Ish i dashuri u martuar me vajzen qe me tradhtoj, tani hap insta fallco per te me shkruaj... | Histori Të Jetës

Ish i dashuri u martuar me vajzen qe me tradhtoj, tani hap insta fallco per te me shkruaj…

Ish i dashuri u martuar me vajzen qe me tradhtoj, tani hap insta fallco per te me shkruaj… – Pershendetje anonim ju lutem. Desha ta tregoj historin time dhe te mar ca keshilla nga ju. Jam nje vajze e cila si te gjithe te tjeret ra ne dashuri, por nje dashuri nga largesia dhe te pa realizueshme qe sot e asaj dite jam e thyer nga brenda. Isha njoftuar me nje djal qe jetonte jasht Kosove ndersa une ne Kosove une ne ate kohe isha vetem 16 vjec ndersa ai 18 u njoftuam biseduam per nje kohe bisedat tona ne fillim ishin te rralla por cdo here e me shume bisedat tona shpeshtoheshin. Ishte dimer dhe bisedonim qe kur te vinte ne Kosove duhet te takoheshim mezi prisja ta takoja ne ato fillimet tona flisnim vetem ne facebook askund tjeter nuk ma kerkonte as edhe nje here te vetem numrin qe te flisinim me shume. Por megjithate une vendosa ti tregoja prinderve te mi qe une po flisja me te fale zotit qe prinderit e mi jane te kuptueshem i tregova por me thane qe je ende e re te vendosesh diqka per jeten tende ne rregull mund te flasesh por jo diqka me shume cdo gje me kohe dhe normalisht qe ashtu ishte dhe cdo fjal te tyre e miratoja. Duke biseduar me te i tregova qe i kam treguar prinderve te mi per te qe tashme ata jane ne dijeni mu duk qe nuk e mirepriti edhe aq por mundohej disi, pas ca kohe me tha qe i ka treguar edhe ai nenes se tij me erdhi aq mire sa nuk di ta pershkruaj por ne te njejten kohe me thoshte dicka per brenda qe nuk eshte e vertete. Erdhi vera ai ishte ne kosove tashme vendosem te dilnim i tregova edhe prinderve qe do dilnim e lame te dilnim dola ne vendin ku u dakorduam prita prita gjyse ore, 1 ore 2 ore nuk ishte askund u bera aq shum nervoz po ku dreqin kisha mendjen qe nuk ja kerkova numrin e telefonit ai nuk erdhi cfare te beja u ktheva ne shtepi cfare ti thoja prinderve??? me pyten si shkkoj i tregova qe nuk doli nuk e di se perse cfare ndodhi, i shkrova atij perse nuk dole qysh mle me prit qysh mujte as numrin sta kisha heeej, a e dini cka mtha “Kisha fjale nuses nuk mujta me ardh” as mfal nuk mtha u nxeva tej mase sa ju idhnova mlutke me dal prap se tash dalim ma nuk ndodh okej ja dhash edhe ni mundsi dola prap a din cka boni prap nuk erdh prap nuk doli hej e mallkoja at dite ate njeri e cdo gje tjeter si mund tma bente prap tnjejten nuk doli prap me arsyetime koti nuk e di perse nuk vinte nuk e di shkoj pushimi i tij nuk dolem isha plot inat me te por un ndjeja per te isha mesuar me te smund te rrija pa folur me te prap u tregova e mire dhe filluam te flisnim perseri por kesaj here ja kerkova numrin flisnim ne whatsapp cdo dite cdo ore cdo minut filluam edhe me shume me kerkoj te kaloja me te te fillonim nje lidhje i thash po ngase e doja flisnim gjere e gjate pastaj me tha ti shkembenim paswortat einstagram pranova pranoja cdo gje per dashurin qe kisha ndaj tij kur i mora pass e tij pash biseda me femra tjera me thonte shoqe ne rregull por zemra me shoqe nuk dergohet ok nuk thoja gje edhe pse po plasja ai me genjente mi vononte fjalet e gjera te tjera qe smund ti duroja pas ca kohe me thot ma ka gjet halla