Nuk po e di a ja vlen me ja fal burrit tradhtin per me mi bo letrat apo te ndahem dhe te... | Histori Të Jetës

Nuk po e di a ja vlen me ja fal burrit tradhtin per me mi bo letrat apo te ndahem dhe te…

Nuk po e di a ja vlen me ja fal burrit tradhtin per me mi bo letrat apo te ndahem dhe te… – Prsh Anonim Deshiroj ta ndaj me ju Nje dhimbje pasi qe shum persona ne ket Faqe po qajn hallet e tyre Un jom Nje Vajz 27 vjeqare nga Prizreni Ne moshen 25 Jom martuar Qdo gje ka qen per mrekulli u njoftova me nje djal nga Prishtina i cili jeton ne Gjermoni mirpo un ende jom ne kosov pasi qe ai ka qen i martuar me gjermonk per letra deri u shkurorzu me te edhe tani procedurat me shkojn pak si kadale Un u dashurova te ky person gjeta veten time u fejuam u martuam sipas traditav gjdo gje ishte per mrekulli ishim shum te dashuruar me njeri tjetrin derisa pak muaj mbas martes ai me kishte tradhtuar thojn tradhtia nuk falet e vertet un nuk mund tja fali asnjeher sepse i kam besuar me shum se vetes sime si themi ne dy duar ne zjerum per te i kisha futur per so ma kish bo ket sen tkeqe un jom sill me to shum mir me familje tij me te gjith pasi qe jom nje vajz energjike e di keni me then femra duhet me jap qdo sen prej vetit me pas afer burri nuk ish e vertet sepse ne duheshim teper Nje dit kisha nje mosmarveshje me te si krejt qiftet ai ishte ne gjermoni un ne kosov malli distanca gjithmon ka qen pak cak per idhnimet tona po nuk do ta dija qe do kishte shkuar deri ne ate cak Nje nat patem nje konflikt te vogel me te jo diqka e madhe mirpo aj thuajse sipas fjalev te tij me at nervoz eshte dal me shok eshte dehur dhe ghithqka ka ndodhur atu per atu ajo nat qe me ka shkatrruar mua pastaj pas disa muaj erdhi kosov dhe me tregoi tkim tradhtu besomni me ra kulmi mbi kry e verteta eshte e hidhur se sun e pranojsha skisha nga tja mbaj tju tregoja familjes do ti shkatrroja total te ndahesha me te nuk ishte e leht sepse at person e doja ai me premtoi nzot e ne kuran qe se perserit me ket sen un venndosa me lon tkalunen me mendje mirpo me zemer jo ehh moj vajza sa veshtir kur ske me kend te flasesh un nuk i besoj me edhe pse e dua jo sikur at her tani qe e di qka ka bo ka ndryshu qdo sen nmartes ton letrat i kom gati qdo gje osht gati me u ba bashk me te mirpo sja fali kurr gjithmon e memdoj qe noshta aj prap ma ben gjen e duhur me dhemb zmr jom ra depresion deshiroj ti besoj prap po nmoment terhiqna shpreh interesim njejt te un si me par por asgje ma nuk eshte e njejt dua mendimin e juaj vajza a eshte me mir te ndahem tani me te apo tja jap edhe nje rast ta vazhdoj jeten ndoshta nuk ma perserit prap gjejen e njejt un ashtu jom e shkatrruar edhe dashurin kur ma shpreh un prap si besoj sjam e lumtur se me duket sikur po aktron un jom shum e lenduar ket secret pe shkruaj me lot pasi qe nuk e kam treguar askund ju lutem me ndihmoni ti jap njer rast nganjeher e them noshta nese nje dit bojm femi ma ben gjen e duhur sepse thet tani femijen e ka pran a esht e vertet qe femija e ndryshon mashkullin ju lutem kom nevoj per kshilla tjuaj ndoshta e zgjata po jom e mbushur me vuajtje ju prsh anonim