I thash t'dashurit "Ma fal se eq kom shkrujt me to", m'tha "Gruja jem nuk shkrun me kerkon as nuk ja kthen kerkujt"! | Histori Të Jetës
Ma fal

I thash t’dashurit “Ma fal se eq kom shkrujt me to”, m’tha “Gruja jem nuk shkrun me kerkon as nuk ja kthen kerkujt”!

I thash t’dashurit “Ma fal se eq kom shkrujt me to”, m’tha “Gruja jem nuk shkrun me kerkon as nuk ja kthen kerkujt”! – Mirmama histori te jetes, jam nje vajz nga prishtina ne lidhje me nji djal shkodran, te dyt jetojm jasht. Para 1 viti e gjysm e kam njoft ket djalin dhe pas ni kohe u lidhem, kaluam shum mir ne fillim cdo gja mendoja qe ishte shum mir … , pas ni kohe u dashurum  dhe patem mardhanje intime, aji djal ma mori vajzerine nuk e di si ndodhi por nuk isha gati per ket gja.. shkova n shpi dhe e kqyra n pasqyre isha shum keq shum e trishtume, sikur hupa krejt ato dit e para, pas 1 jave ky djali shkoj n pushime me shok ne dubai dhe ni dite kish qit ni foto n instagram une si lidhje qe jena ja komentova foton en public ne insta me 5,6 zemra dhe me fshiju fill komentin pa m than gja ni qik m shkrujti n private m pyti qfar lidhje dhe qa kom me ta, i thash kshtu kshtu jam n lidhje me ta qe kaq kohe ajo m tha jam ne lidhje me ta qe 2 vjet  dhe ma ka marr vajzerine… dmth Edhe asaj..si me ju than atu bota mu shemb mbi kok. E thirra n tél e merzit fola me ta e pranoj isha keq Edhe aj nuk e di qato dit isha shum keq e trishtume dhe m bani prap per vete nejse lidhja vazhdoj e pas ni kohe ni her folke me ta ni her me mu ma ka plas shpirtin mu m thojke po foli prap ka niher me ta se 2 vjet … e po tutna po bon najsen e kshtu e ashtu, pas ni kohe ngela shtatzan, Edhe atu meta e vetme, ky tha gjeke fmin niher jem t rij kjo beb erdh pa plan hjeke bashk e lam me shku me hjek, 3 dit para se me shku me hjek m tha hey zemer kom ba aksident ma tregoj makinen tha nuk munem as me leviz shko Veq vet. Me shpirt t prisht m la vet e shkova e hjeka kur erdhi koha, kur u ba 3 dit erdh mem fol sikur ska ndodh gja erdh m foli m bani per vete m tha kur nuk te kisha lan te veteme Po ashtu ndodhi pom vjen shum keq sa te baj ma mir shihem, mas 2 jave dolem u takum bashk folem ma preke barkun kishe m thojke Ku m’a ke lan bebin i thash bebin e ki ne plehra… ashtu deshte m tha zemer n’a erdh pa prit kur t vjen koha e bajm prap, mas asaj u banem bashk prap Edhe mo nuk jena nda afer 3muj, ni dit e mora vesh qe prap ka hy n kontakt me ate qiken e 2vjete, ky m thojke jo ajo pom shkrun se e kom lan vet tash nuk e merr kush ma e pom lutet mu ba bashk me ta Po ky mi tregoj messazhet i kishe than asaj se nuk don ma lajm prej saj dhe se asht me mu se nuk don gja prej saj. Okej u ba puna qysh duhet ma n fund nejtem bashk tu fol dit e nat tu taku tu dal sa ma shum se dilshim bashk e kom vrejt aq ma shum m dojke aq ma shum bajke gjitcka per mu me ja fal krejt senet qa m ka bo keq , etj etj at kohe kalum shum mir , shkova n pushim n kosov n prishtine ka ardh mem pa dolem , kalum naten me shoqni bashk u knaqem shum mir kaloj se e pash se cdo her sa m takojke u dashurojke gjithcka bajke per mu, mas anej mas 2 jave Edhe une shkova n shkoder me taku ata Edhe ishum shum shum t lumtur qe Po takuhum n vende tona n qytete tona n kosov n shqipni shum mir ishum bashk , Kam fol me moter tina m ka tregu te familja etj, erdh koha u kthym