Jam e martuar dhe e lumtur me familjen time,por ish te dashurin kam qef ta shoh dhe ta takoj saher qe... | Histori Të Jetës

Jam e martuar dhe e lumtur me familjen time,por ish te dashurin kam qef ta shoh dhe ta takoj saher qe…

Jam e martuar dhe e lumtur me familjen time,por ish te dashurin kam qef ta shoh dhe ta takoj saher qe…-Pershnetje Jam ni femer 30vjece, jeta jeme ka ken shum e veshtir e, kam kalu ni femiri jo si te gjith femiet e tjere, po ashtu kalova edhe adoleshencen jo si moshat art e mi ne vitin 2007ne lagje time erdhi ni djal me jetu, per pak koh ai u ba shum i famshme per femra, skishte femer qe se pelqyke,edhe un vdeksh a pas ti por gjithmon kisha frig as ti per menja emrin (sepse familja ime ishte shum fanatik) kalun disa vjet edhe ai cdo vajz provokuke e i gacmojke, po mua as i here un gjithmone ndejsha urte,por sa her e shifsha zemra me dilke nga kraherori filloj e me ba fiksim kisha qef me pa kisha qef me ni tu fol per ta, u basha gjeloze sa her qe flitshin ‘shoqet’ e mia per ta, nje dit i shoqe kishte numrin e ti, dhe ja mora un nga cel, e mora ket djalin ne cel fola me ta per pak minuta por si tregova se kush jam, edhe kshtu vazhdova per 2muaj,un cdo dit kisha qef ti nigjoj zani asi gja ma shum,ai me pyetse se kush jam un si tregoja se kisha frig, nje dite me tha nqs sme tregon un sflas me ty, e keshtu e lam, per pak kohe se mora ne cel, por un po vdisja per ket njeri, ni nate me mori ne cel uaaa gati sa sme pushoj zemra nga gesimi, dhe me tha te mora sepse mu ke ba fiksim dhe sonde ti duhet mem tregu se kush je, dhe u dorzova i tregova se kush jam edhe ai se besoj qe jam un, dhe me tha del ne dritare te te shof nsq je ajo si po thua, u dola ne dritare (e kam komshi) shum e turperume, ai u gezua shum se isha un sepse edhe ai kishte sempati per mua por kurr sme kishte than gja sepse kishte frig familjen tem, keshtu vazhuam ne fshehtesi dashuri per 3-4vjet ishim shum te lumtur, edhe pse shpesh kishim grindje sepse ai ishte shum femnis, ni mengjes pranver sapo u ngrita prje gjumit fol me te si cdo her e lumtur, hyri kunata ime ne dhom dhe me tha Gjeje kush don mu feju kusheriren teme (te kunats time)un si vena rensi e i thash aq qe ja kam iden me tha Filani, un ne at moment sa sme ra pika ishte pikerisht “djali i zemers teme” ne ate moment se desha vjeten zdesha asi gja ne jete vec te vdisja, e mora ne cel i thash se cfar kamarr vesh dhe ai pranoj se asht ne prg a fejeses, asi gja si thash vec mylla cel,ajo dite ka ken dita me e zez e jetes tem,ditet kaloni e dal nga dal un po vdisja skisha deshir per asi gja, e vet ja gja si doja ishte ta kisha afer dashuri e jetes teme e tme pergdhelte tme thoshte se gjithcka ishte anderr,. pas pak kohesh me mori ne cel edhe me tha se me don e se ska mem harru kurr, edhe me tha qe i jati e kish feju me zor me ni femer me shkusi, dhe ne fakt ashtu ishte, e cransi kishte se si ish feju perderisa ai i jem zdo ishte, filloj e me merr te ne cel cdo dit un si idjote smund ti thosha jo telefonate se ti e cdo her i pergjigj as se po vdisja me i nigju zanin, ai e dike shum mir se sa e du, ni nate u takova me te dhe ishte pak para dasmes se ti un ne ate nate sme dova per asi gja thjesht te jem (un ai e dashuri jone) desha qe ai te jet i pari ne jeten tem per cdo gja, edhe ju dhash e tera me mish e me shpir e me trup u bana e ti ai kur ju dorzova krej me tha SDO TE HARROJ KURR, me puthi e qajti ai e qajta un e ika, jeta vazhfoj, mas 4vitesh un u martova me shkusi gjeta ni djal teper te mir asht i dashtun i sjedhshem i kuptushem i tregova per jeten time, edhe sot jem shum te lumtur kem edhe ni beb shum te bukur. Por problemi jem asht se po cmendem sa her e shif at njeri un bahem si è cmendur mendoj per ta kam qef ta shoh serisht ta kem afer, por ja kam ba vetes kusht se me at njeri zdo kem puna ma, se di si tja baj si ta nxjerrim nga medja se largoj nga zemra se cdo dite po mendoj vec per moment et tona jam ba shum acaruse per cdo gja dal jasht kontrodhit me vjen ta lendus veten kur mendoj se cfar famijet kam dhe pse un duhet te mendoj perseri per ket njeri.