Qe 10 vite jam ne lidhje me burre te martuar,ju grate e martuara nuk po e mbani veten,por dikush tjeter po jua kenaq burrat juve… – Histori Të Jetës

Qe 10 vite jam ne lidhje me burre te martuar,ju grate e martuara nuk po e mbani veten,por dikush tjeter po jua kenaq burrat juve…

Qe 10 vite jam ne lidhje me burre te martuar,ju grate e martuara nuk po e mbani veten,por dikush tjeter po jua kenaq burrat juve…-Pershendetje histori te jetes , Anonim ju lutem, jam nje vajze 27 vjeqare kam nje lidhje me nje te martur,nuk di as vet se qysh ndodhi ne fillim qe un u lidha me te, por lidhja jon vazhdon qe 10 vite, qe nga mosha 17 vjeqare jam me te, e di qe eshte i martuar e di qe ka femij po une e dua dhe smundem do te filloj nje lidhje tjeter,as nuk kerkoj qe te me merr as asgje vetem qe te pakten nje her ne dite te jete me mua e tja puth ata sy se smundem dot pa te jam e dashurar koke e kemb, nuk dua te ja shkatrroj familjen asnjeher perkundrazi une qdo her i them famimja eshte e shenjte por une jeten time e kam shkatrruar se ishte mashkulli i pare ne jete per mua dhe un u dashurova keq ne te, as nga interesi nuk rri me te qe 10 vite qe jam me te se di qe asnjeher kam marr ndonje gje nga aii as pare e as dhurata une rri me te vetem nga dashuria qe ndjej per te. Ai ishte mashkulli i pare ne jete per mua,kur un u bera e tij dhe veq se u dashurova koke e kemb ne te aiii normalisht qe ishte ne mes te zjarrit dhe ishte dita me e keqe e jetes sime kur une e kuptova kur me tregoj qe ishte i martuar dhe kishte nje djal 3 muajsh dhe normalisht qe sdoja as fetyren te ja shifja,me tha qe nuk e donte nusen e tij dhe se nga pakujdesia femra me te cilin ky kishte lidhje kishte mbet shtazen dhe ishte i detyruar ta merrte,nuk me interesonte as nje fjal qe folte nuk doja arsytime vetem i thash qe ishte dasht me kohe te me tregonte qe ishte i martuar e mos te ma shkatrronte jeten, me tha qe edhe une jam i dashurar te ti dhe smundem dot pa ty, une u terhiqa nga kjo lidhje dhe ca beri ky me tha qe do ndahej nga nusja dhe djali 3 muajsh sepse nuk e donte nusen dhe se e kishte marr ngase kishe mbet shtazen dhe u mendova e u mendova nuk doja qe nje femij te rritet larg nga babai se femija ishte i pafajshem ne kete histori dhe keshtu e 10 vite vazhdon historia jon aii tjer femij nuk ka me nusen e vet mbetet me at djalin qe ishte 3 muajsh kur une e kuptova qe personi qe doja ishte baba i nje engjulli, une dua dhe smundem dot pa te po dhe ai me don mua sot une jam 27vjeqare dhe ai 34 vjeqar.Normalisht se ne keto rrethana grate i kan fajet,po grat te cilat jan te martuara dhe i lejojn burrat e vet te dalin me te tjera.Ju gra te dashura mos i leni burrat pa i kenaq mire dhe pa qen ata te kenaqur ne gjdo aspekt nga ju.Se perndryshe do i don dikush tjeter me shum dhe do jua di rendesin me shum se ju qe i keni ne shtepi.Por ateher besoj qe po behet von per juve,sepse po vajtoni dhe po ndaheni dhe prap fajtor e leni burrine juaj.Mbajeni veten paster rregullojuni qe kur te ju shoh burri ti dridhet zemra nga kenaqesia,e jo nese nuk rregulloheni ai do gerditet nga ju dhe normalsith qe do ju tradhetoj sapo ti jipet mundesija.Pra ket histori me se shumti e shkruajta per ndjenjat qe i kam dhe qe 10 vite qe jam me burr te martuar,po ashtu deshta te ju kritikoj juve grave te martuara se sapo po martoheni po e lshoni veten totalisht komplet dhe pastaj po vazhdoni duke i henger thonjet dhe duke vuajt per burrin i cili ju ka tradhetuar.Pra derisa e lexuat historin time e di qe menxi po pritni te ktheheni tek komentet dhe te me ofendoni ashtu si e keni zakon ! Por ndaluni nje minut dhe ta shihni se ku gabova une,qfar faji kam un qe burri yt te tradheton oj zonje.Mos me quani te pavler apo nje femre e rrugeve sepse nuk jam e asaj kategorije,une vetem jam e dashuruar ne nje burr i cili esht i martuar me dike qe nuk e don.DHE FAJTOR PER KET GJE JE TI GRUA E DASHUR E CILA NUK E MBAN VETEN.Ti meru me veten tende dhe jo me mua,se kur te jesh ti mire normalisht qe edhe burri yt do te doje dhe do te kenaqet e jo te dal te kenaqet rrugeve duke kerkuar ndonje femer.Kaloni mire ju uroj nje nate pa ofendime.