Po mundohem te kujdesem per vete, por Burri thot "Ma se tash je plak nuk te hije" ka xhelozi por Une...! | Histori Të Jetës

je plak

Po mundohem te kujdesem per vete, por Burri thot “Ma se tash je plak nuk te hije” ka xhelozi por Une…!

Po mundohem te kujdesem per vete, por Burri thot “Ma se tash je plak nuk te hije” ka xhelozi por Une…! – Persh Histori e Jetes :Persh edhe ju komentus e lexues te kesaj faqeje : jom nje grua e martuar 38 vjeqe kom dy femijë qe nga fillimi i marteses e kom burrin gjeloz pa asnje arsyje vetem te kota , vet punon mir shum asgje nuk namungon nuk ankohem per asgje me shpi e te gjitha i kem mir mua sme la te vazhdoj shkollen ne fillim tha te mbaj vet e ndegjova nuk shkova , ku te shkojm shkojm bashk me to ska arsyje me gjelozu ka morali me beson me njeh se si jom po per sene te kota nje par syze mi nu te nxerr fjal edhe ne qoft se vet ti blen , per leje te kerrit i duket lluks me thet si nevoj ti me gra vetem qika me tash je plak ti ma bon te veshaframerka me thet gruaja plak osu tu vesha diqka bukur prap ashtu me quan hajt se jeplak ose ne qoft se lyna ne quan ashtu prap po me duket e tepert edhe plus kur te bimi meflejt vense me te then ndonje fjal tebukur aji te ofendon mos u mundo me majt veten tash je plak e blla blla : un edhepse jom 38 vjet mendoj se nje femer duhet te mbaj veten se pari per veten e sajse o femer e dyta burrin e saj nuk shof diqka tekeqe ketu se me quan ashtu po ndina keq me tevertet per pun te shtepis nuk me perzihet se ska qka jom e zonja edhe ja dal o i lumtur per ket , as te komshijet nuk dal per kafe as sen se di pse mundohet me ma qit veten nga qefi jom e gjat 1,73 e peshoj 73 kg mundohem te kujdesem e te ruaj peshen ket ekom ves edhe veshjen ndoshta edhe kjo e pengon ska arsyje tjera Une mendoj se secila grua duhet te kete kujdes per veten e vete per trupin per dukjen per gjithqka qka i peket asaj si per shtepi mrena si per pamjen e saj te femijeve dhe te burrit te saj une mundohem qe ti arrij te gjitha dhe nuk ka arsyje pse ai duhet ti pengoj ne vend se te krenohet per kete ai shkakton probleme rreth veshjes ose dukjes time mendoj qe cdo burr ka deshir qe gruaja e tij te duket mire gjithashtu edhe terheqse pe mem than plak kur une nuk jamplak edhe nuk dukem fare si plak edhe sa do qe plakem prap do te mundohem per per veten time dhe per gjithqka qka me perket muas si femijet si gjithqka rreth meje, Une jam grua edhe me pelqejn ato gra ose ata burra qe kujdesen per veten e sidomos ne kohen e shyr se i riu nuk ka nevoj shume per kujdesjen e trupit te tij se vete fakti qe eshte i ri duket bukur e leje kur te kalojn do vjet duhet kujdes i shtuar sidoqete jete une kete nuk do ta largoj edhe ju preferoj krejt grave qe te kujdesen sa ma shume per trupin e tyre edhe per ftyren edhe per veshjne gjithqka qak ju perket edhe i ka hije ni femre pse mos mu dok buku ose pse burri jem mekqyr diku tjeter tu kon mem kqyr mua edhe kjo i duhet seciles gru… qfar mendoni je per ket sjellje te burrit aji vet del me shoqri e ne pun punon pa mas nuk ankohem po edhe me u knaq knaqet si te don vet te gjitha ok vetem ofendimet e ke pas tash je plak non stop spo muj i baj ju persh ju lutem pa ofendime .