be shkova dhe e mora dhe shkuam drejt ne nje Hotel. Ate mbasdite kurr nuk do ta harroj se ishim te dyt ne form perfekte dhe kaluam nje mbasdite te shkelqyshme. Ket e kemi perseritur gati 3 vite, visha ne Kosove shum shpesh dhe u takoheshim ne hotel. Por qe 1 vit e kemi nderpre takimin por vetem po shkruajm dhe po telefonojme. E nderprem kontaktin se u dashuruam shum mes njeri tjetrit dhe ishte rrezik familja e asaj.