Burri me vdiq dhe Une jam 23 vjece, nuk mund te dal askund sepse me del perpara e m'thot " Hajde ne shpi"! | Histori Të Jetës

Hajde e shpi

Burri me vdiq dhe Une jam 23 vjece, nuk mund te dal askund sepse me del perpara e m’thot ” Hajde ne shpi”!

Burri me vdiq dhe Une jam 23 vjece, nuk mund te dal askund sepse me del perpara e m’thot ” Hajde ne shpi”! – Me duhet urgjend nje mendim… Shkruaj nga nje fb i nje shoqec… Jam nje grua 23 vjeqare dhe buurri me ka vdek qe 1vite edhe pse kam qen ne gurbet kam mbajt zi per te. Kam pasur dit shum te mira me te dhe me mungon shum e kemi dasht njeri-tjetrin shum… Po une spo muj ma mu martu me dikan tjeter familja e keti djalit me bajn probleme sa te mujn. Sa her qe du me lan shpijen e me dal me gjet fatin tim. ai me vjen ne anderr eddhe me thot se mos e mos um le vet se ku do qe jesh ka met gjet e ka met lendu. Kam shku pushime edhe familja jem kan tentu me mĕ njoftu me ni djal pokur jam dal une me ta. Muka diftu ftyra e tina ne ate djalin edhe ma bani: ” Ti je tuj um tradhtu a?” Edhe ja kam nis me kajt e jum ik prej aty… Jom shku te shpija edhe ja nisa nanes me i kallxu krejt mir boll ajo me besoj tjert um thojshin ti ski dasht mu martu e ki gjet justifikim ata sum besojshin edhe kry dy dite i hypa airoplanit e u ktheva ktu. Une shum mir u qova me bo buken ne mengjes edhe aty po e ni kunaten tuj bertit nana paska vdek. vjerra ka vdek qe 1muj edhe kur shkova me varros vjehrren vendosa mu nale po tan naten smujsha me flejt se veq um vike burri ne anderr edhe um bertitke qu kthevv te shpija edhe dyqysh dojke mem lendu e nxisha veten gjum tuj mu nal fryma. Une jom ardh ktu qe 10dit nuk kam kurgja kejt mka kalu po kunatat po sillen keq me mue. Pom thojn mos me ardh jam ne hall sjam ka di qka me ba veq me lendu veten ktyne po ju nxa rrugen kur largona prej shpis sho andrra katastrof. Sdi pse jam mallku kshtu. Jam kan edhe naper hoxhallar ka mos po ska sun po gjaj paqe shpirtrore edhe met veq te ai um rrin. Gjithkun ai asht me mue jom ka du mu qmend nuk e di pse nuk muj me fillu ni jete te re nuk muj me hek prej mendjes sdi qysh me kalu kete situat kur pe shoh qdo vend ftyren e tij si mrena shi si jasht kjo eshte shkatrrim i jetes time nuk e di zgjedhjen e jetes tem. Ju lutemi amna ni kshill qka me ba se jam ka du me lujt nashta edhe ju thoni kjo skoka mir po nashta eshte nga dashnia shum e madhe se edhe Hoxhallart mkan than qeshtu qe jemi kan te limaltretim shum shpirtnisht. Ju lutem shum pa ofendime kam nevoj per mendimet e juva . Ju pershendes anonime 😢