Jam diagnostifikuar me tumor ne koke, Burri nuk me lejoj as ne familje te shkoi, tani qe ka kuptuar me... | Histori Të Jetës

diagnostifikuar

Jam diagnostifikuar me tumor ne koke, Burri nuk me lejoj as ne familje te shkoi, tani qe ka kuptuar me…

Jam diagnostifikuar me tumor ne koke, Burri nuk me lejoj as ne familje te shkoi, tani qe ka kuptuar me… – Pershendetje Anonime ju lutem.Un jam e martuar qe 8 vite kam dy femijë Elhamdulila,jeta ime nga nga te tjeret duket e lumtur por un po vdes permbrenda.une kam par shume komente qe i shkruani a eshte dashuri ajo e moshes 14 vjeqare ?por te them te drejten shum kisha dasht me dit kete pergjigjje.une qe nga ajo mosh u njoftova me burrin tim e dashurova me shpirt dhash gjithqka per te lash qdo gje por nuk shkoi ashtu si mendova u martuam shum te rinjë por burri im ndryshoi shum me mbyllu mbrenda ku thojke aj me shku madje as ne familje nga 1muaj e gjysm nuk me linte te shkoj une gjithnje e duroja me mendimin qe do ndryshoj sepse une tani mbeta me shtatzane por ai vazhdoi 4 vite ashtu madje koh mbas kohe edhe me ka goditur por une skisha zemer mu nda tani jo nga dashuria por nga dhimbja qe do mbes femija im askund sepse un gjithmon enderroja nje familje te kompletuar. dhe ashtu vazhdoj jeta ime pa permisime te burrit tim, une gjithmon isha nervoz e merzitur por gjithmon mbaja per brenda sepse nuk kisha forc dhe as mbeshtetje te beje diqka ose ti dal vetes zot ose femijeve te mij…pi bi shkurt sot ikam dy femije sepse vendosa me ja kushtu femijve te mi jeten time dhe durova shume vuajat shume aq shume sa qe me trupi im nuk duroj me sepse skishte forc  me nuk mund te perballonte me dhe ndjeja shume dhimbje ne koke dhe shume e lodhne por gjithmon i thoja vetes se e kam nga merzia nga sjellet e burrit tim qe me bejet te vuaj aq shumee sepse se kisha menduar nje jete te till dhe pas shume dhimbjeve shkova te mjeku dhe  qe 1 vit jam diagnostifiku me Tumor ne kokë mjeku me ka then qe nuk guxoj te behem nervos te merakosem per asgje besomni ne ate jav te tmerrshme e vendosa mi dhan fund por ai si gjithmon nuk heq dor non stop kerkon falje por e harron shpejt .un dua te jem e drejt asnjeher nuk ka paas tradhti ndaj meje as ndaj tij nuk eshte shpirt i keq por non stop me lendon ndoshta do thuani qfar njeriu qenka por as un se kam kuptuar kurr.tani dua nje pergjigjje nga ju qfar do kishit ber ju?ky person nuk nderron kurr un nuk e urrej por dua te jem rehat me femijet e mij sepse un jam dorzuar dhe jam vetem 25 vjeqare, asnjher nuk eshta te ndodh keshtu as njher se mendova as ender nuk e pash qe nje grua 25 vjeqe te derzohet nga jeta duke i pas perpara vetes dy femij, por e shoh qe gjithqka eshte konsumuar nga une e shoh qe gjithqka ka ikur na vetja ime nuk kam qfare te jap me me dhemb shpirti kur i shoh femijet por smund te marr forcen e te kthehem ne kembet e mija. Nuk kam ide se si te mirrem me burrin tim, si tia dal me te te drejtoj ne rrug te drejt nuk kam forc tia sqaroj me se jam lodhur duke sqaruar se me dhemb shpirti nga dhimbjet qe mi shkakton ai, Jam lodhurrr. Ju faleminderti qe me lejuat te shprh gjithe ate qe me djeg per brenda shpirtit tim. Uroj mos ti ndodh askujt kjo qe me ka ndodhur muaa. Ju faleminder.