Nuk e kisha problem qe ishte i martuar dhe kishte femij,U dashuruam dhe linda nje femij,ky femij po vuan shum tash sepse.. | Histori Të Jetës

Nuk e kisha problem qe ishte i martuar dhe kishte femij,U dashuruam dhe linda nje femij,ky femij po vuan shum tash sepse..

Nuk e kisha problem qe ishte i martuar dhe kishte femij,U dashuruam dhe linda nje femij,ky femij po vuan shum tash sepse…-Pershendetje grupi Mbase kam lexuar shum e shum histori , thoja me veta o Zot sa gjynah me vjen per ter kta njerz , por se kam besuar se do jem edhe un ne mesin e te lenduarve . Do tregoj dhe un historin time ?Jam nje grua,nene e re kam 22 vjet dhe kur isha 17 vjeq njoftova nje djal ne te cilin u dashurova tmerrzisht dhe me donte teper(, po tregoj ne pika me te shkurta ket rast ) dhe u fejuam pas 1 viti e gjysm fejes u martuam o Zot ajo ishte lumturi ne vitin 2014 ishte lumturi per neve por fatkeqsija na ndjeku pa pritur , aj ishte jetim jetonte me gjysherit por gjyshja tij aspak sme donte vetem se vetem nuk isha BJONDE siq ka dashur per nipin ajo, qendruam 4 muaj te martuar ishte ferr ajo shkoj naper sheha tuj ba tylefar magji deri sa na ndajti o Zot kurr ma e thyer nuk kam qen o Zot ne jemi dasht sidomos nga ana ime sepse numer ni ka qen jetim mu ka dhimt shum por u ndajtum ahh , ate e martuan me nje vajz e cila ishte e martuar 2 vite afer familjarve te mij por ajo ishte BJONDE siq deshi gjyshja tij e martuan mbas 1 muaj e gjys qe u ndajtum vuajta po qfar te bej smunda asgje te bej mbaroj gjithqka per mua por pas disa muajve u njoftova me nje djal i cili jeton ne mergim , Aj ishte i martuar por i ri aj kishte edhe femij por per mua sishte problem aspak qe ka femij sepse un jam e qmendur pas femijeve i dua teper erdh ketu ne kosov u fejuam dhe ne vitin 2016 u martuam ne fillim si neper perralla, mbeta shtatzen te them drejten isha e gezuar edhe e hidhruar se thojsha o Zot ndihmon femija im mos te hjek keq se si duket kta njerz nuk kan aspak ndjenja , kaluan muajt un linda nje vajz te bukur shendosh por linda vetem askush nuk ishte afer meje , e vetme qendrova ne spital o zot as prinderit afer po as burrin jo te gjith larg meje sa keq kur erdh momenti lindjes me shum me dhimke shpirti se sa dhimbjet e lindjes , Skisha qfar te bej ky ishte fati im por me kohen ja po mu rritet vajza por malltretimet jan me te medha vjehrra ter kohen ma ben ah ish gruja djalit ja ka ber femijes kshtu kshtu benja edhe ti, deri sa me plasi shpirti i thash deri tani e rrita vet femijen kshtu qe ajo po e rrit te vetin qysh don un timin nese ju ka mbet marak merrni mu mos um malltretoni me se boll kam vujt nuk po muj ma , kjo ishte hera par qe ju kundershtova shum e respektoj dhe do vahhdoj te respektoj se edhe un kam nene dhe kurr nuk dua tma lendon askush , por perse me permen ish gruan e burrit non stop kjo pom vret.A burri kur i tham mami jot ska drejt me ma permen ish gruan tande ma ban qka po ju gjuhesh mamit , a un nuk them asgje qe nuk esht me drejten time po ashtu dhe un ende jam ne kosov dhe me dergon 100 euro dhe me thot rrite vajzen dhe shparit se shum po harxhit qysh brw shum vajza po do me pi un nuk kam mundur me ushqy me gji sepse kam pas probleme shendetsore ohh sa kisha dasht te mos jam miftijaq e tina edhe e prindve tij un per veti ni sen bre se blej se sdi qysh me ardh rrotull me 100 euro pasha zotin e madh ati i kofshum fal kushtet i kan bre se 4 rroga ne shpi 4 vet ne pun kan pare sdi qysh munen 100 euro mi permen a vajzes veq kur ka lind i kum ble tesha ma hiq krejt te vogla i bin sguxoj as mju than se pom thojn pi han paret qysh bre vajza don pampersa , qumsht tash edhe me ushqy e qysh bre e un a du me hanger buk po hatri qesaj vajze se nga ni her um teket mos me jetu ma po inshallah Zoti um jep forc edhe saber.Me falni miq te dashur qe e kam zgjat por pata nevoj te flas bile sikur anonime me juve gjdo koment nga ju esht i mirsearmaltretim shpresoj qe tash e tutje te zvoglohen kto histori per zemra te lenduara por te shohim veq lumturi mjedis familjarve ju pershendes nga zemra .