E urrej veten si dikur doja dike tjeter me shume se familjen dike qe me keqtrajtonte me ofendonte! | Histori Të Jetës
me ofendonte

E urrej veten si dikur doja dike tjeter me shume se familjen dike qe me keqtrajtonte me ofendonte!

E urrej veten si dikur doja dike tjeter me shume se familjen dike qe me keqtrajtonte me ofendonte! – Prsh histori te jetes jam nga fb i vajzes se dajes e kam derguar edhe para 2 dite kete histori nga fb i shoqes por sme eshte publikuar. Jam nje vajz 20 vjeqe. Po shkruj per krejt ju vajzat qe jeni mes dy zgjidhjeve…prinderve e dashurise. Kur isha vetem 18 vjeqe fillova lidhjen me nje djale, edhe pse shume e re por dashuria e respekti i tij me derguan ne duart e tij. Nfillim 6 muajt e par ishin muajt ma te mir te jetes time, mendoja qe ai ishte njeriu me i mire qe kam njohur, nuk shihja asgje tjeter perveq tij. Dalngadale filloi qe ta zbulonte fytyren e vertet me ndaloj ti vizitoja te afermit, un isha e vetmja qe ndahesha nga shoqeria, por as me ate nuk dilja spaku 2 here ne muaj. Ate kohe isha e gatshme te beja qdo gje per te dhe nuk merzitesha pse nuk rri me shoqe, nuk shkoj te tezet te dajt, po pse ai ishte larguar nga une, un beja qdo gje qe ai thoshte dhe nuk guxoja asnjehere ta kundershtoja. Pas ca ditesh familja ime mori vesh per ne, babi kundershtone me tha qe nese ti shkon te ai kurr syt nuk ke me na pa neve, ai i njihte mire thoshte sjan familje mire jan mafioza, na jena te arsimuar nuk ban me u perzi me at familje. Mami mka pas than qe nese ti bahesh bashk me at djal ma nan nuk ki me pas se as mu nuk me vyen jeta. U merzita shum nuk disha qka me ba ai prap filloj u bo “njeri i mir” thoshte se zbuten me kohen e shohin qe e kena perime po niher folum tinza tyne. Niher nuk pranova thash mu nda aj mthirrke mas 2 jave pranova me kan bashk po nuk shkoj gjate e prap vazhdoj i njejti nuk mujta ma aj nuk dojke me u nda. Po prap tnjejtat sjellje, vllau murr vesh qe jemi ende bashk i tregoj babit babi mtha ti je ajo qe zgjedh o neve o ata. Familja ishin shum trendsishum per mu. Mami e vetmja nbot qe ka dashni tsinqert per mu e vetmja edhe kur bertas edhe kur jam nervozu mka dasht prap. E kuptova qe nanen e baben motren e vllaun nuk mundesh me i zevendsu me askend ne bot, e gjithqka tjeter po. E lash dashurine, lash zemren bashk me te por para prinderve gjithmone jam bere ajo vajza e tyre e vogel. Tash kur shoh se si kujdesen per mua si me duan pa asnje kusht e urrej veten si dikur doja dike tjeter me shume se familjen dike qe me keqtrajtonte me ofendonte. Dike qe nuk ia vlen as ta kujtosh por ja qe nuk mund ta largoj nga zemra. Por do vije nje dite qe edhe une do jem e lumtu do dua dike ndoshta edhe me shume se ate, por kurr me shum se prinderit e mi. Faleminderit.