ktu jasht n belgjik Ku jetojm Edhe ktu n fillim n’a vazhdoj shum mir dojke qdo her e qdo dit mem pa ishte shum happy shum i lumtur m thojke o zemer à ma fal naj dit Qa t kam ban se nuk muna ma pa ty.., para se me njoftu ket djalin e pata bo ni Snapchat t rij i kisha do shok e shoqe n to amo nuk hyjsha kurr n at snap ni dit n hyna kot e qita ni story Edhe ni djal ma komentoj fola me ta nana hajgare kot nuk e di as vet pse ja ktheva ky tjeteri gjith m ka kerku per 3 vjet ren me taku amo gjith kam refuzu Veq at dit fole pak me ta nana hajgare thash m ka kap kovidi n kosov n kocert t taynes haha thash amo ja ka vlejt me shku se jam knaq e qishtu tu ba hajgare, ate dit ky i dashuri jem Edhe qiky djali tjeter ishin kan me ni mbramje bashk Edhe aj tjetri ja kish tregu ni foto temen shokut te dashurit tem… i kish than qikjo qik asht e fort pom pelqen m doken du me zan po kam qef me dal me ta pom pelqen, Edhe atu i kishin tregu te dashurit tem… une menen me dal me to nuk e kisha kurr se qe shum kohe m ka lendupu mas Edhe gjith kom refuzu veq qe bona hajgare me to, m tha i dashuri m tha para krejtve shkove ma ndaloj zemren m tha nuk mujsha me besu qysh ti ke fol me tjetrin m tha mu ngushtu zemra n at moment kam dasht me rrej at djalin.
M thirri aj n tél Edhe ne te njejten kohe i dashuri m erdh n menje diqka Edhe nuk ja hapa telin as njanit, mas anej e thirra t dashurin n tél tha nuk muj me fol jam me shok t thirri si t shkoj n shpi ma nuk m thirri hiq Veq m tha erdha n shpi Po flej se jam lodh , ate nat nuk kish flejt hiq. Nga merzia, 3 dit kena fol dit e nat m thojke Jam shum keq pom dhem shpirti jam keq Hajde mem pa si t munesh se as n kom Nuk Po muj rrij Jam teper keq as n pun Nuk Po muj me shku m tha kam stres kam hy n pranoja, m thojke ishalla more zot nuk m ban diqka keq se shum t du nuk muj me jetu pa ty ae din se kurr nuk e kam dasht ni vajz sikur ti.. m thojke Po e ndjej qe ke ba dicka ta sjelli ni kuran ban be qe nuk ke ba gja kur je kan n pushime pa mu, i thojsha ejjj nuk je normal ti vet m ke tradhtu tash Po menon se baj Edhe une si ti thash une ty per kurgja n bot ta prishi ty se t du , ishalla bre m tha se nuk muj ma pa ty t kam jet ishalla nuk ke ba gja jam keq tha nuk po shkrujm deri sa te takohum se shum Jam merzit teper i thash a qa ke si munesh me u merzit e me nejt larg meje , tha jo larg nuk muna me nejt flasim ka niher amo spo muj Veq Po du me nejt me mamin se Jam merzit , Okej zemer i thash pusho klm t du shum m tha Edhe une t kam jet shum t du. Edhe prap m shkrujke nuk u durojke pa m fol , erdhi dita dhe m tha dil qatu Edhe Po vij me t marr me makine dola erdh me shok t ngusht t vet m tha ky po n’a dergon dikun Po flasim vetmas, ok thash , As nuk m kqyrke n sy, m thojke a po munesh mem kqyr n sy se m doket Nuk Po munesh, une i thash Po more Pse Mos me mujt nuk t kom ba gja. Okej tha , shkum u ulem folem Edhe i thash n zot Nuk t kam tradhtu amo kom fol me ni djal moti, Po tha e di per qata t sjella itu se Jam shum keq u dhridhke n trup… dojke me plas nga inati nga merzia.. mka maltretu ne park para njerzve i thojsha mos m prek. Se ma more ftyren , aji prap vazhdojke m shajke rruges e degjojshin njerzt … tani tu fol ja nisa me kajt Edhe une Edhe i thash m fal Veq ja kam kthy kot nuk e di kom gabu ma fal Edhe m shakje prap ja