Une zgjodha rrugen e fesë dhe u ndava prej Burrit edhe pse kisha nje femije, ishim dy bote te ndryshme qe... | Histori Të Jetës

zgjodha

Une zgjodha rrugen e fesë dhe u ndava prej Burrit edhe pse kisha nje femije, ishim dy bote te ndryshme qe…

Une zgjodha rrugen e fesë dhe u ndava prej Burrit edhe pse kisha nje femije, ishim dy bote te ndryshme qe… – Pershendetje nese mundeni me postu kete. Deshta te ndaj me ju nje pjes nga jeta ime. Isha e re Punoja dhe studjoja ne te njejten kohe. Kisha oferta te ndryshme por nuk i ipja aq rendesi me bindjen se ka kohe,dhe se gjithhere do te gjeja me mire. Erdhu koha perfundova studimet punoja thuaja se kisha arritur qellimet e mia nga ana karrieres. Tani mendoja se eshte koha edhe per fatin e jetes, epo pasi isha nje vajz me moral te fuqishem nga ana profesionale thuja se isha mjaftushem e arritur, bukurine si gjitha shoqet, jo diqka me shume. U Takova me nje djale, me ndermjetsus normal, biseduam ishin ne dijeni edhe familjet, u fejuam u martuam mendova se isha njeri me me fat ne bote, por ky fat nuk zgjati edhe shume… per fat tkeq shkuam drejt ndarjes, ishim dy bote te ndryshme une ne rrug te fesë e ai ne rrugen e gabuar, kishim femije por nuk kishe zgjidhje kishe arritur fundi dashtem ne apo jo. U pajtova me fatin disi se nuk gjeja dot zgjidhje me ate. Pas nje kohe mu tek kjo faqe u takuam me nje djale me te cilin kisha biseduar kohe me pare por qe ate kohe une nuk isha e interesuar per lidhje por e fokusuar ne studine, sigurisht kete djale ma kishin propozuar, por une nuk e zgjata shume dhe e refuzova. Pas ndarjes time po bisedoja me kte djalin ne msn. Ai me tregonte jeten e tij hallet e tij se si ishte fejuar por edhe ai kishte deshtuar une i tregova se jam martuar por e ndare, me femije. Dhe i tregova ne fillim se nuk kam qellim te gjeje fatin e jetes sepse me skam besim ke askush, por vetem shoqeri. Gjate bisedes me tregonte per veten dhe une e kuptova qe eshte ai me te cilin pata biseduar por jo gjate, te dy kishim profile fallce. Kur e kuptova kush eshte deshta ta largoj sepse ai eshte nje djale shume i mire i sjellshem dhe qe munde dhe do ta gjeje me te miren, ashtu si vet. Une doja ta largoja per faktin edhe pse dikur une e refuzova e tani nuk me meritonte nje si une. Sepse ai ne fillim thoshte se ai munde ndoshta te provonte me mua vetem per faktin se me njihte qe moti dhe kjo qe me ka ndodhur nuk ishte faji im, por une nuk doja te kisha asgje me shume vetem se shoqeri, te munde te flisja me dike aq lirshem, por ai me pas ndryshoi dhe sdeshi as shoqeri te kete me mua. Nuk e fajsoj kur une ia ktheva shpinen… Eh po tani eshte radha tij ta beje kete. Me gjithe kete deshta te them se, jetes nuk u dika qfar te ofron qfar te merr, nuk e dime. Andaj nese jeta u jep ne krah dike qe di te vlersoj qe edhe vete ka vlera… Mbaje fort nuk gjene te till leht, jan ne zhdukje kso krijesa andaj mendo 10 hete vepro 1 here, naten miq fat dhe mbarsi. Ndersa mikut tim i uroj shume fat e dashni me tvertet e meriton… e di qe ti e lexon kte!