Jam babe i 3 femijeve por jam dashuru me nje vajze qe mundet me qene vajza ime me mosh... | Histori Të Jetës

Jam babe i 3 femijeve por jam dashuru me nje vajze qe mundet me qene vajza ime me mosh…

Jam babe i 3 femijeve por jam dashuru me nje vajze qe mundet me qene vajza ime me mosh…- Pershendetje Histori Jete, deshta me e tregu historin teme me qellim me i kerku falje nje vajze permes juve se ndryshe skom mundesi, nese ma aprovoni dhe e shperndani historin time. Jom 38 vjeq, jom i martum dhe jetoj jasht Kosove, kom 3 fmi, kom nje jet te qet por jo te lumtur. Historia se du me tregu eshte kjo: Para 3 viteve kam qen ne Kosov, jom njoftu me nje vajz te nje qyteti tjeter, jo prej qytetit tim. Ishte zeshkane dhe shum e bukur si e pash me pelqeu jasht mase, u njoftova me to, shkembyem numra te telefonit dhe vazhduam kontakt, por nuk i tregova se jom i martuar, edhe prej natyre tregoj shum i ri edhe per vite e genjeva i thash se jom 32 e ajo ishte 24. Vazhduam kontaktin sa her vija ne ks dilja me te, dhe me ndodhi diqka qe se kam besu asnjeher, u dashurova ne te. Qellimi jemishte me dal disa her me ta, po qe dashurohem se kisha besu kurr. Ajo ishte virgjine dhe nuk me lejoi me e prek, por nuk mujsha asesi me u largu prej saj.. 2 vjet vazhduam kshtu, pas dy viteve mu dorzua, ajo normal kerkonte edhe fejes martes por gjithmon gjeja arsye, por u dashurum te dy edhe smundeshim me u nda asnjoni prej tjetrit. Per se kam qen i martuar ska dyshu asniher se jom rujt shum, por edhe nonstop kam nejt ne kontakt me te, mengjes drek aksham me shum rrija jasht shtepis se sa ne shtepi. Me gruan e vetmja gje qe kemi pas te perbashket kan qen fmija, perndryshe raporti im me gruan ka qen shum i ftohte. Ne kosov shkoja shum shpesh edhe shumicen e kohes pa gru, se gruja familjen e vet ktu e skish qa me lyp atje.5 muaj pasi mu dorzua ajo komlet, un fillova me e desht hala ma shum, amo pas 5 muajve nje dit kur dola per pun e harrova telefonin ne shtepi, gruja ma kish kontrollu tel dhe i ka pa mesazhet e thirrjet me to, e bani hallakam te familja jem dhe mi murr qikat e dul prej shpie, e ka thirr at vajzen ne tel i ka bertit e qka si ka than mo, ajo ne at moment e ka kuptu qe jom i martum, dhe prej atij momenti skom mujt me ra ne kontakt me ta kurrqysh, kom provu gjithqysh por ajo smu ka lajmro mo asniher. Tani u detyrova hatri i qikav me e kthy grun e ju betova se skom me tradhtu mo asniher, ajo me kercenonte se nese e tradhtoj edhe niher mo sma fal kurr edhe se kurr smuj me i pa qikat mo. Qellimi jem pse e shkruva ket histori eshte shpresa se ndoshta ajo e sheh ket histori dhe permes juve du me i kerku falje per lendimin qe ja kom bo. PLLUMI JEM I BARDH NESE E SHEH KET HISTORI TI E DIN SE KUSHH E KA SHKRU, TE KERKOJ FALJE PER QDO GJA QE TA KOM BA,BANMA HALLALL, NUK TE KOM HARRU EDHE SKOM MET HARRU DERI SA MA MERR ZOTI SHPIRTIN, VEQ FALMA SE PREJ ASAJ DITE GJUM SKOM MUJT ME SHTI NE SY, MFAL E BANMA HALLAll, E DIJE SE TE DUA EDHE KOM MET DESHT SA TKOM JET. Faleminderit edhe prej juve stafit nese ma postoni