nje leter

Sot i dashuri ma kish lan nje leter mbi tavolin “Spo na shkon mo mundesh me dal prej baneses”!

Sot i dashuri ma kish lan nje leter mbi tavolin “Spo na shkon mo mundesh me dal prej baneses”! – Jam nje vajz 25 vjeqare jetoj ne gurbet… Vitin e kaluar ma kan njoftu nje djal me mosh ma shum se une… Dhe e kam pranu njoftim me to. Dhe masi dulem disa her mftoi me shku te ky ne banes pranova edhe me ardh banes tina..po mu sem pengoj asgje mosha ndihesha mir me ket djalin edhe qdo dit filloja ti zbuloja gjana qa mi ka ba fshehtas prej se jem njoftu ..qdo her mka tradhtu deri sa para syve tmi e kam pa se qa o kam ban ky mu po ok i perballova tgjitha dhe kam shujt veq mos ti qes za familjes tem ..ky sdon me pas kunorzim me mu vetem me qu jeten hajt ..tash kohen e fundit sjem te qu mir nfakt problemi o te ky sem don osht i ftoft ndaj meje sem thirr ntelefon me thirr un nervozohet e kejt ..qe dy dit jam shku te motra me bujtthash te qetsona edhe un pak po edhe ky let qetsohet se puna ktu te jep shtres. Sot u ktheva ne banes dhe e gjeta nje leter qe ma kish shkru ma kish lan permi tavolin. Aty shkrujke spo na shkon mo mundesh me dal prej baneses kur ti bajsh teshat ma len qelsin e baneses..dhe nuk e mora parasysh letren po mas 1 ore erdh banes e bisedova me at tha sun qojm lidhje ma gjat ma mir ti rruges tande un temes pa kurfar problemi as se kam sha as kurgja keq..edhe tash spo di qa me ba un familjen se kam ktu ne ZH ..spo kam qa me ba far zgjidhje me ba ..nbanes veti sun dal se e kam rrogen e vogel..ju lutem mendimin tuaj..pershendetje