Isha ne prag te marteses shume i lumtur, e nxuna tu m'tradhtu dhe i dhash mundsin e dyte por... | Histori Të Jetës
prag te marteses

Isha ne prag te marteses shume i lumtur, e nxuna tu m’tradhtu dhe i dhash mundsin e dyte por…

Isha ne prag te marteses shume i lumtur, e nxuna tu m’tradhtu dhe i dhash mundsin e dyte por… – Anonym ju lutem Jam nje djal 23 vjet jetoj ne gjermanie kur isha 21 vjet e njoftova nje vajz dhe kena qen 1 vit e gjys ne lidhje me to dhe erdh koha mu feju dhe u fejum isha shume i lumtur me te me familjen e saju dokshin njerz te kuptushem u dokshin njerz te fjales edhed kjo e fejumja jem u kon e mire kom kalu shume mire me to mezi pritsha me ardh koha me u bo bashke me ba dasem tmadhe menojsha e kritju familje me te me pas ni familje te shendosh gjithqka planifikova gjithqka bera folshim shpesh ne tel me pengojke shumee largsia dojsha sa ma shpejt me mar e me ardh ktu me kriju jeten ton te re bashke me shume dashuri e respekt mes veti… POR gabova nuk me erdhen punet se si i bona planet me ndryshuan ndryshoj jeta ime gjithqka u shkatrrua OHHH Zot psee ndodhin kto gjera pse nuk thuhet ne fillim pse vazhdojm gjate e bejm plane ne fund gjithqka prishet gjithqka bie per toke dhe asgje sun mbledh mee asniher nuk mund te kththet. U bera gati per ardh ne kosove m e pa dashurin e jetes time erdhem u takuam dhe mas 1 jave ja lypa passwordin e Facebook dhe nuk ma jepi dhe me tha Qe e kom mshel Facebook dhe i thash ok ti nuk Po don me ma jep passwordin une kom me gejet paswordin dhe mas 1 ore hina ne fb nuk e di si me erdhi ajo ide nuk e di qysh ma qoj Zoti ate menim veqse me hie ne FB te saj dhe kur hina me Facebook tsaj nuk disha kon Po e don ish kan tu shkru Edhe me shum djem dhe ajo kishte me ardh Neser te une dhe Ajo nuk e dike Qe di gjithqka dhe ja kallxova Krejt ato qka kish shkru me ata djemt dhe ajo dojke mem bo budall une nuk kom shkru me ta i thash kom me ta thirr baben Edhe e thirra baben e saj dhe i kallxova se qka esht puna dhe ai me tha une e njo qiken teme se qika jeme nuk bon Ashtu Une i thash i kom krejt mesazhat se qka ka shkru nuk e pranjoke i thash nuk ka problem tani um thirri e fejumja mfal mfal te lutem se nuk boj mo edhe ja jepa Edhe 1 shanc mas do kohe e nxuna Apet tu shkru Edhe dojke Apet mem bo budall jo Une nuk jam kan dhe u ndava me to mas 1 vjet e gjys tani me thirrke nje telefon te lutem Edhe 1 shanc dhe une ndryshoj dhe i thash ti je qajo si nfillim ti nuk ki me ndryshu kurr Edhe mos um thirr mo deshta me ju than vllazen e motra mos ju besoni mo nese 1 her te tradhton se Kurr nuk po bojke mir mo kqyr hapni syt mir Edhe kqyrni qka po merrni me pru nshpi se njeri i keq ta prish shpin inshalla sju ndodh kjo kerkuj se dhimbje e madhe ish ju pershendes.