Faleminderit Zot qe nuk kam fatin e Nenes time, Burri po me mban si nje princesh, Baba ime ishte nje... | Histori Të Jetës

princesh

Faleminderit Zot qe nuk kam fatin e Nenes time, Burri po me mban si nje princesh, Baba ime ishte nje…

Faleminderit Zot qe nuk kam fatin e Nenes time, Burri po me mban si nje princesh, Baba ime ishte nje… – Pershendetje Histori te jetes Faliminderit qe postoni brengat apo gezimi ton ,ketu ne faqe .dua tr jem Anonime ju lutem ,megjithse ka pak histori te lumtura por, Dua te them qee kisha nje jet shumm te veshtir kohe me par, tani jam 24 vjeet .historia ishte e lidhur me familje sepse kur se ke afer shtyllen e shpiss aty ska lumturi keshtuqe fati ishte qe prindi mos tna deshi neve kurr, asnjher nuk u kujdes per neve, nuk patem asnjher perkrahjen per te vazhduar jeten ton dhe per te pasun dashuri mbi te gjitha por emira ishte qe mbas shum problemev ekishum nje Mami te fort qe perballoj shum tortura Na rriti me shumm vuajtje e mundime dhe tani pas shummm vuajtev jemi thuajse te lumtura , ajo koha e hidhur tashme ka kaluar jetojm jet Normale me rendsi shendosh dhe te lumtur me gjerat qe ikena . Un jam e martuar qe kater vite Kam nje burr Te mrekullushem Me do shummmmm aq shum sa se besoj qe mund te gjindet nje i tillë skam frik per asgje me mbron shum me respekton esht i pjekur Esht me imadh se un ne mosh kjo sme ka penguar asnjeher , tani presim nje bebe dhe esht dyfishu dashuria Jetojm vetem veq me burrin fati deshi qe mos tjemi ne kosove , dhe kem jet normale pa probleme , un nga jeta asgje më sdua edhe sikur te v*es tani edi qe jetova kater vite te lumtura , por tani qe presim bebin dua te jetoj 100 vjet se bashku me burrin Qe ta edukojm femin ose tjert femi qe do vin kismet , e te jeni pran sepse un u rrita vetem me nje mam dhe edi qka do te thot te kesh familje te pergjysmuar , dua te ia ofroj ate qe une asnjher nuk e ksiah ate qe mua me mungoj gjithmon  dua te jem shembull si un ashtu dhe burri Inshallah te gjith do tjen te lumtur , te ken harmoni ne familje , te gezoheni Dhe te Drejtoheni rruges se drejtt , un per gjithqka Falenderoj Allahun sepse Fal lutjev tek Aj tani jam e lumtur , e skam Lott ne sy . Por kam mendjen te nena ime gjithmon flasim shpesh pothuajse nonstop, Ai tanii ka filluar te qetsohet por vitet me te mira te nenes time kan ikur, ateher kur ajo pati nevoj ateher kur ajo kishte dashuri per te dhe ne ishim te vogel, te kishte ne mbemje te pakten me ke te fliste dhe te qane hallet, Ajo kete nuk e kishte jo qe se kishte njeriun e zemer per et qare hallet po lutej qe te pakten problem mos ti beje dhe lutes qe Zoti ti jap durim qe ti perballoj te gjitha tortuat psiqike dhe fizike qe i kishte nga Ai qe nuk mund te quaj Baba sepse nuk e meriton. Mundem qe ta beje ti harroj ato vite, me thot se une nuk kujtoj asgje nga e kaluara mua me mjafton qe ju te jeni mire dhe une do te jem mire, por une e di zemren e saj dhe tani qe e martuar e kuptoj edhe me mire, por dhasht Zoti te kete shendetin dhe ta shperblej me Xhenet ne boten tjeter… Ju faliminderit Qe lexuat ket pjes qe shkrujta ,Allahu ju ruajt te gjithve.