Ish i dashuri kerkon te martohet me mua,por esht ka e harron gruan e vet qe eshte 5 muaj shtatzane... | Histori Të Jetës

Ish i dashuri kerkon te martohet me mua,por esht ka e harron gruan e vet qe eshte 5 muaj shtatzane…

Ish i dashuri kerkon te martohet me mua,por esht ka e harron gruan e vet qe eshte 5 muaj shtatzane…-Pershendetje histoiri te jetes anonyme ju lutem jom duke shenuar nga fb i kusherines sime.Historia ime filloj para 6 vitev duke u njoftuar me nje djal po nga i njeti vend ku jetoj edhe une ishte dashuri ne shikim te par, e doja dhe me donte po kishum edhe mos marrveshje dhe erdhum deri te ndarja ku aj kishte anderr me dal jasht kosove. Mir aj mbas 2 mujve edhe u kthy apet vazdhoj lidhja jon ngaq te dyt e donim njeri tjetrin, nderkaq ky kishte ber problème jasht kosove dhe e fusin ne listen e interpolation!! Nuk shkoj shum edhe e nxajn polica e shqipris dhe e trasferojn ne vendin ku kish ber problem. Nderkoh une kisha vdekur per se gjalli ku ndegjova qe dot denhote 7 vite ne burg ishte shok per mua!Mua me erdh mundesia qe bashk me familje te shkojm ne amerik ku une mbas 3 mujve e marr vesh qe jom shtatzan me 2 engjuj ishte dita me e lumtur ne jeten time po edhe me e veshtira, te abortoj nuk vike ne pytje sepse kisha kalu javen e 12 familja me mbeshteti shum i falenderoj shum sepse me jon gjendur ne kohen me te veshtir te jetes.Per dokumenta n’a u murren plot 4 vjet deri te rregullimi i tyre, tash femijet e mi kan 4 vjet e gjys sepse linda ne javen e 32 problemi esht se djali e vajza e kerkuan baben e tyre dhe une para nje muji vendosa te vi per her te par ne kosov qe te marr vesh ndonje gje per dashurin time!!..E gjeta nr e tina dhe lypa takim me ta aj pranoj ishte i befasuar nga thirrja ime “E PAPRITYR” ne takimin ton e vrejt me njeher qe nuk kishin vdekur ndjenjat.Aj me tregoj qe burg kishte mbajtur veq 2 vjet e gjys ndersa me kishte kerkuar gjithkun po skishte informacione per mu,njekosisht me tregoj qe gjys viti edhe osht martuar u pikllova por vendosa te njoftoj me thmin e ti u befasu nuk dike qfar te thoje.Problemi esht qe ish i dashuri ime kerkon ribashkim por esht ka e harron grun e vet qe esht 5 muj shtatzan ndersa une nuk dua te jom shkaktarja e ndarjes se tyre, une i kum than qe mundesh mej taku thmin sa her te vi ne pushim aj nuk ka pranon thot qe ndjenjat i kom ma te forta se qdo her qe kurr nuk te kum harru ndersa me grun e tina esht martu per shkak qe per mu ska pas nje lajm dhe ka mendu se ka mbaru lidhja e jon.Jom ne dilem nuk e di a kom ba mir qe e kum njoftuar me thmin nuk dua qe ta peson nje femer e pafajshe por as une skom faj as une skom dasht qe te ndodh kjo ju kisha lut per ndonje keshill sepse jom ne nje rrug pa rrug dalje! Ne njeren an jon fmia e mi qe kerkojn te rrin me baben e vet qdo dit ne anen tjeter esht gruja me nje femi ne bark qe esht i ti …