Jam Ajo qe me keni kritikuar "Pse nje vajz qe i fal 5 vakte e humb virgjerin", a nuk kom t'drejt Une me dashuru?! | Histori Të Jetës

me keni kritikuar

Jam Ajo qe me keni kritikuar “Pse nje vajz qe i fal 5 vakte e humb virgjerin”, a nuk kom t’drejt Une me dashuru?!

Jam Ajo qe me keni kritikuar “Pse nje vajz qe i fal 5 vakte e humb virgjerin”, a nuk kom t’drejt Une me dashuru?! – Flm shum qe e postuat historin time. Kisha dashur ti pergjigjem disa qe kan komentuar. Jam ajo vajza 23 vjeqare qe kam humbur virgjerin, dhe qe me keni kritikuar pse nje vajz i fal 5 vakte dhe e humb virgjerin. Kam nje pergjigjje per te gjith ju. E para pse un falem dhe lexoj kur’an a nuk kom t drejt me dashuru? A un jom e pa gabushme a un jom e persosur, jo jo gabim jeni i pa gabushem dhe i persosur eshte vetem All-llahu dhe askush tjeter. Un jom nje krijes qe zoti me ka pru ne ket tok te me sprovoj me te mirat dhe te keqijat e kesaj bote. Per te gjitha mekatet do te paguaj edhe ne ket jet po edhe ne jeten tjeter. Un ne gjith at histori nuk thash se kam humbur virgjerin me nje njeri te martuar qe sod te lendoj veten sipas disa komentusve, un sod nuk po kom mardhenje me gjithsecilin qe po me del perpara qe sod te lendoj veten, ky koment eshte me i gabueshmni nder te gjith te tjeret. Gjithashtu njeri qe kish folur ne gjuhen banale, qysh si vjen turp se pari te shprehet ashtu. Une kam humbur virgjerin me nje person qe e dashuroj, qe i kam besuar, qe e kam menduar gjith jeten e gjat me te, dikush qe kishte then eshte mekat ti kthehesh prap, jo nuk eshte mekat me ligjet e kuranit, me ligjet e kuranit ke t drejt dy her te kthehesh me personin e njejt pas dy her ndarjeve nuk ke te drejt qe ti kthehesh me. Une nuk ju kam kthyer per epshet e mija jo jo gabim jeni. Sepse eshte gjeja e fundit qe me intereson ne bot. Por ju kam kthyer me shpresen se ndoshta do te kthehemi prap ne ditet e vjetra dhe do perfundojm me nje martes. Sepse sa per epshe as edhe 1 minut nuk ju kisha kthyer. Pse me kritikuat kaq ashper ? Mos thash qe po e bej me secilin qe me del perpara ? Mos thash se un jom e pa gabuar por e kam ber ket ket ket… Jo mos harroni njerez i pagabuar dhe i persosur eshte vetem All-llahu. Shum mir e kishte marr shembull njeri me ademin dhe iblisin bravo me pelqej shembulli yt shum. Megjithate flm shum per qdo fjal edhe qdo fjali gjithashtu per mundin qe keni ber ta lexoni.