Po du me dal prej shpije me jetu vet, se djali me Nusen nuk po kalojn mire e Une po merzitne me i pa kshtu! | Histori Të Jetës
me dal prej shpije

Po du me dal prej shpije me jetu vet, se djali me Nusen nuk po kalojn mire e Une po merzitne me i pa kshtu!

Po du me dal prej shpije me jetu vet, se djali me Nusen nuk po kalojn mire e Une po merzitne me i pa kshtu! – Pershendetje pe ju!ju lutem Anonim. Ju falenderoj shum qe mundemi me shpreh ketu brengat dhe hallet tona. Fillimi i tregimit tim. U martu djali ka disa muaj por hiq nuk ka kalu mir me nusen, nuk e di qka e gjet djalin, po hiq bre nuk u kon i knaqem me grun e vet. Un si vjeher shum jam merzit kur i kam pa. Besoni se aq keq mka ardh per dyt sa kam dasht me dal prej shpije me jetu veq vet me ni banes mbasi edhe jetojm jasht asht kjo mundesi. Djali filloj me shku me pi alkohol nuk vike tan naten ne mengjes kur vike nshpi i pit folke gjithqka pa lidhje, po kurr nuk ka ushtru dhun a diqka qysh thojn e zeza vetit. I hupi me pun me kret. E pyta qka u bo djali jem kshtu, thojke se nuk asht i knaqem me martes me jet me kurgja. Erdh dita nuses ju ba boll dhe vendosi me shku, shkoj niher ktu diku afer tek te afermit e vet, sepse ata i kan premtu pun banes e gjithqka. Afat qendrimi ka edhe 3 muj. Uroj per nusen tana tmirat sepse asht vajz e mir. Kurse per djalin tim vetem qe tvjen nveti e ti kthehet jetes si me par. Mirpo djali vetem si ka dal nusja pi deres tonë, shum u merzit pa kufij po merzitet tash shum po don me ju kthy gruja vet, edhe diten qe ka dasht me shku, e ka lut mos me shku mos me lon se aj ka gabu e tj… Po nusja nuk i besoj ma dhe shkoj. Un nuk kam deshir me nderpre lidhjen me nusen, sepse pom doket qe prap ka mu kon reja ime e nusja djalit tim, po ajo nuk pom pergjigjet ne sms. Qka mendoni ju ktu a keni patur dikush ksi rasti. Zoti mos e provoft kerkan se shum ish keq shpija pa nusen pom doket e shprazt.