Ska met asnje femer te ndergjegjshme, krejt jeni flliq ne kete shekull edhe besimi te Zoti ju ka hup, ju krejt e keni shejtanin n'trup... | Histori Të Jetës

Ska met asnje femer te ndergjegjshme, krejt jeni flliq ne kete shekull edhe besimi te Zoti ju ka hup, ju krejt e keni shejtanin n’trup…

Ska met asnje femer te ndergjegjshme, krejt jeni flliq ne kete shekull edhe besimi te Zoti ju ka hup, ju krejt e keni shejtanin n’trup… – Pershendetje gjithve, deshta me shpreh nje mendim temin per gninin femrore, aka mbet ndonje femer e ndergjegjshme ose besimtare te allahu. Qe para si me vepru me mendu nje her qe e she zoti tani me vepru. Ose me logjiku ne at veper qe e ben a esht e paster ajo veper app e ndyt. Adin qa me vjen keq ne ket shekull qe spo mund ta sho nje femer intelegjente me kuptu rolin e vet qe e ka. Allahu e ka kriju femren per me qen mas pari adhuruse e allahut e besimtare ashtu edhe meshkujt. Por te gjitha femrat pom duken si te njejta veq te mushne sherr budallaqe kotsi, ka edhe tmira subhan allah. Qa o ka bohet oj gjini femrore me ju kshtu jeni bo gangstere si mashkujt gjeste palidhje mendime palidhje. Qa jav ka shti shejtani ket trrip te keq en kry veq ankesa ankesaa ankesa adini me lon naj her vete en faj. Edhe mashkujt ka budall ka te pa shkoll ka trru trrash. Krejt kto vin munges e besimit o njerz besimiii te zoti krijusi kur esht jeni mat but mat qet mat ndergjegjshem nuk boni gjithshka qe ju vjen perdore. Aka sod naj femen qe len diqka te keqe per hir zotit un kom.qef me pas plot asi femra te meqme te mira po pak spo vrej kerkun. Edhe asi mashklli qe per hir te zotit ta shikon grun e vet familjen e vet. Mos boni more qa shihni neper filma neper kongtar neper skuta te shejtanve. Mos bohi te degjenerun nese dikush osht i degjenerun se ki pa tjeter mu bo njejt bohi vetvetja bohi more te moralshem, sepse allahu na ka kriju me qen te moralshem e me karakter e me pas shpirt njerzor. Adin more se njeri munet mu bo shejtan,ka edhe njeri qe bohet shejtan ajeni more ka shihni se jem bo si kafsht njerz jem. Njeriu esht krijesa ..me e priviligjune te allahu shikoni more allahu naj ka nenshtrru djellkn henen token yjet ne qjej i ka zbukuru per ne kafshet gjithshka veq ne favor te njeriut. Qe te jet falenderus ndaj zotit dhe te meshirshem mes veti. Shikoni qysh jem bo si kafsht e egra nuk jena kafsh njeriut allahu ja ka dhon trrunin logjiken dhe gjithqka vetem qe ta kuptoj rolin e ti pse esht krijuar pastaj ka dergu plot pejgamber me mija pejgamber duke na trregu rrugen e drrejt dhe na ka paralajmru qe qdo sen na shkruhet dhe kem me.jep llogari per qdo san . Sa njeri ihin hak njeri tjetrrit dhe smendon hiq te allahu qe allahu ja kthen hakun diten e gjykimit ose kur don aj. Subhan allah kini frik allahun per veprat e juve sa ma shum gjynahe sa ma shum vepra te ulta esht njejt si shejtani. Sepse shejtani nxit per vepra te kqija . Dhe per flliqsina. Allahu na udhzoft e na falt. Pastrone more veten jo mju pa dikush jo per dikon po dine se allahu i she zemrat e pastrra.ngritne moralin ngritne veten per hir te allahut secili ndryshoni per te mir ne vetet tuaja.mos i kqyrni tjert mos meri me thashetheme sepse esht mekat i madh. Edhe te qeshtja dashuris kultivone more dashhrin me ni person mos boni dredhira te shejtanit. Ma mir me pranu personin qe eki ashtu qysh esht por me dasht sinqert sesa krejt jeten ne qen lakmitar. E sja din lezetin as qati qe eki as ati qe se ki.edi qe kom.me.pas kritikaa prej njerzve qe se djn shahadetin po para si me shkru ekom.mendu po abesoni drrejt nuk ndikon as ni lloj kritike te un te njerzve pa dishem. Perveq atyre me intelekt selam.alejkum e kaloni bukur