ni qik i thash po a aha bash mir tha ja hjg po boj nejse hjg hjg mas ni jave mtha nuk po na shkon bre spo du me tlendu ty po tutna po t hupi i thash qysh nuk munesh me mhup kurr se t du e di tha po nuk po muna ma e kom ni ndjenj qe kom me t hup insistojke veq me kry okej pranova me gjys zemre u kry thash un kisha dek zemra jem nuk rrehke si ma heret veq zoti e din qka kom hek ato dite ma ka thy zemren aj veq se mlendoj me dur tveta mhupi isha e dekt veq se merrja frym muni me thon qysh bre kurr se ki pa amo so qashtu un e kom ndje me shpirt e zemer kem fol shum kem fol me zo e shum gjona tjera su kon leht u msova me to u bo pjes e jemja mo. po kaloj koha u merrsha ma shum me shkoll dojsha me largu prej menes se e shihsha qe kurgjo spo ndreqi tu e lendu vetin kur aj vet mhupi besomni tamon ja nisa me hek prej zemre qka boni? u kthy prap mshkrujti tu mkerku falje qe kom bo gabim skom mujt me gjet ma mir tlutna kthemu e gjona deri sa mbindi edhe kur e don dikon je gjendje me bo gjithqka per to se le mo mja dhon edhe ni shance hatri dashnise qe kom pas per to ju ktheva flisnim prap njejt e doja teper si ne fillim por a e dini qe njerezit kthehen kur ata nuk kan gjetur me mire kthehen kur ti je gati per ti harruar kthehen per te te dhene goditjen e fundit per te te lenduar edhe me shum keshtu ndodhi prap pas 1 jave kerkoj ndarjen dhe a e dini hera e dyte me lendoj edhe teper me vrau per se dyti here perfundoj me te vertet ate nate prefundoj gjithqka dhe perse? sepse kishte gjetur tjetren vendosi emrin e saj ne bio me mbyti me lendoj shum i shkruajta per te me le? me tha jo thjesht shoqe priste ti besoja e mallkova shum here i thash gjithqka cfare me vinte ne goje ah i poshtri sot me te eshte i martuar u martua 19 vjet u martua me ate vajz qe me tradhtoi mua me te me lendoj kesaj here me te vertet me vrau kjo ishte e tepeert smunda me ende e doja ende e dua nuk kam gjetur ende askend prej qe jam ndar nga ai nuk mundem ta shoh apo ndjej askend si ai a thu qe ishte dashuria e pare? tani e vertetova qe dashuria e pare asnjehere nuk harrohet. Ka pasur ditelindjen vendosa ti shkruaj rrezikova edhe pse mendoja qe ajo kishe pasin por jo me ig tim personal por me nje fake ngase nuk doja ti shkaktoja probleme me te i urova ditelindjen dhe i thash qe nuk e kam harruar ende por ne gjermanit i shkrova ne menyr qe ajo mos ta kuptonte ngase e flas gjuhen nje fare mase ai me tha tregom kush je se nuk e ka ajo pasin wow mbeta e shtangur dhe i tregova por jo ne menyr direkte i thash diqka qe ai ta kuptonte se kush jam dhe qfar me tha faleminderit edhe mos mshkruj ma nuk kisha se qfar te prisja tjeter nga ai. Por pas 4 a 5 muajve po mshkrun ne ate ig fake po mthot amke harru mbeta thash cfare tha a mke harru ma kerkoj numrin me fol me te tha du me t thon diqka mbeta e hutuar nuk disha qka me i thon por me erdhi ne mendje qe mos ishte gruaja e tij dhe ashtu doli ishte ajo por qfare me brengose eshte se nuk po mundem ta kuptoj qysh pas 4 a 5 muajve kur ai ishte hala pa martu i pata shkru tash kjo mas 4 a 5 muaj mshkrun qka ka mujt me ndodh qysh sdi spo muna me ardh me ni perfundim edhe hala se kom haru krejt ate person:( Ju kisha lut me mkshillu edhe me mtregu qka ka mujt me ndodh qka i rash be mend mas gjate kohe me mshkrujt?? Mfalni qe zgjata..