Jam fejuar por kam kontakt me djalin qe e kam dashur shume, flasim si shok por Une ende e dua! – Histori Të Jetës

ende e dua

Jam fejuar por kam kontakt me djalin qe e kam dashur shume, flasim si shok por Une ende e dua!

Jam fejuar por kam kontakt me djalin qe e kam dashur shume, flasim si shok por Une ende e dua! – Po nis te shkruaj kam shum mendime qe vertiten rreth meje jam 18 vjece deri tani kam kaluar nji jete te veshtire kam humbur prinderit e mi njerzit me te dashur kisha nji femijeri te tmerrshme askush nuk me donte vetem me maltretimonin sps babi ime ishte martuar dy here me gruan e pare kishte kater fmij ajo ka vdekur dhe me mamin tim vtm mua un isha me e vogla e shpise e deri sa prinderit ishin gjalle gjithcka shkonte per mekulli tani gjithcka e bukur eshte shembur jeta ime eshte e pakuptimte …isha ne kls te peste kur ato te dy me lan un jetoje vllezrit dhe motrat nga babi ato nuk me duan jo nuk me duan por edhe ato jan te shokuar nga vdekjet e njipasnjeshme saqe nuk kan mundesi te merren me mua e kuptoj por un c faj kam njs dua te shpreh problemin tim per te mos e zgjatur ne femijerin time nuk kishte as nji dite te bukur as nji njeri qe interesohej per mua vazhdoja shkollen edhe dita dites shikoja syte e nji djali qe me ndiqnin ne fillim se mora per te mireqene por ai vazhdonte vazhdomtw dhe vazhdonte ishte per ni vit me mu isha n kls te 7 edhe ai u bo hap pas hap vemendja ime prisja gjith kohes pushimin per ta “takuar”per ta pa nga larg dhe kshtu zemra ime filloi te ngrohej ndihesha mire qe me ndiqnin syte e tij kjo vazhdoi per kater vite dmth heshtje dhe se di nese mund ta quaj dashuri ne distance pa fol me te asnjiher di te them qe ai u be pjese e imja nji dite kur mungonte ne shkolle un nuk e shijoja ate dite nuk buzeqeshja…e doja po e doja shum sps e kuptova ne janar te vitit te shkuar ai u zu me djemt e tj ne shkolle dhe kur kemi hy mrena pas pushimit djemt e kls filluan duke fol per ngjarjen un sikur isha me kembe kur dgjova emrin e tij mu bon sytee terr jam ul me banke edhe kam qajt me zo mbushen grushtat lot vij ne shpi edhe as nuk haj buke as asgje nusja e vllait me pyt cfare ke edhe un filloj te qaj me te madhe iki ne dhome edhe gjith diten e kaloj ashtu jo vtm diten por edhe javen ai ishte zen edhe ndihej keq mua me dhimbte zemra per te i urreja t gjith ato qe e demtuan kaloi ni jave edhe mora guxim ti shkruaja ne fb doja ta dija si ishte ai me tha se ishte shm mire por se besoja njs i shkruaj per ti thene se e doja se kisha nevoje per te edhe fjala e pare qe mbaj mend eshte …nuk dua tet lendoj se nuk do ia falja vetes….kuptova se edhe ai me donte ishte mrekulli por un nuk kisha as tel as fb asnigjo flisja ma te nuses vllait kalum 7 muaj bashke vtm niher e kam taku jashte shkolle edhe ai vtm me ka perqafuar e me ka puth ne koke e adhuroja por mbas korrikut nusja nuk ma la mo tel e vet tha un nuk dua te rrezikoj edhe kontakti me te me humbi ai nuk kishte mundesi te me jepte tel sps as un nuk do e merrja gjithsesi me mjaftonte te dija se me don edhe isha e lumtur pavarsisht se me mungonin sms e tij nga korriku deri ne janar isha disi e qete por e merzitur me 28 janar ni vit me pare kisha takuar ate 28 janar te ketij viti takova nji tj njeri edhe ksaj here per te lidhur jeten me te nuk doja kurrsesi sps ai ishte i vetmi per mua un nuk isha ndare me te por ndodhi u fejova pa deshire isha e detyruar per disa arsye tani qe kam telin tim jam shum keq sps un kam vazhduar kontaktet me te nuk e kam ndergjegjien te paster me vjen keq sps i fejuari me do shum por un nuk mundem me e dashte e kundershtova me forcen e shpirtit fejesen me te por jo nuk u degjua zeri im si gjithmone tani jam ne ni gjendje katastrofike ju lutem me ndihmoni me komentet tuaja kam menduar te hy te falem per gjynahin qe po bej por e shof se spo dal dot nga kjo balte e dua jashtezakonisht tani jemi vetem shoke pasi nuk mund te jemi mo te dashur por a ka kuptim nese un e dua me shum se cdo gjo tj edhe knej jam e fejume uuuufff bemat e jetes sime nuk kishin pas te sosur jam dorezuar kur t mshofish buzeqesh thu ti kjo eshte me e lumtura ne bote por brenda meje gjithcka eshte e vdekur jam shum e merzitur kshu me vjen keq per te fejuarin kshu ndjenjave mia su boj balle u bone plot 5 vite qe e dua Allah m ndihmo