I thash Burrit kujdes me Nanen tane mos ja kthe fjalen, tha "Shuj se ti nuk e njeh kta" u habita dhe...! | Histori Të Jetës
Shuj se ti nuk

I thash Burrit kujdes me Nanen tane mos ja kthe fjalen, tha “Shuj se ti nuk e njeh kta” u habita dhe…!


I thash Burrit kujdes me Nanen tane mos ja kthe fjalen, tha “Shuj se ti nuk e njeh kta” u habita dhe…! – Pershendetje, ju lutem Anonim.Desha edhe une te ndaj Historin time me juve,kam lexu shum histori nga me te ndryshmet.Si femi u rrita me nje familje te madhe me Agjallar,Gjysher,femi te agjallarve,vllazen dhe motra.Ishte koha me e lumtura,shum na doishin tan,babi me vdiq i ri,por agjallaret u kujdesen shum per ne,edhe pse mungesa e tij ishte e madhe.Erdhi koha u Martova e re me msit,isha 19 vjeqe.Kur shkova te burri jetoike jasht veq me prind e vlla e moter.Vjerra me burrin u perlajke shum per qkado,une gjith i folsha burrit mos ja kthe fjalen nanes se nuk jish msu me ni ashtu.Me thoike ti ende nuk e njeh nanen.Vjerra u perlajke gati gjdo dit me fmit e vet,qka mu doke qudi qe aq familje e vogel e nuk kushin harmoni,ajo kish qef me ngu veq qka thot ajo.U ban 1 vjet dhe filloi edhe mua mem shku nerva,folke per kreit njerzit keq skish qef ne na lan me shku kerkun veq ku doike ajo,kur shkoisha ne ks kreit senet qka blejsha u dashke me ja kallxu se u tutke se po i qoi Mamit ndonisen pa ja tregu.Filloi mem gjujt edhe mu me fjal,at nat se ja kam kthy fjalen per te paren her skam mujt me fjet,perdit e ma keq,veq padrejtsi,u mshelsha ne dhom kajsha gjdo dit.E pau edhe burri qe sjam mir,rash ne deoresion edhe dulem me banes.Tash kan kalu 3 vite qe kemi dal,jemi larg me ta,po une hala tutna prej saj,sa her te thirr ne tel me dridhet zemra ndjersitem.Tash munohet me na mor met mir.Une i rrespektoi edhe ju rri gati me kreit senet kur vin po me dasht nuk muj ma,ma ka thy zemren se e kam pas te pastur si kristal e ajo me ka malltretu shume psiqikish jo veq mu po edhe fmit e vetee une isha msu ashtu me pas konflikte familje e ceka edhe ne fillim se nuk ekom pas baben hiq edhe kena shku mire me agjallaret skem pas fjal e mos pajtime per diqka se zhurum hiq e hiq mungesa e tij su permbush kurr edhe se kem harru kurr po familja eshte mbajt shume mire mes vete me ndihmen e te rriturve e ktu shume probleme s huem fjal nuk isha msu ashtu tash edhe pse jom dal nbanes tem prap e kom ate tutten prej saj se mos po thot diqka e po i thot diqka edhe burri se pak ka nuse qe i fol burrit me respektu nanen e vete deri sa mtha ohh shujj se i nuk e njeh nanen tem mamire se une dikur u nala se e pash edhe vete se nuk eshte kerkah si i nan qe duhet me i msu per tmir fmin e vete me i perkrah per diqka qe kan nevoj e jo me brim e piskam. Faelminderit shume qe lexuat historin time.