Jam dashuru me nje Grua te martuar, dola me te bera planet gjithqka si ne enderr, por ka frik se…! – Histori Të Jetës

Grua te martuar

Jam dashuru me nje Grua te martuar, dola me te bera planet gjithqka si ne enderr, por ka frik se…!

Jam dashuru me nje Grua te martuar, dola me te bera planet gjithqka si ne enderr, por ka frik se…! – Pershendetje gjithve lexusve du tandaj dhe un historin ejetes time me juve nuk dua ta zgjas shum do mundohem sama shkurt vetem te majepni ni mendim se jam ne hall te madh jam nje djal 28 vjeqar jam kam imartum 2 vite kam pas probleme shum me ish grujen e jemi nda po nga merzija ja fillova ta humbi kohen mashum ne histrin ejetes time per ta kaloj edhe merzin e problemet qe ikam pas me ish grujen nje nat un shoqerova nje nje femen ne ket faqe dhe bisedum po aj zdojke qe te bisedoj memua me thojke smundem un juluta shum ta di arsyn pse mas pak kohe me tregoj se esht e martume, nga pak e shtuam biseden, u ndjehesha shume mire kur une flisa me te, fillova te ndjej diqka per te edhe pse e disha qe eshte e martuar e disha qe eshte shume e veshtir qe ajo te jete e imja mua nuk me pengojke situata e saj por doja qe fundi te jete e imja, pas sa e sa dite qe bised ne telefon vendosem te dalim me pi kafe e me u taku live, mezi e prisja ate dite… ohhh dolaa u pam u knaqa veq tu e kqyr tu ja ndegju zanin e embel po prap me ikte mendja dhe me vike mendimi se hejjj kjo eshte e martuar nuk duaaa tprishi asgje po zemra me thot ndryshe, sepse e di e kam provuar edhe une isha dikur por diqka qe nuk shkon me qef me zor asniher nuk do te vazhdoj sepse jeta eshte e gjate te qendrosh me dike 24ore pa dashuri me porbleme eshte shume vshtir eshte e gjate ajo jete nuk mundem ashtu dhe gjithqka dhash fund sepse me mire ni fund me dhimbje se sa nje jete me dhimbje pa fund. Biseduam gjate e gjate e pash se edhe ajo ka ndjenja per mua por e ka te veshtir edhe ta pranon edhe ta thot lirshem e dijaaa e ndjejaa. Shkova te shtepi por mendja ishte te Ajo vazhduam bisedat ne telefon vazhduamm edhe takimet por vetem ne menyr shoqrore asniher as doren nuk ja preka por une ndjejsha shume e pash qe po me behet pjes e jetes time por edhe une e asaj, ashtu vazhduam disa muaj, kur u be nje vite i thash qe une jam i gatshem per ty ka kohe qe une endjjej kete gje per ty jam i gatshem per gjithqka nese ne vazhdojm kshtu nuk eshte ne rregull une duaaa qe ti te jesh me mua te jesh e imja .Ajo mbeti pa fjal me tha se edhe une ndjej diqka per ty por nuk mundem rrethi dhe familja ma bejn me shume se jo qe e dua burrin tim, sepse edhe zgjedhja imenuk ka qen e duhura kur u njofta me te sepse njeri i ri nuk mendon kfjellet edhe nuk mundesh me njoft dikepa jetuar e qendruar me te, une e kuptova kete masi qe u martova tha e pash qe nuk isha e dashuruar ne burrin tim veq pse me ish bere fiksimm, POOORRR nuk mundem nuk kam guxim te ndahem si tja beje nuk mund ta perballoj fjalet e njerzve rrethit qe nuk ndalet asniher dhe filloj te qaj si fmija dhe nuk e besoj qe do te ndodh ndonje dite tha. Une nuk fola asgje, vertet doja te flisjaa shumeeee por nuk di si tja filoja e doja shumeeee , nerregull thash po presim edhe pak deri sa te vij moomenti… JO tha nuk dua te ndodh kjo gje nuk dua te pres momentin as asgje me shume sepse nukmundem te jetoj kshtu me gjysem time tjeter kund me gjysmen tjeter me tjeter njeri nuk mundem as te ndahem dhe kshtu vazhdoj biseda e saj. U merzita shumee vuajat shumee pas disa dite qe mendova gjateeee, vetii thash qe ndalu dhe mendo ndoshta eshte me mire te mbash afer vetes te jesh ne shoqri me te edhe pse zemra ime nuk thojke ashtu, thash te flas me te dhe e zbus disi situaten edhe pse ndryshe ndjjejsha , I thash une spo du te prish nga familja te rrim vetem shoqeri, AJo pranoj tha po mundemi. Une vazhdoj te flas me te por nuk muj me perballu te jem larg saj nuk mundem me perballu ta dij qe ajo eshte me nje burr tjeter , jami dashuraur e dua per vete me dhemb shpirti kur e mendoj se ajo fle me tjeter kend edhe pse e di qe ajo nuk e don ajo ndjen shume per muaaaa por nuk ka guxim per shkak te familjes se saj te ndahet dhe te jete me muuuaaaa. Une jam dashuru shum spomundem te flej aste ha as tepi aq shum jam dashuru me at femen edi qe o martume ka jeten e vet po nuk podi qka te bej un jam ne hall shum jukisha lut mema dhan ni mendim ata ndaj nga burri tamar a qka tebej nje problem sepse e shoh edhe ata q edhe ajo don te jete me mua por nuk ka guxim, nuk e di si tja beje si ta bind qe nuk bene kshtu nuk shkon jeta me dike qe se don nuk shkon jeta me zor sepse flas me perovojne ime e dii se qka eshte te jetosh me dike qe nuk e don me dike qe nuk te jap as vullnet per jeten gjithqka shkon kot kur sje me ata qe e don, ndoshta dikush prej juve e ka provu kete gje e din pak mem ndihmu ju lutem shummm meme ndimu se jam ka tranona klm gjithve nese ka mundesi pa ofendime e se kejve njerzve mundet meju ndodh kjo ndone doren ne zemer e folne realitetin jupershendes nga zemera gjithve lexusve .