Ja kom llogarit krejt per 19 vjet qe ka nejt te Une, tash po i thom "Paguj krejt qka ke hargju se ma ke prish shpin"! | Histori Të Jetës
Ja kom llogarit

Ja kom llogarit krejt per 19 vjet qe ka nejt te Une, tash po i thom “Paguj krejt qka ke hargju se ma ke prish shpin”!

Ja kom llogarit krejt per 19 vjet qe ka nejt te Une, tash po i thom “Paguj krejt qka ke hargju se ma ke prish shpin”! – Ju zoja e zonjusha ketu ne grup ma jepni naj ide apo keshill per kete ngjarje qe kam me ju tregu. Kam jetu ne Kosov me vjehrri qe jan kon shum te mirmbajtun si me shendet ashtu edhe me kret. Mbasi ishte duke u afru lufta, burri vendosi per shkak te femijve me na mar ne gurbet ku ka jetu dhe punu. Vjehrria nuk dojshin me ardh ne fillim se nuk ish urgjent. Meniheri sa erdhem na knej, shkun e muren kunatin me gru e fmit e tij i prun ne shpi teme. Un nuk u gezova se e njoh mir kunaten gjith ka pas xhelozi injorante intrigante, nejse e pyeta vjerren pse e ka pru nshpi temen, tha se gjyna fmija pasi ai e kish shpin ende te paperfundume mrenda se me kulm me kret po. I thash qe mu nuk ma run shpin kunata, jo tha vjerra mos u merzit se sa tjem un. Ok kur shkova ne Ks qka me pa gjithqka kish fillu mu prish si me qellim, i thash kunates qysh bre ske pas kujdes po jo un se kam bo vjerri e ka prish kret ja lojke fajet vjerrive. E pash se qka me ka gjet. I tregova burrit hajt tha nasht bile masi nuk jan nona e baba vet qka kemi me bo. Mas disa viteve burri im ndrroi jet prej ni semundje te rand un mbeta me fmit vet. Papunsi dhe zor me rrit fmi vet. Sa ish burri ju kemi qu i kemi mbajt me tana tmirat, keshtu qe tash per mi rujt prinderit ju ra barra kunetve tjer qe ishin gjithashtu jasht. E tash shkurt mkan ha edhe vjerria, niher njoni mandej tjetri,e kunata qe i ka kqyr vjerrit e ka perfundu shpin e vet.vjerri e kish penzin e vet te mir ka pas, ka punu pak jasht, kunetet tu i qu pare vet dy rroga burri uqk, nja 1 jav kon, dhe ka punu pak jasht veq prej meje ska mar kurgjo se un ja kum llogarit qe po rrin te un qe 19 vjet, tash kur ka shku ne shpi te veten, i kom thon paguj kret qka ke hargju, tha i pagun ti se kurgjo ske kontribu, e kret shpin ma ka shkatrru qka kum pas jo vetem me fmit e vet, po edhe me familjaret e vet qe kan ardh gjith te kunata nshpi temen. Tash me tregoni a asht korrekte kjo me nejt dikush 19 vite ne shpi te huj e me hik pa i pagu obligimet vetem me shkruni mendimin tuaj!