kafen

Jam kan te njana me ma lexu kafen m’ka than “Ruju prej nje personit ne familjen tane se ta ka inati”!

Jam kan te njana me ma lexu kafen m’ka than “Ruju prej nje personit ne familjen tane se ta ka inati”! – Mirdita, du te jes anonym. Kam shkuar para gati 2 vitev ktu ne ket faqen, per nje rast me nje djal qe mka ndodh. Jem kan shum te lumtur dhe kem desht mu feju po si per ni Moment ndrroj krejt mla dhe u feju e tash martu me ish femren. Mir kam vujt shum dhe ka vanu dersa e kam harru, po nashta nuk e kam harru edhe krejt nuk e di po nuk esht arsyrja pse po shkruj po esht qe prej qat’hershit pom shkon krejt kjo rrotul. Para si jam njoftu me at djal ather, jam kan te njana me ma lexu kafen dhe mka than qe kam me njoftu dikon e krejt mir, veq qe esht ni Person ne Familie qe ka shum inat ne mu puna e shkollimit shum tmir dhe punen shum e mir e mka than mu rujt shum prej qatij Personi. Un nuk e kam mar aq serioz dhe qeshtu eci puna. Ma merr mendja qe halla ime ishte ajo sepse shpesh kem pas Konflikt me ta per sene banale dhe shihet ne sjellje te nje njerit. Nejse problemi qe e kam un tash esht se prej qathershit jam munu me njoftu najkon e krejt po spo me ec puna. Nfillim po doket krejt mir po gjith mas 3 mujve, pa rren mas 3 mujve!!! Po me thojn “spo jam gati per lidhje zerioze”. E nuk po e kuptoj sen kush nuk ka mujt deri tash me shfryzu nmu a najsen po gjith mas 3 mujve po ftofen prej meje. Nket ver e kam njoftu dikon dhe qether muj me than jam dashuru nshikim tpar. Na kan propozu familiat tona, e krejt mir esht kan, tan e kan dit e krejt e tash edhe ky u ftof e mtha nuk muj sjam gati per lidhje zerioze. Si gjith i niva fjalt “je shum e mir e krejt po e meriton dikon ma mir”. Nuk po di qka me ba… sod mka tregu motra ime qe dikush i ka than asaj mu kujdes per mu se esht dikush qe ma ka inat tmadh diqka e sum len mu rahatu. Nuk po di a me ju besu qetyne senev po thjesht jan fjalt e njejta si ather e motres time e as kerkuj ather nuk i kam tregu. A thuni mundet me kan qe kam diqka si tbame? E di do prej juve mendojn qe jam qmend amo ju lutem mos mendoni ashtu. Un i kam 24 vjet tanat tmirat po e po lypi mu rahatu e jam lodh prej qetyne sene mas 3 mujve mem than “sjam gati”. Mfalni qe e sgata aq po edhe u shfryva njeher sepse nuk po di qka me ba… Flm per kuptim!