ka nis Edhe aj me kajt tha qe 3 dit skam gjum n sy kam kajt qdo nat si munesh mem m’a ba kyt gja ti mu si munesh me fol me tjeter mem tradhtu. T kam dasht o …. n émer m thojke ojjj t kam dasht me gjith shpirt sa t kom pa ma shume ma shume jam dashuru per ty kisha ba gjithcka per ty kisha ba gjithqka m tha shyqyr se nuk t kom pa qat dit se t sdi qa tkisha ba ty Edhe veten si m ke ba m shiko tha si m ke ba e mora perqafe tu kajt te dyt ju luta me ma fal se kom gabu Nuk di thash m vjen shum keq qe t kam sjell n ket gjendje, m thojke rrijsha Veq me mamin a kam me mujt me gjet ni gru t mir dikur mami jem nuk ka thojke me vete Pse gruja jem nuk m doli kshtu ( se n thot grua) tu ec dojke me ma thirr babin me i than m ka tradhtu ta kam dasht qiken ta kom respektu per ta jeten e kisha jep e nala diqysh dojke mem marr n shpi t vet thojke met majt mshel Mos me shku as kun Veq me mu me nejt ske me dal ma kurr Veq me mu ke me nejt. Mas anej e qetsova pak tu e kap per doré tu i fol , shkum dikun Edhe atu u ulem folem bash mu doke vetja sikur n seriala Turk , o à e din se t kam dasht per gru thojke gra ka boll mu martu Po une ty te kam dasht jo tjeter une ty kam dasht met marr mer gru me ba ni jet me ty t kam menu besnike m thojke «  thojshja gruja jem asht e mir miss plus me i shkru dikush Okej asht e mir i shkrujn amo gruja jem nuk ja kthen askujt » kam ta nga 100 kat m tha nuk po Munem me besu se une e ti ma Ska Shanc e qishtu kaj une kaj aj knej ma puthke kryt m kapke per qafe m thojke vazhdo shkollen prap folke tu kajt vazhdo shkollen rri urt n jet se tash t kam ba gru temen u dasht me nejt me mua, krejt djemt tash se nuk e ki ma vajzerin ma Veq kan me dasht me perfitu prej teje e me ba mardhanje me ty nuk ka met dasht kush si une m’a n ket jet ty. Nuk du met lan m thojke Po skam zgjedhje tjeter. U dasht me shku u ndam te dyt me lot n sy me zemer cop cop , m’a as telin spo ma hap e kom thirr mbi 100 her, jam teper keq Jam shum n dépression Po menoj shume sene se pa at djal nuk mun jetoj ma Po e nij veten fajtore… kam shkrujt dje me ta tha m ke tradhtu ke pas n snap djem tjer kush m thot mu se nuk ke fol Edhe me tjer … e qishtu thirrr e thirr shkruj sms Nuk Po ma kthen n rrjete sociale ma ka fut bllok dje krejt. Sot e kish thirr ishin e vet ate qiken e 2 vjete i kish than Hajde dalim se kjo tjetra m ka tradhtu me tjeter , e kjo tjetra m fole per inati kjo mezi nuk pret me u ba bashk me to prap. Kur se kur isha me ket djalin m tha o nuk muj me dasht ma tha nuk ma ban shpirti ma as qesh as nuk jam mir do mem dek shpirti tha ka me gjet tjetren ka me ardh me ta para déres tane per inati kam me puth para teje , e Spo di ma mu shpirti asht tu m dek trupi Mu asht lig spo kam as forc me u qu n kom spo muj pa ta Spo m bahet kurgja pergjigje Nuk Po m kthen m’a as telin nuk ma hap sot mora vesh qe ato tjetren e kish thirr 24 her e mu as sms nuk ma kthen Nuk Po di qa me ba po nuk me hy n dhe qishtu spo ma ban shpirti trupi pom dridhet zemren e kom cop cop kur Po e imagjoj ftyren e tij lotet e tij fjalt e tij gjendjen e tij n dhej pom vjen me hy, i thash ma fal se Veq kom shkrujt me to une nuk t kom tradhtu kurr sikur ti m tha mshele gojen gruja jem nuk m tradhton e m falni se ju lodha Spo di qa me bo as frym mezi po mar. Kush munet me ma jep naj kshill ju lutem.