I thash Nanes "Mos te kofsha Hallall un ty",Ajo me thot"Me kon e mira s'kishe mar burr qe ka femi"... | Histori Të Jetës

I thash Nanes “Mos te kofsha Hallall un ty”,Ajo me thot”Me kon e mira s’kishe mar burr qe ka femi”…

I thash Nanes “Mos te kofsha Hallall un ty”,Ajo me thot”Me kon e mira s’kishe mar burr qe ka femi”…-Pershendetje jam nje vajz 24 vjeqare jetoj ne kosov jam e fejuar met fejumin e qojm shum mir jam ngjendje krejt famljen tem me dhan per te fejumin tem se me don shummm dhe e duaaa me respekton mu dhe familjjen time edhe un ja respektoj familjen shum! Problemi esht te prind e mi qe kurr nuk diten me dhuru dashuri apo respekt ndaj femive te tyne po gjithmon me kan ul posht dhe me kan thirr ne emrat me te kqi qe i kan ni,un boj pun en shpi time gjat gjith kohes edhe prind e mi kurr sjan te kenaqur me mua kurr kurrr dje ishte dit e mir shum dhe u qova duke la pastru tapetat duke i la nena ime me thojke hee qka je qu me la kush tka thon ma mir me pas bo buken sme respektojn hiq gjat gjith kohes qa o ka bon aj burr i joti qe ste merr a e din qe po mmdhamin syt kur po tsho ka shpija tu u sill,a e ki burrin veq me bo qef me ta a per me tmar krejt.A besoni qe nuk len fjal te zez pa ma than,tash paramendone se qysh mundet me u ndi ni femer ose ni fmi i ni Nane kur ajo ja thot kto fjal kaq te rona sdita qka mi than veq e ula kryt posht e me shkojshin lot sikur shiu te posht.Niher mendova me ja kthy fjalen po i thash vetes jo mos u gut se e ki Nane.E mire e keqe Nane e kom edhe ika sa ma shpejt nalt ndhom se nuk mujsha me duru gjith ato fjal te rana qe mi tha, un tash kam perfundu kursin edhe i fejumi jem spo ka faj se spo ka termine per gjermani bashkim familjar nena dje ma shajke burrin pastaj folke me motra edhe hina ndhom i thash Nana jem hallall mos te kofsha se e e di qe me ke mbajt 9 muj nbark e je kujdes per mu ama kto fjal qka po i thu ti me motrat e mija un spasna ni kurr qe munet ni Nane me i fol per evladin e vet,kto fjal i nijten edhe motrat e mija edhe dola shpejt prej dhomes se smujsha as me to me fol se e disha qe bohna kerrsh boni ja nisa me lshu naj fjal, ato me mershin ne tel me neve e ke te kryme qa skr bo buk po kishe po laj tapeta! gjat gjith kohes lypi pare burrit met majt me honger me pi paguje internetin me thojn se ti po fol mas shumti un po merzitna shum i fejumi im ka nje qik ne martesen e par qe ka pas po un kam pranu edhe qe eka pas ni fmi nena me thojke mekon e mira e kishe fatin ndrysh joo kshtu me fmi un po du mu qmend nga merzija jeta mu ka merzit burrit si kallzoj kurrr edhe aj merzitet shumm kur mshe mu tmerzitur! familjen time shummm i don po kta veq para tinaj marohen tmir a sit shkon aj qa sfolin per to njeher sfolsha po tash pom lendujn fjalt kur poj flasin per to se e du edhe esht njeri shum i mir un at njeri e du pa interes e mu mi plotson gjitha deshirat tash un smuj mu bo gabelic me lyp pare oh bre qa pom kshilloni jam merzit shum edhe motrat me gjuhen lypi pare bon ashtu kshtu jam shum ne hall me falni nese e zgjata shum ju pershendes.