E dashura e Burrit ishte 3 vite me e madhe se Djali jone, te na u bo hit mbetja e femijeve pa Baba! | Histori Të Jetës

3 vite me e madhe

E dashura e Burrit ishte 3 vite me e madhe se Djali jone, te na u bo hit mbetja e femijeve pa Baba!

E dashura e Burrit ishte 3 vite me e madhe se Djali jone, te na u bo hit mbetja e femijeve pa Baba! – Pershendetje po lexoj shum histori te ndryshme ktu ndonjehere mendoj se jan te sajuara por ndonjehere gjej veten ktu kshtu qe vendosa te shkruaj dhe historine time shpresoj te mbetem anonime tju tregoj dhe historin time pasiqe tradhetia dhe mbetja e femijeve pa baba eshte bere hit tek ne fatkeqesisht. Pas disa viteve martese te lumtura me ndodhi ajo qe nuk do ta besoja kure per njehere mu shua bota mu rrenua shtepia humba gjithqka mbetem ne rruge bashk me femijet pasiqe zoteria ishte lidhur me nje vajze edhe nje here me te re se vet. E dashura e tij ishte 3 vite me e madhe se djali jone. Pa dashje kuptova se qfar po ndodhe u mundova ne te gjitha menyrat te mos vie tek divorci shkaku i femijeve te pa fajshem por sja arita sepse zonjusha ne fjale ishte shume e zonja. Beri te pa munduren per te na ndare dhe ja ariti qellimit. Me telefononte ne gjys te nates slinte gje pa thene madje dhe video me dergonte me tha te ka dal pune me vet dreqin sme mund dot mi malltretonte dhe femijet me foto te ndryshme sa qe filluan femijet te bien ne depresion. Nuk e keni idene sa kan vuajtur kto femi dhe sa vazhdojne te vuajn. Na nxoren nga shtepia mbetem ne rruge pa shtepi pa para kurse ajo dergonte foto vazhdimisht nga pushimet e shumta qe benin. Tani jetoj ke prindet e mi u jam bere bare vet e 4ta. Punoj aty ktu por kur kthehem ne shtepi gjej femijet me sy te enjtur nga vaji e nga malli per babin e tyre nuk e dini se per qdo dite me thyet nga nje cope zemre jo per burin por per femijet qe e perjetuan dhe po vazhdojne te perjetojne kete tmer. Ju lutem vajza nuk jeni prind nuk e dini qfar do te thote te shohesh lotet ne syt e femijeve e te jesh e pa forc per ti ndihmuar. Te ndertosh jete mbi fatkeqsin e dikujt eshte mekat spari per femijet. Plot e perplot ka djem te ri pa obligime pa femije mos prish endren e lumturin e femijeve herdo kurdo dot ju kthehen lotet e tyre ne ankth. Ju lutem para se te merni kete vendim vendone veten ne poziten e femijeve si do te ndjeheshit ju te mbesni rrugeve pa baba pa shtepi e pa gjera elementare te jetosh te dajt si musafir. Me falni e zgjata shume kerkoj ndjese. Shpresoj te gjeni fatin tuaj sepse burri i martuar me femi eshte fati dikujt tjeter. Flm qe lexuat deri ne fund.