E di se burri sme ka marr per dashuri vetem se familja e ka detyru, tani ai eshte ne lidhje me nje… – Histori Të Jetës

E di se burri sme ka marr per dashuri vetem se familja e ka detyru, tani ai eshte ne lidhje me nje…

E di se burri sme ka marr per dashuri vetem se familja e ka detyru, tani ai eshte ne lidhje me nje… – Pershendetje te nderuara motra, inshallah jeni mir, jam nje moter e cila ka kerku dhe me heret keshilla prej jush rreth marteses se burrit me gruan e dyt. Jam ne gjendje shum te rend nuk e di qka te vendos burri esht dashuru shum por per hir te femive vendosi te mos e vazhdoj ket pune kane kalu dite por po e verej se burri nuk esht ne gjendje te mir nuk e di shpirti pa than Allahu nuk i del njerit po ai nuk po ka vullnet as per jete as per kurgjo po e verej, me mua e me femijt po sillet mir por po e verej se nuk po don me na merzit se nuk esht i njejti. Vajza ne te cilen u dashuru ky esht me e re ne mosh dhe me sa e kam kuptu edhe ajo ka ndjenja per burrin po nuk e shpreh shkaku im dhe i femijve. Nuk e di se qfar te bej nje ane them te mundohna me bo me harru burri po qka do qe bej esht e kot nuk po funksionon ne kemi pas gjith raporte te mira po ne shum gjera shpesh kemi pas mendime te kunderta po megjithare kem kalu mir po prej fillimit te marteses e di se burri nuk me ka marr se ka shume dashuri ndaj meje po familja i kan kembngul per martes dhe jemi martu me me respektu gjithe me ka respktu dhe mu dhe familjen time edhe tash njejt sillet shkaku mos te me merzit mu po shpirtnisht ai nuk esht i lumtur dhe kemi bisedu me mijera her ket teme dhe gjithe me ka thene se njejt do jemi edhe nese e merr p r grua te dyte at un e di se respektin do ma bej gjithe po ne zemer te tij nuk jam dhe e di se edhe nese e merr heret a vone un do largohem sepse ende pa bisedu me te as pa e marr ka dashuri te fuqishme. Nganjehere i them se mos i thuaj gje vajzes se do ja shkaterrosh jeten nese e merr se eshte e re dhe nuk e meriton kete jete dhe keshtu kemi vendos por dita dites gjerat po keqesohen vajzen e njoh esht e familjes se mir dhe e sjellshme po ashtu e di se edhe ajo ka ndjenja per te po shkaku i familjes qe kemi esht distancu prej nesh andaj nganjeher me dhimset dhe ajo nuk e di jam shum ne gjendje te rende burri ka kerku hajrin shum her eshte lut ndaj Allahut dhe i ka dal qe e ka fat nuk e di diteve te fundit jam duke e mendu ndarjen sepse e di se nese ndahem do kem raporte te mira prap me burr e nese vazhdoj keshtu ai do shkaterrohet dita dites dhe sdo mbes gje prej tij as per mu as per femijet dhe edhe veten e ndjej me rehat kshtu e di se fillmi do jete i veshtir pak po nese esht hajr te jet me te un do jem e para qe do largohem.. te ishit ju ne vendin tim qfar do benit kam nevoje per qdo keshill.